Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem a pitbull a legerősebb...

Nem a pitbull a legerősebb harci kutya?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a kutyák között nem a pitbull-nak a legerősebb a harapása,akkor miért használják ezt a fajt előszeretettel harci kutyának?Melyik kutya verne oda 1v1 be egy vele egy korban és erőben lévő pitbullt?

2013. jún. 18. 19:15
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:

Nem cinikusan írtam a mellényt, teljesen jogos és érthető miért használják, én is ezt tenném.


1. szerintem a presa kevésbé elterjedt, mégis használják, de tény, hogy az inkább viadornak lett tenyésztve.

2. Így van, vadászkutya. Pont ezért bizonyos szempontból nézve szerintem keményebbek, mint a hasonló méretű "viador" fajták, pl. roti, presa.

3. a külső megjelenés szerintem nem befolyásol semmit, a kutyák egymást teljesen máshogy látják, mint ahogy mi emberek látjuk és emberi jelzőkkel felvértezve nem fog megváltozni a belsőjük.

4. ez megint csupán aforizma.


A lényeg szerintem. A dogo egy remek kutya. A maga nemében tökéletes és a legkeményebb. A vadászkutyák között én is a legkeményebbnek tartom, speciálisan tenyésztett fajta. Viadorként pitbullok ellen megállná a helyét a súly többlet és az ennek ellenére mégis hasonló szívósság és kitartás miatt. Hasonló méretű viador fajtáknál viszont se jobbnak, se rosszabbnak nem tartom, szerintem elég kiegyenlített küzdelem lenne. A nagyobb méretű fajták ellen már kevesebb esélyt adnék neki, de ott is meglenne az esély.

2016. júl. 21. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:

Azonos feltételek mellett a dogónak azért van nagyobb esélye a tibeti masztiff, kaukázusi, kangal stb. nagy méretű kutyák elleni egy az egy harcban, mert a nagy testű kutyák hiába nagyobbak, de merevebbek, lassabbak a reflexeik, illetve éppen a merevebbségük, nagyobb súlyuk miatt hamarabb kifáradnak a küzdelem során. A sokkal mozgékonyabb, gyorsabb, illetve rugalmasabb testű dogo egy idő után eredményesen támad lábra, a lágy hasi részekre, és tulajdonképpen alulról tépi szét nagy testű ellenfelét. A másik nyerő taktika lehet, hogy fülre, pofára támad a dogo, és a fáradó ellenfélnek már nincs esélye. Hasonló harcmodora van egyébként a pitbullnak is. Az egyedfüggőség miatt természetesen kisebb %-ban ott van a döntetlen és a vereség lehetősége is.

Már te is látod, hogy az argentin dog génjeiben a potenciális lehetőségek tárháza szélesebb spektrumú a vadászat és a küzdelem terén, mint a többi kutyafajta esetén.

Annyit még, hogy az argentin dogot ne alkalmazza senki harci kutyának, mert nemesebb feladatra lett kitenyésztve, és ez a feladat a vadászat, s azon belül is a nagyvad vadászat. A kutya színe is azért fehér (esetleg fekete), hogy a vadász mozgás közben könnyen megkülönböztesse őt a tájban, illetve a vadaktól. Bámulatos az a fegyelmezettség, bátorság, koncentrációs készség, ahogy a dogók a vadásszal összehangolva vadásznak. Erkölcstelenség lenne a dogo képességeit viador célokra felhasználni.

2016. júl. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:

Persze, és közben a másik kutya meg csak áll és hagyja, hogy a dogo elkapja a lábát, a fülét, stb. és nem tesz semmit. :)


Hidd el, akik kutyaviadalokat szerveznek, magasról szarnak az erkölcsökre és ha a dogo jó viador kutya lenne, akkor alkalmaznák.


És akkor oké, az általad említett hasonló körülmények. Akkor tegyük ki a dogót 2 évre egy pásztorkutya falkába Erdélybe. Télen -30-35, nyáron +35-40 fok. Kajának ugyanaz, mint a pásztorkutyának, savó, kenyérhéj, néha egy kis hús. Ha túlélte a dogo a 2 évet (nem fogja, több ok miatt sem), akkor utána jöhet a bunyó. :)


Mondom. Ha jó viador kutya lenne, ott lenne a többi között. Nincs ott.

2016. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:

Na találtam egyet.


Dogo vs pitbull. A pit nyer.


[link]

2016. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:

[link]


Egy másik pit vs dogo, elég kiegyenlített.

2016. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:

[link]


Az előbb rosszul tettem be a linket.

2016. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
2016. júl. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:

Itt meg az argentin dog nyer, és most mi van?

[link]

2016. júl. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:

Igen, van olyan is csak nagyon rosszul lehet linkelni erről az oldalról.

Pitbull ellen szerintem 60% a dogo esélye. Egy hasonló méretű cane corso, presa canario, roti ellen fifty-fifty. A nagyobb méretű kutyák (tosa, alabai, kangal, ovcharka, stb.) ellen 30-40%. Esély mindig van, bárkinek bárki ellen.


A vadászat egy prédaállat ellen és az 1v1 kutyaharc két külön műfaj. Teljesen máshogy verekednek egymás ellen és ugye nincs kevlár mellény sem. A préda állatok eleve bepánikolnak és ők mindig az életüket mentik. A puma is inkább felmegy a fára, mert nem kockáztatja a sérülést, hiszen ha megsérül, nem tud vadászni, éhenhal. Azzal nem számol, hogy utána odamegy a vadász és lepuffantja.


És mint korábban írtam régen Európában, amíg nem volt tiltott agarakkal is vadásztak vaddisznóra, jó pár festmény és leírás van erről. A germánoknál a német dog ugyanezt tette.

2016. júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:

Itt nem mutatták a végkifejletet, de egyértelműen a dogo volt fölényben:

[link]

A hosszú, rugalmas testű dogo ereje végig érvényesül.

2016. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!