Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engeditek, vagy sem, a simizést?

Engeditek, vagy sem, a simizést?

Figyelt kérdés

Van egy három hónapos kiskutyám, akit naponta 3-4 szer viszek egy kis sétára itt, a környéken. Elég forgalmas helyen lakunk, így elkerülhetetlen, hogy ne találkozzunk senkivel út közben. Kb 10 ből 9 ember gügyögve, idiótán csapkodva, és visítva kezdi simizni az "aranyos" kiskutyát, sokan csak úgy kérdés nélkül felkapják, ahogy közel érnek. Nagyon kell koncentrálnom, hogy a sok autó, villamos, zaj, és új inger mellett nyugodt tudjon maradni, de amikor betalál valami idióta, és még rá is játszik a dologra a kutya olyan izgatott lesz, mint egy őrült, az emberek szerint pedig ez az "aranyos".

Ti engeditek a simit a kiskutyátoknál?



2013. jún. 25. 03:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nekem pedig a fejem majd el durran, hogy nem kevés munkám van abban, hogy jól nevelt kiskutyaként viselkedik már most, nyugodt, mégis játékos és érdeklődő. Néha szlalomozunk az utca egyik oldaláról a másikra, ha látom, hogy jön valaki, aki valószínűleg idióta. :D Hiába mondom nekik, hogyan, mit csináljanak, meg sem hallják, szerintük marha jópofák, hogy meg tudnak őrjíteni egy kiskutyát.
2013. jún. 25. 03:56
 2/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek engedtem meg és bizony én is találkoztam olyanokkal akik megkérdezés nélkül felkapták, dögönyözték, ha szóltam érte megsértődtek,sőt olyan is akadt aki elküldött melegebb éghajlatra.:D Az ilyen emberekkel bevált szokásommá vált közölni, hogy gyorsan mosson kezet valahol és ne érjen semmihez, mert erős rühirtóval van lefújva a kutya ami bőrön keresztül felszívódik.:D A normális érdeklődőknek megengedtem általában a simogatást és szívesen meghallgattam a kutyás történeteiket is.:D
2013. jún. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A "rüh irtó" ötlet vicces, lehet kölcsön veszem! Kíméletesebb, mint amire én gondoltam -> gáz*spray az idióták ellen. :D

Amúgy tényleg, napom legbennsőségesebb szakasza, amikor a kiskutyámmal, nagy nehezen összhangba kerülve sétálunk, örömmel látom, hogy jól érzi magát, felfedez új dolgokat, olyan érzés, mint egy legjobb barát. Erre jön egy idita, és a képembe vigyorogba megőrjíti a kutyámat. :/

2013. jún. 25. 04:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet kiskorába sem nagyon simizték. Most meg mindenki átmegy az út másik oldalára mert olyan félelmetes. Úgyhogy nem mi szlalomozunk, hanem a járókelők. Pedig én engedném simogatni, de senki sem akarja.
2013. jún. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Azta, milyen kutyád van utolsó?:)

Hát ha van máshol lehetősége szocializálódni, pl. sok látogatótok van, vagy jártok kutyaoviba, ahol sok ember van, akkor nem kell feltétlenül hagyni minden embernek, egyéb esetben ez is szocializáció és jót tesz neki.

Min van? Ha flexin, akkor vedd rövidre, és húzd magad mellé a kutyát, ha jön valami "idióta", ha rendes pórázon, akkor ugyanez. Általában ez jelzésértékű, én addig blokkolom a testemmel, hogy hozzáférjenek a kutyához, amíg meg nem kérdezik, hogy szabad-e.

Mondjuk emlékszem, hogy nekem is marhára elegem volt, hogy a tömegben van aki csak lenyúlt, és megpaskolta a kutyát. Gondolom egy ijesztőbb külsejű egyeddel nem csinálta volna ugyanezt.

2013. jún. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Aki megkérdezi, annak megengedem. Meg ugye a futtatóban az ismerősök bármikor vakargathatják, de hát ők nem is idegenek, hiszen minden nap találkozunk.

Azt, hogy ölbe kapják, biztosan nem engedném meg, de ilyen próbálkozás még nem volt. Igaz ő felnőtt kutya, szóval nem annyira vonzó egy idegen számára mint egy kölyök. Őt inkább azért akarják megsimizni, mert báránybundája van. :)

2013. jún. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedem. Bár ennek ellenére kutyaoviban páran megpróbálkoztak vele. Na onnantól kezdve bizonytalan is lett a kutya, mert nemhogy egy idegentől, de tőlünk se mindig fogadja el a simit, nem az a fajta kutya.

Szóval nálam eléggé kiverik az emberek a biztosítékot :O


Ha goldenem lenne, akkor se engedném a simogatást. Nem mindenki kutyája lenne...

2013. jún. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is vki szó nélkül felemelte mi meg csak lestünk,hogy most ez komoly?? :O

idegen kutyát még ha kölyök is akkor sem emelek fel..


nálunk sem kérdezték meg csak aki illemtudó volt..


amikor ilyen 'jajjjj de cukiiii mukiii" éles hangon visítozott és kérdezte,hogy meglehet e simogatni,azt mondtuk bevan fújva kullancsírtóval és pár napig nem lehet simogatni :D ezt mindig beveszik.Egyszer egy számunkra nem szimpi ember simogatta meg szó nélkül mondtuk,hogy ne nyúljon semmihez,mert akutya erős bolhaírtóval van befújjva :D

2013. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 compactegon ***** válasza:
100%

csak ha megkérdetzik, és jó fejek, illetve olyan kedvem van.

amúgy is menne mindenkihez, tipikus jófej staff :)

2013. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

szia! mi nem engedtük az embereknek hogy megsimogassák amikor még ilyen kicsi volt..nekem bichon havanesem van és az a fajta tipikus emeber szerető,mindenkihez odarohan..de olvastam az egyik válaszolót hogy magához húzza! nagyon jól teszi! te is ezt csináld, mi is ezt csináltuk mert ha ezt észreveszik a emberek hogy magunkhoz húzzuk akkor már a normálisabbak értik a ,,jelzést". nekem például az ilyen nagyon kicsi gyerekekből volt elegem, hogy felveszik és ölelgetik..na akkor azt kell tenned hogy megfogod a gyereket és ha kell erősebben is elveheted tőle! mert ez mondjuk egy részben a gyerek hibája is de a szülőé még jobban hogy nem magyarázza el neki hogy NEM szabad!

remélem tudtam segíteni! ha valamiben nem vagy biztos írhatsz privátot is ha akarsz.

szia!

2013. jún. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!