Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem a pitbull a legerősebb...

Nem a pitbull a legerősebb harci kutya?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a kutyák között nem a pitbull-nak a legerősebb a harapása,akkor miért használják ezt a fajt előszeretettel harci kutyának?Melyik kutya verne oda 1v1 be egy vele egy korban és erőben lévő pitbullt?

2013. jún. 18. 19:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 bayern26 ***** válasza:
Nem a pitbull a legerősebb kutya.Nem is a méretett kell nézni egy kutyába ,ha nagy akkor erős és ha kicsi akkor meg nem.Amúgy a legerősebb kutya az a Kaukázusi és az Anatóliai juhász (kangal) .
2015. okt. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
De hát akkor a Te elméletedet nézve nem a kau és a káj, hanem az angol masztiff és a bernáthegyi a legerősebb, hiszen azok még nagyobbak.
2015. okt. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 arni13 válasza:
48%
A kérdésedre a válasz:A Pitbull a legerősebb harci kutya de a Rottweilernek van legerősebb harapása a Német juhászkutya és a Pitbull előtt.
2016. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
0%

A legerősebb harci-vadászkutya az argentin dog. Dél-Amerikában nagyvadak vadászatára tenyésztették ki, de küzdelemben nincs párja. 60 kg-ig megöli a pumát is. Két argentin dog képes leteríteni egy jaguárt is, három szerintem meg is öl egy 120-140 kg-os jaguárt. Meg kell nézni az argentin dog izomzatát, testalkatát, fantasztikusan izmos nyakát, széles fejét, tágas mellkasát, kiállását, szemének villanását... ehhez adjuk még hozzá a magas intelligenciáját, mentális fejlettségét, hihetetlen bátorságát, keménységét, erejét, ollószerű, nagyon erős harapását, akkor egyértelmű, hogy a kutyák királya.

Lehet, hogy a tibeti masztiff, kangalstb. juhászkutya félék harapása erősebb, de a csupa izom argentin dognak nincs párja a küzdelemben.

2016. júl. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy öli meg a jaguárt. Nemhogy 2-3 de még 5 sem.
2016. júl. 18. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy szerintem... nincs egyik állításra sem bizonyíték. Viszont arra vannak hiteles megfigyelések, vadásztapasztalatok, hogy két kiképzett argentin dog leterít, illetve sakkban tart egy jaguárt a vadász odaérkezéséig. Két kiképzett, 45 kg-os/db argentin dog nagyon gyors, erős, domináns tud lenni ahhoz, hogy kitérjen a jaguár ütései, karmolásai, harapása elöl, és földre vigye, egy ideig sakkban tartsa a jaguárt. Hány kell a megöléséhez?... elméletek lehetnek, nekem is volt egy. Három dogattack nagyon kemény. Ha a jaguár a karmaival széthasítja egy idő után az egyik argentin dogot, addig a másik kettő már elkaphatja a nagymacska nyakát, fülét, pofáját. Az szól a három argentin dog mellett, hogy a jaguár csak egyenként tudja széthasítani a dogokat, de csak idővel, mert a dogok izmos testét nem tudná pillanatok alatt szétkarmolni. A másik előny, hogy a jaguár nem elég nagy és erős ahhoz (mint pl. az oroszlán, tigris lenne), hogy ütésekkel csapásokkal végezzen a dogokkal. Harapással sem tudná megölni öket (talán egyet), mert nem lenne elég idő. Ez az én elemzésem, elméletem.
2016. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:

Egy kifejlett, ereje teljében lévő felnőtt jaguár ellen esélyük sincs. A kutya zsákmányállata a jaguárnak.

Argentin dogok valóban megtudnak fogni egy kölyök, növendék, beteg, sérült, stb. jaguárt, de azt nem nehéz.


Egy kisebb pumának 1v1-ben valóban nincs sok esélye, de azért egy 80-100kg-os puma szintén már csak akkor megy, ha többen vannak a kutyák. A puma mondjuk 90%-ban felmenekül a fára és így tartják sakkban a kutyák, a vadász pedig odamegy és lelövi a fáról a pumát. A jaguár viszont kőkemény dolog, 4-5 kutya is max felkergetni tudja valahova, de ilyenkor is egy-egy odaütés, harapás elég ahhoz, hogy néhány kutya ott maradjon.


Disznón láttam dogot, vaddisznón és házi sertésen is. A vaddisznónak keményen nekitámad, de csakis kevlár mellényben engedik. Itt is kérdéses a dolog. Ha a disznó megáll, akkor a kutyának van esélye (1v1-ben), hogy tartsa, bár csupán ennyi. Több kutya már lefogja, ledönti. Viszont ha a disznó kihasználja a testi erejét és tömegét és nekiront a kutyáknak, akkor szétszórja őket és elbizonytalanítja a kutyát.


