Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkik vélemények, tanácsok (? )

Yorkik vélemények, tanácsok (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnék egy yorkit, elég sokat olvastam róla, de most yorkitartók véleményére és tippjeire lennék kiváncsi. "Ül,marad" vezénzavakra mennyire nehézen tanítottáktok be?

Nyáron szinte egésznap tudnék vele foglalkozni, viszont iskolaidőben 7-től olyan 3-ig van hogy teljesen egyedül lenne (hetente 3nap max,viszont konkrétan vele foglalkozva ez idő alatt nem lenne). Ezt mennyire bírja, Butorokat szétszedi? Megérné inkább két kiskutyát hozni? Vagy ketten csak rosszabbak? Mért ez a fajt választottad?megbántad? Köszi a válaszokat :)



2013. jún. 26. 08:02
1 2
 1/18 anonim válasza:
én nem voltam tulajdonos, csak alkalmanként 1-2 heteket vigyáztam egy ismerősöm yorkijára. elég hiperaktív, nagy a mozgásigénye, ha nem kertes házban akarod tartani, akkor minden napi sétát igényelné. szerintem ha van mellette még egy kutya az nem baj, a mi kutyánkkal is megvoltak. mikor nálam volt, elég sűrűn rosszalkodott, de egy kiadós séta után lenyugodott. :) szinte minden kutya megtanítható ha eleget foglalkozol vele!
2013. jún. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%

rengeteg odafigyelést igényel.minden álmom egy yorki volt,megkaptam 13 évesen.

nagyon sok a mozgásigénye,sétáltatni kell,játszani vele.

makacs fajta,nehéz tanítani.az ül,és gyere ide vezényzavakat tudtam belénevelni,nem könnyen. viszont állandóan összepisilt mindent,hiába vittem ki sétálni,szidtam meg ha odapisilt,mindent kipróbáltam hogy leszoktassam róla,sikertelenül. közbe bekerültem a középiskolába,kevesebb időm volt vele foglalkozni,és nem volt jó igy szegénynek,readásul apukám is nehezen viselte hogy állandoan bepisil a lakásba,aminek bizony szaga van,szoval nagyon nagyon alaposan fel kell takarítani. igyhát egy ismerősünkhöz került a kutyus,ahol kerbe járkálhatott egész nap.. ott játszott kint,aztán fogtamagát,és bement a lakásba hogy ott pisiljen,kakikljon..és mint aki jolvégezte dolgát kiment a kertbe megint játszani:D ők sem tudták leszoktatni róla,de legalább mindig van vele valaki ott,és jól érzi magát.

nagyon szerettem,hiányzik. de hatalmas nagy felelősség,idő és pénz igényes, kutyakozmetikus,naponta fésülgetni kell a szőrét,vigyázni kell rá mert kis törékenyek,ruha neki télre,mert megfázik,drága eledel..összességében nem ajánlom első kutyás embernek.inkább olyannak akinek már volt kutyája,és tényleg van ideje,pénze rá. 15/L

2013. jún. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Van kertünk is, ki lenne engedvve mindennap, és még hetente 1-2x (ha nem minden nap) sétáltatva lenne, pénz sem jelent problémát, inkább rá költöm, mert alapbol csak elmenne hülyeségekre. Légyszi írjátok még azt is mennyi idő alatt lett szobatiszta,és hogy sikerült elérni
2013. jún. 26. 09:16
 4/18 anonim ***** válasza:

A yorki sem különbözik a többi kutyától.

Ugyanannyi időbe,pénzbe,energiába van.A kertben nem fárasztja le egyedül magát,foglalkozni kell ott is vele.

2 kutya kezdőknek abszolút nem tanácsos,mert egy idő után megunják egymást,és 2 unatkozó,rongáló kutyád lesz.

Maga a kutya vásárlása is 100ezres nagyságrend,ezért ez nyilván a szüleid gondja,mint ahogy a táp is.Az orvosról nem is beszélve.A tápok (a JÓK) 8000 Ft körül kezdődnek,ami már elfogadható,és nem a pedigree és társaira gondolok.

Nyilván ilyen kistermetű kutyának nem kell havonta venni (15kg egy zsák),de akkor is pénzbe van.

