Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bélgyulladás. Milyen kilátások...

Bélgyulladás. Milyen kilátások vannak továbbiakban?

Figyelt kérdés
5 hónapos amstaff kan kutyus tegnap infúziót kapott mert napok óta nem evett, ivott. Véreset hányt és férges is volt. Állatorvos látta! Hazavittük rengeteget iszik, enni nem hajlandó. Viszont iszik sokat ami jó mert így nem szárad ki. Ma is vissza kell vinni a dokihoz. Gyógyszert is kap de volt, hogy kihányta. Pasztát is kell a szájába nyomni. Nagyon szomorúan néz. Van esélye a gyógyulásra?
2013. jún. 26. 13:28
1 2
 11/19 Chimaira ***** válasza:
Én szinte biztos vagyok benne, h a normaflorral, vagy bármilyen más hasonló készítményem NEM fogsz neki ártani, sztem nagyon hasznos lehet, mert ha nem kielégítő az emésztése akkor tényleg nagyon sok fontos tápanyagot elveszíthet és ez befolyással lehet a kutyus KÉSŐBBI egészségi állapotára is.
2013. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

a 11 éves bichonomnak is nem rég volt bélgyulladása,őt is infuzióra kötötték nagyon szarul nézett ki azt hittem nem éli túl..

de hála a doki szakértelmének rendbe jött..


nekünk azt javasolta a doki,hogy rizst és főtt csirkehúst adjunk neki 2 hétig és fokozatosan álljunk vissza a tápra,eleinte nagyon keveset kellett adni neki kb 1,5-2 óránként pár falatot,mert 4 napig semmit ne evett konkrétan azért is kellett infuzióra kötni és ,hogy nehogy kihányja azért kellett pici adagot adni..

ő is rengeteg gyógyszert kapott..


de rendbe jött!!


a te kutyusod is rendbe fog jönni! most egy darabig ilyen szomorkás lesz,hiszen gyenge még,aztán meg fog erősödni és vissza jön az élet kedve :)


Jobbulást a kutyusnak!:)

2013. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Chimaira ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz.... a rizs tényleg nagyom jó mert béltisztító hatása van.. meg a fokhagymának is...
2013. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Valószinűleg annyi féreg volt benne, hogy ez okozta nála ezeket a tüneteket. Ilyenkor azt tudod ugye, hogy minimum 5 napig egymás után kell féreghajtót kapnia.
2013. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

5 napig féreghajtózni??

én ilyenről nem hallottam...


2 hetente kell addig amíg nem látunk férget a kakikban..

nekünk az orvos ezt mondta és mindig így volt!

2 hét alatt fejlődnek ki a férgek...

2013. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
de ilyen szintű fertőzés esetén nem elég az 1.
2013. jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Javult már a kutyus állapota?

Az én 12 éves német juhászommal ma voltunk orvosnál mert 2 napja nem evett és valószínűleg neki is bélgyulladása van.

Érdekelne nagyjából mennyi idő múlva várhatok némi javulást...

Kapott antibiotikumot és infúziót is, sokat iszik de nagyon le van lassulva és étvágya sem igazán van, bár ma már egy tenyérnyi konzervet hajlandó volt megenni.

2013. jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Chimaira ***** válasza:
100%
Ha súlyosan fertőzött a férgekkel akkor tényleg kell neki 5 napig folyamatosan adni. A két hetes megoldás, csak az általános féregtelenítésre jó.
2013. júl. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Teljesen meggyógyult és az állatorvosi rendelőben sikerült neki gazdit találni is szóval minden jól jött ki :)
2013. júl. 6. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!