Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, akinek amputált...

Van itt olyan, akinek amputálták kutyája lábát?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok. Egy éve műtötték a kutyim lábát, mert egy daganatot kellett róla eltávolítani. Akkor azt mondták jól sikerült, bár megvan a kiújulás esélye. Sajnos ez utóbbi bekövetkezett.


A sarokgumó alatt helyezkedik el a daganat, [link] ami termetes hüvelykujj méret. Azt mondta a doki, hogy most semmiképp nem műthető, mert túl nagy ez a daganat, és baromi rossz helyen van. Nem tudja elvarrni, nincs bőr.


Most kapja a gyógyszert, meg külsőleg kenőcsöket. Azért, hogy minél jobban visszahúzódjon, meg lehessen műteni. Sajnos azonban nem nagyon megy össze felé. Szóba került az amputáció mint lehetőség. Döntésképtelen vagyok!!:( Egy 10 éves puliról van szó. Vélemény? Köszi.



2013. jún. 22. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a shihtzum lábát kellett amputálni.Ha hátsó láb akkor nincs nagy gáz,mert a miénk is profin kergeti a postást,jobb hátsó láb nélkül.
2013. jún. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Ha hátsó láb akkor nincs nagy gáz"


Ezt úgy érted, hogyha első láb akkor gáz van? Sajnos ez pont első láb. Ezt is kérdezni akartam, hogy melyik a "jobb" eset?


Meddig tartott amíg lábadozott? Mennyi idő telt el mire megszokta, és gond nélkül járt? Nem volt nagyon szomorú az elején?

2013. jún. 22. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy vélem hogy amputált lábbal is élhet teljes életet, de ez nem a mi döntésünk:

http://www.youtube.com/watch?v=wgLp4v46d_s

2013. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, a mi kutyánkkal az van ,hogy az előző gazdájánál az autó elütötte.Az értelmes házilag kezelte,vagyis nem csinált vele semmit.Utána elment a menhelyre,hogy meg akar szabadulni a kutyájától.Szegény kutyikám lába egy hónap alatt eléggé hibásan,szóval nem tudott rendesen járni.A menhelyen aztán amputálták a lábát,mi meg két év múlva elhoztuk,ennyit tudunk az előéletéről.

A múgy semmi baja,tök cukin szögdécsel,csak néha megoróbál a nagyedik lábával vakarózni. XD

A kutyáknak az első lábaikon van a testsúlyuk 70%a szóval lehet hogy kell műláb.Hozzánk legközelebb Németországban van ilyen cég. Ha van más kérdésed írj privit.Első voltam.

2013. jún. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!