Előbb tanácsolnám,hogy látogass el egy kutyaiskolába,vagy ha van kutyás ismerősöd,hozzájuk és próbáld az ő kutyájukat "gondozni" és kérdezd meg a több éve kutyát tartó embereket,hogy mivel is jár egy kutya.

2013. jún. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szerintem sehol nem írtam hogy nem volt még kutyám..Bár róla nem 100%ban én gondoskodtam, de pl. voltak hetek hogy csak én,szóval tudom mivel jár. Yorki kölykök 30-50ezer forintért vannak, amit ÉN vennék meg,mivel tavalyi nyarat végigdolgoztam.. Max a tápot, oltásokat állnának ők..
2013. jún. 26. 09:57
 6/18 anonim ***** válasza:
30-50 ezres az necces, hogy nem tenyésztő, mondjuk az 50, az nagyon alsó határ, de annyiért már lehet kapni normálisat, törzskönyveset, hobbira, nem olyan gyakran. Tud makacskodni, de könnyen tanul, mozgékony, ha normálisan lefárasztod, akkor nem fog rombolni. Kettőt én azért nem ajánlanék, mert 2 kutya kétszer annyi munka. Etetése nem egy nagy költség, még jobb minőségű táppal sem. Ugyan olyan, mint bármelyik másik kutya, nem kell vele hímes tojásként bánni. Kozmetikus sem egy olyan nagy költség, sem nagy időigényesség, havonta, kéthavonta elvinni. Kutyaruhát, ha akarsz veszel neki. Az, hogy amíg suliba vagy egyedül van, az nem gond, mert aki dolgozik, az sem tud mindig a kutyáival lenni, mondjuk a szobatisztaság szempontjából amíg kicsi, az jó lenne, ha a nyári szünetre esne.
2013. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

13 éves vagy,hiába volt már "kutyád" az oroszlán része a dolognak a szüleidé volt.

Tehát kezdőnek számítasz minden téren.De ez nem baj,mindenki kezdi valahol.

30-50 ezres yorkik általában agyonszaporított szukáktól és idegbeteg kanoktól vannak.Persze ezt a gazda soha nem fogja neked bevallani.


Inkább hívj fel több RENDES kennelt és érdeklődj,hogy van-e hobbi célra kiskutyájuk.Akkor olyan 60-70 de inkább 80 ezer ft körül már találhatsz egy szép,egészséges,normális helyről való kutyát.

2013. jún. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A yorki tényleg nem egyszerű, de valóban ő is "csak" egy kutya.

Aki azt írta, hogy nehezen tanította a kutyáját azon csodálkozom. A yorkira alapvetően jellemző a gyors észjárás, tanulás.


Az én kutyám egy délután alatt megtanulta az ül-fekszik-marad - alapdolgokat és utána szinte bármit, hiszen a lételeme a tanulás, a folytonos foglalkoztatás. És itt az utolsó két szóban van a lényeg: a folytonos tanulás, foglalkoztatás, mert bár édi-bédi kutyulinak tünnek, de NEM ÖLEBEK! Aki így tekint rájuk - és sajnos nagyon sok tulajdonos, SŐT TENYÉSZTŐ is így vélekedik, azoknak van neveletlen, mindenre és mindenkire vicsorgó, szerencsétlen kis ebük.

2013. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Komolyan érdekelne, hogy honnan vette az előző hogy nemvolt még kutyám, mostmeg hogy 13éves vagyok O.o.. Az igen.

Ha 13éves lennék elég érdekes lenne az, hogy tavaly nyarat végigdolgoztam. Ha neketek ez számít 17éves leszek, és a pénz annyira nem akadály.. (nem azt mondom hogy milliós kutyákat vennék, de mondjuk 100ezer lenne magára a kutyára +legalább még ennyi oltásokra tápra, egyebekre.) Időm is lenne foglalkozni vele, miivel elég gyorsan tanulok iskola időben olyan sokat kint sem vagyok.. Köszi eddigi válaszokat

2013. jún. 29. 17:54
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a 13 éves rész a 2-es válaszolónak szólt, mert ő volt 13, vagy csak belezavarodott egy kicsit.
2013. jún. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!