Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta közben leáll, megmerevedi...

Séta közben leáll, megmerevedik a 4 hónapos kölyök kutyusom, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Ha rossz napja van, el sem akar indulni és végig rángatom magam mögött. Húzás ellen kezd beválni, hogy megrántom picit, ahogy feszül a póráz, de erre a nemjövésre egyszerűen nem találok megoldást. Valami bevált tipp?

2013. jún. 24. 13:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ezt csinálta. 5 évesen került hozzám, előtt sosem sétáltatták, akkor tanulta. Akkor még hámmal vezettem. Eleinte hetekig én sem tudtam mit kezdjek vele, aztán meg lett a megoldás. Amikor lefagyott, egy határozott mozdulattal előre lendítettem, úgy hogy elém kerüljön és akkor elkezdett lépkedni. Amikor már megtett pár határozott lépést, kapott jutalomfalatot. Néhány nap múlva már rendesen sétált. :)
2013. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha megáll a kutyám séta közben, illetve tétovázik, úgy teszek, mintha valami nagyon érdekes dolog után mennék :D

Elég, ha csak kicsit máshogy fogom a pórázt, valahogy nyugodtabban, határozottabban, jobban fókuszálva, és éreztetem vele, hogy várom, hogy velem tartson, mivel mi most kalandozunk. :D Labrador keverék kiskutya egyébként, nagyon jó természetű, és eddig ez volt, ami a leginkább bevált. Valamint, a türelmesség.

2013. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! ma sokkal jobban ment a dolog, vittem végre virslit és csalogattam vele, ha megállt. de amúgy is nagyobb kedvvel jött most, hogy végre nincs már olyan dög meleg :)
2013. jún. 25. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!