Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg büntetnek, ha nincs a...

Tényleg büntetnek, ha nincs a kutyán póráz?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömet (aki mellesleg idős) megbüntették mert az öreg tacsiját póráz nélkül sétáltatta... Miért nem foglalkoznak inkább azzal,hogy ki szedi fel a kutyája után a kakit.? Lehet,hogy valaki másképp gondolja.. De bunkók azért kíméljenek.!
2013. jún. 18. 20:13
1 2
 1/16 anonim válasza:
65%
Közterületen büntetendő aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját,de most akarnak egy olyan törvényt elfogadtatni hogy póráz nélkül is lehessen a kutyát sétáltatni,de csak úgy hogy a póráz a gazdinál legyen!
2013. jún. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

Maximálisan egyetértek veled kérdező!

Nálunk nincs kutyafuttató, kutyasz@r viszont rengeteg. Ha pénz miatt nincs, büntessék azokat, akik nem szedik fel, a pénzből pedig hozzanak létre futtatókat.

2013. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha én viszem a kutyámat a póráz csak dísz nem szökik. Ha futtatóra érünk lecsatolom hagy fusson. Szerintem fontos a póráz, amilyen gazdik vannak a kutya bármikor elszaladhat ki az útra vagy megharap valakit stb. Vkszont az már más, hogy ha egy rendőr lát egy idős bácsit aki egy tacskót sétáltat, lehetne benne könyörület hogy nem megbünteti, hanem figyelmezteti, hogy legközelebb pórázzal.
2013. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
De ha egyszer ilyen rendelkezés van nem szórakozásból büntetnek.
2013. jún. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Első, ezt még nem hallottam, de nagyon jó lenne. :) Az én kutyusom még csak nyakörvet sem hord, de azért a biztonság kedvéért mindig ott lapul a táskám aljában egy felvezető póráz. :)
2013. jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Akkor engedjünk mindenkit 260-nal az autópályán, mert ő bevallása szerint jól tud vezetni....Az a szlovák lotyó is "csak" 4 embert ölt meg...pedig tud vezetni. NA ennyire hiszek én a tökéletesen "működő" kutyákban is.
2013. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Tipikus közterületes hozzá állás... az idős embert az ártalmatlan kutyájával megbüntetik, miközben a másik sarkon a cigányok heccből uszítják a pitbullt emberre/állatra, de ahhoz persze nem mernek odamenni...
2013. jún. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
67%

Ez a póráz kérdés kezd rohadtul unalmassá válni. Mindig a közterületen, gazdával sétáló kutyákat akarják beszabályozni, mikor a problémát legtöbbször a gazda nélkül utcára kiszökött kutyák okozzák!

Például ismerősöm egy kevésbé forgalmas utcán sétált a 2 éves törpetacsi szukájával és a 4 hónapos törpetacsi kanjával póráz nélkül. Pár házzal tőlük egy kapun kirohant egy marha nagy és egy közepes kutya, egyenesen a felnőtt tacsinak. A kölyök hazament, a felnőttről meg ismerősöm dobta le a nagyobb kutyát. A felnőtt tacsinak a hasán volt pár karcolás, semmi komoly. De ha ismerősöm nincs a helyzet magaslatán, szét is téphették volna a kutyát, mert a gazdi lefagyott a kertben...tipikus, "ilyet még nem csináltak dumával. Állítólag minden szomszéd jól leteremtette a gazdát, talán tanul belőle.

Ismerősöm most pár hétig terápiázhatja a kutyákat, hogy ne legyenek ijedősek...két vagány kis kutya, erre most ennyi...főleg a 4 hónapos szocializációjának nem tett jót...pedig első sétáján is 4-5 nagytestű kutya közt bandukolt.

2013. jún. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

A két dolognak semmi köze ahhoz hogy valaki idős vagy nem... azért mert idős még nem lophat. Jelenleg Kötelező a póráz és egyre kevésbé tartom amúgy bajnak.


pár napja egy idős néni sétáltatott egy spitzet. A kutya meg az út túl oldaláról futott át hozzzánk, hogy megölje a kutyáimat... szerencsére a nagyot harapta meg(azért szerencse mert ő türelmesebb és pont gyakoroltuk már vele hogy rászóljon kutyákra). Ezek után még én voltam a köcsög hogy a kutyám rászólt a kutyára.... csak morgott de a spitz úgy csinált mint ha leharapta volna két lábát..

2013. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én még mindig a vizsgát tartanám jó ötletnek.

A normális gazdik is szívnak az idióták miatt...

2013. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!