Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Manapság már úton-útfélen...

Manapság már úton-útfélen szaporítókba, a hirdetéseikbe botlik az ember. Ti mit szoktatok csinálni? Figyelmen kívül hagyjátok? Lent b.

Figyelt kérdés

Tényleg mindenhol, pl. Facebookon is különböző csoportokban sorra jönnek velem szembe a hirdetések, hogy eladó "fajtatiszta" kiskutyák (természetesen tk nélkül, akár keverék szülőktől, gyakran mindössze 5-6 hetesen, oltások, chipp nélkül, kert végében nevelkedve), vagy, hogy "kant keresek szép szuka kutyámnak", sőt nem egy olyat is találtam (a legutolsót pont ma), hogy fedezést vállalnak kan kutyával...

Ilyenkor mindig nyelek egy nagyot, veszek pár mély lélegzetet, de nem reagálok semmit, mert nem szeretném beleütni az orrom mindenbe, és mindenhol "okoskodni", de nem könnyű látni, hogy némelyik kutyának milyen sorsa van a felelőtlen, buta gazdájánál.

Ti próbáltatok már meg lebeszélni közösségi oldalakon valakit a szaporításról? Vagy felvilágosítottatok bárkit, hogy mit tett/akar tenni? Vagy ti is inkább csak elmenekültök az ilyen hirdetések elől?


És egyébként mi volt a legdurvább amivel találkoztatok? Én láttam egy olyat a múltkor, hogy két és fél hetes(!!!!!!!!) kis kölyköket akartak sürgősen lepasszolni :(



2013. jún. 25. 14:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen hirdetéseknél semmit nem teszek, nem látom értelmét.

Azonban az ismeretségi körömben mindenkit lebeszélek arról, hogy ilyen módon vegyen kiskutyát, illetve buzdítom őket az ivartalanításra.

Egyébként nekem ehhez nagyon jó "eszköz" a kutyusom. Ő egy szaporítótól lett elkobozva, ahol embertelen körülmények között tartották, és bizony maradandó egészségügyi károsodást is szenvedett. Amikor részletesen elmesélem a történetét, az elég meggyőző szokott lenni. :)

2013. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem állok le vitatkozni, hanem szó nélül törlöm az ilyen hirdetéseket a csoportból. Volt amit percenként töröltem, mert mindig visszarakta, úgyhogy szóltam neki, hogy őt is kiteszem a csoportból, ha nem áll le. Végül ő maga lépett ki a csoportból, mert megsértődött. :)
2013. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én nem szoktam belebotlani mert nem is olvasom.

Nem akarok kutyát venni így nem is olvasom.

2013. jún. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Tegnap 16:11 : mi a baja a kutyusodnak?:)

T.20:50: mosolyogtam egyet ezen a sztorin:D:D amugy meg a legyegyszerűbb és legjobb megoldás

2013. jún. 26. 09:59
 15/18 anonim ***** válasza:

Ő kan, így viszonylag könnyen megúszta. "Csak" megvakult az egyik szemére, és alul működik a könnytermelése, ezért állandó kezelésre szorul. Minden nap 2x mosom a szemét, és 3 különböző szemcseppet használunk. És ez már így is marad. Mindez azért mert be volt gyulladva a szeme,amit konkrétan évekig nem kezeltek neki.

És ami még nagyon durva, hogy van egy örökletes betegsége (PRA, ez előbb utóbb mindenképp vaksághoz vezet). Egy ilyen betegséggel képesek voltak szaporítani őt... Belegondolni is rossz, hogy mennyi kis vak uszkár születhetett tőle az évek alatt.... :(

2013. jún. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Szegény kutya :'(

És sajnos mennyi ilyen van...:/

2013. jún. 26. 17:34
 17/18 anonim ***** válasza:
Őt már nem kell sajnálni, most már nagyon jó élete van, csak úgy kicsattan a boldogságtól. :)
2013. jún. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát azért akkor is...
2013. jún. 27. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!