Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem a pitbull a legerősebb...

Nem a pitbull a legerősebb harci kutya?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a kutyák között nem a pitbull-nak a legerősebb a harapása,akkor miért használják ezt a fajt előszeretettel harci kutyának?Melyik kutya verne oda 1v1 be egy vele egy korban és erőben lévő pitbullt?

2013. jún. 18. 19:15
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:

A hatalmas erejű rotweilerről alig tudják leszedni a fékezhetetlen dogót:

[link]

2016. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:

Jaja, de példa-ellenpélda mindig van. Láttam már kangalt megfutni pitbull elől, de még több olyan videót, ahol a pitbull rongybaba volt és nem kelt fel többé.

Szóval van olyan is, amikor a roti csinálja ugyanezt a dogoval.

2016. júl. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:

Elég sok videót megnéztem, és szerintem is a dogo-pitbull párharcokból háromból kettőt a dogo nyer. Ahogy elemeztük, teljesen megfelel. A dogo-kangal párviadalok ellenben nagyon kiélezettek. Nem kiképzett kutyák esetén a kangal többnyire érvényesíti másfélszer akkora súlyát és erősebb harapását. Viszont kiképzett kutyák esetén egy enyhe dogo fölény tapasztalható. A kangal először fölényben van, sokszor úgy néz ki, hogy megöli a dogót. De a dogo erős feje és hihetetlenül izmos nyaka elbírja a nagyobb kutya harapását. Egy idő után a kangal elfárad (ahogy korábban írtam is), és a dogo már megállíthatatlan. Ez egy fantasztikus és tipikus csata (remélem kangal az ellenfél, úgy láttam):

[link]

A kangal és hasonló hatalmas pásztorkutya fajták bizony nagyon kemény riválisai a dogónak küzdelemben.

2016. júl. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
Nem kangal, csupán valamilyen keverék.
2016. júl. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim válasza:
A pitbullt oda verné egy corso viszont Erdélyben nagyon hideg van és a pitbull nem bírná azt a hideget, most télen pl.: -25 fok volt...
2017. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim válasza:
A pitbullt oda verné egy corso viszont Erdélyben nagyon hideg van és a pitbull nem bírná azt a hideget, most télen pl.: -25 fok volt... És nem is pásztorkutya... Ha Erdélyben szembe találná magát egy medvével nem valószínű hogy a gazdáját mentené..
2017. márc. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
pitbull ellen argentin dognak semmi esélye a rotinak meg pláne viszont a pásztor kutyáknál más a helyzet ott ritka ha a pitt nyer az argentin dognak pedig esélye sincs ellenük szemben .
2017. aug. 18. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
66%

Ha bele gondolunk a pit harcolt bikák és medvék ellen is, sőt oroszlánok ellen is össze engedték a pit-et. És nyert. Akkor miröl beszélünk egy 50-60kg kutya hogy nyerne ellene?


Az argentin dog, pedig egy vicc. Szerintem még egy amstaff erejét se közelíti meg, nemhogy a pitbullét.

2020. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

Sőt, jegesmedvét is ölt. Sőt, még a T-Rexet is lenyomta...

Hagyjuk már ezeket a nevetséges a pitbull Godzillát is letudja nyomni dolgokat. Menj fel orosz, türkmén, grúz, stb. videómegosztókra és ott láthatod, hogy a pitbullt bemelegítésre használják a pásztorkutyáknak, és a legtöbb pitbull egy csatát él meg és vagy megdöglik vagy örök életére nyomorék marad.

2020. aug. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:

Azért pit bull, mert pit = verem (ahol a kutyákat összeengedték), bull = bika (ugyanis a régi angol bulldog egyik leszármazottja, miután terrierekkel keverték. A régi angol bulldog egy kb. 40-50kg közötti kutya volt, azt használták bikák ellen. A feladata annyi volt, hogy megfogja és megpróbálja leszorítani a bikát. Nem megölte, hanem csak fogta az orránál, ami a legérzékenyebb része. Ezért szoktak az emberek karikát is átfűzni rajta.


Én láttam bear baitinget, nagy állatkínzás az egész.


A dolog úgy néz ki, hogy kikötnek egy kisebb méretű medvefajtát (jellemzően maláj vagy ajakos medvét - 60-120kg) az orrában lévő karikán keresztül átfűzött rövid láncon, aminek a másik vége vagy egy földbe vert cölöphöz, vagy kerítéshez van rögzítve. Ezek után ráengednek két pitbullt. Sokszor kevlár mellény van a kutyákon. A medve általában ezeket megöli, vagy komoly sérülést okoz neki. Majd jön két újabb friss kutya. Majd amikor ezek is póruljártak, újabb kettő. Így tovább.


A medve még így is sok pitet megöl vagy súlyosan megsebesít.

2020. aug. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!