A házi sertésen a dogo egyszerűen nem talált fogást... Nem tudta olyan nagyra nyitni a száját, hogy igazán fogása legyen, annyira nagy volt hozzá képest a disznó, ami ráadásul fejjel előre beállt a sarokba és csak az oldalát, hátát mutatta a kutyának, ami viszont csipkedni tudta csak.

2016. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:

Ugyan nem dogo, csupán 4 pit kevlár mellényben. Viszont a disznó is csak egy "kamasz", nem egy igazi vezérhím.


https://www.youtube.com/watch?v=sbi4iNZwhvA

2016. júl. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:

Puma-dogo küzdelemben egyetértünk. Videók tanúskodnak arról, hogy kisebb pumáknak (30-50, talán 60 kg-ig) semmi esélyük az argentin doggal szemben. A 80-110 kg-os pumákat semmiféle farkas- vagy kutyaféle nem tud legyőzni. A Doscoveryn leadott "Fenevadak párviadala" című sorozat egyik része a puma-észak-amerikai farkas feltételezett párharcát elemezte. 90 kg-os puma és 90 kg-os északi farkas küzdelméből vitathatatlanul a pumát hozták ki győztesnek. A farkas erősebb harapása nem volt elég a győzelemhez. A puma a "bírkózás" ideje alatt éles karmaival széthasította a farkas testét.

A vaddisznók "harci értékét" egyébként nem szabad lebecsülni. Hiteles beszámolók szólnak arról, hogy néha előfordul, hogy egy tigris alulmarad a kb. 350 kg-os vadkannal szemben. Nyilván olyan szituációkban, amikor szűk helyre kényszerül a tigris a küzdelem során, és a vadkan agyarrá nőtt fogaival képes volt mély sebet okozni a tigrisen; néhány esetben elpusztult a tigris.

A jaguár-dogo küzdelem nem nagyon jön létre, mert a jaguár hihetetlenül rejtőzködő és hangtalanul osonó állat. Ezért küzdelmük végkimenetelére csak elméletek létezhetnek. Én továbbra is azt mondom, hogy a 100-120 kg-os jaguárok megöléséhez elég lehet 3 argentin dog. Az eredeti véleményemhez képest annyit árnyalok, hogy a 140-150 kg-os, valóban legnagyobb jaguár példányok megöléséhez 3-nál több argentin dog kellene. ASdogok mellett szól, hogy a jaguár magányos állat, mindig lesből csap le zsákmányára. Az argentin dogokat viszont kölyökkoruk óta arra nevelik, hogy a nyílt, éles küzdelmekben megállják a helyüket a nagyvadakkal szemben is....

2016. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:

A dogo-vaddisznó küzdelemről még annyit, hogy a videókon egyértelműen látszik, hogy a kutyák közül egyértelműen a dogo tudja eredményesen megfékezni, esetleg ledönteni, több kutya esetén megölni a disznót. Persze a vaddisznó súlya is befolyásoló tényező. A legnagyobb, 350 kg-os példányok megöléséhez nyilván sok argentin dog kell. Van több videó, ahol másfajta vadász- vagy harcikutyák támadják a vaddisznót, de eredménytelenül. Amint odaengedik az argentin dogot, megváltoznak az erőviszonyok: a dogo hihetetlenül gyorsan, pontosan, nagy erővel elkapja a vaddisznót, megfékezi, tépni kezdi a disznó pofáját, fülét stb. Erre leginkább csak a dogo képes. Számomra meggyőző.

Ezen a fórumon szinte mindenki vagy a pitbullt vagy a nagy kutyákat, pl. kangalt, kaukázusit, tibeti masztiffot, rotit stb. helyezte előtérbe. De szerintem tévednek! A valódi harcban nem a méret számít, hanem a gyorsaság, keménység, mentális szint, erő, genetikai hajlandóság és kiképzés együttes kombinációja, ami az argentin dogban teljesedik ki a legjobban! A legnagyobb méretű kutyák nagyon sok esetben hozhatják döntetlenre a küzdelmet a dogoval (a dogo nem tud nyerő fogást találni pl. a tibeti masztiffon), de a dogo hihetetlen bátorsága, gyorsasága, stabilitása, mentális, koncentrációs készsége a legtöbb esetben fölényt, dominanciát vagy győzelmet hoz a legnagyobb kutyákkal szemben is. Ez az én véleményem az elemzéseim, információszerzéseim után.

2016. júl. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!