Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat a kiskutyám?

Miért ugat a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Szerintem játszani akar, de nem mindig vagyok benne biztos. Ül és egy ideig néz, majd elkezd ugatni és picit hátrál ha odamegyek lefekszik. Erről hogyan tudnám leszoktatni? Próbáltam felvenni a kezembe leszidni, vagy nyugtatni, de miután leteszem, újra elkezd nézni és ugat. Most 9 hetes és 5 napja van nálunk.

2013. jún. 26. 21:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Játsszál vele! Tünemény lehet, miért akarod erről leszoktatni szegény kiskutyát? Még a hangját sem használhatja?
2013. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ, mert KUTYA, mit csinálhatna mekegne ?

Istenem hogy mindent nekem kell megoldanom :D

2013. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Minek neked kutya???
2013. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Valahogy le lehet nyugtatni ilyenkor? Mert nem mindig tudok vele játszani, pl. séta közben..
2013. jún. 26. 21:37
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nem érsz rá akkor ne vegyél rólla tudomást hogy ugat, valószìnűleg hamarabb lenyugszik ha nem reagálsz rá. Ha megnyugodott várj egy kicsit hívd oda magadhoz, és játsz vele egy kicsit. Hamar rá jön arra hogy akkor van játék amikor nyugodtan vár, és amikor te akarod.
2013. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónapos kiskutyám, ránk nem ugat, és teljesen nyugodtan tud viselkedni, még játék, séta közben is.

Viszont amint idegent lát, ugatni kezd, ha a társasház udvarán jön valaki, rohan az illető felé ugatva, és ráveti magát. Érdekelne a véleményetek:

Eddig azt csináltam, hogy ha láttam, hogy túl izgatott állapotba jön, leültettem, megnyugtattam, aztán ment minden tovább.

Ma viszont pont jött a szomszéd srác, amikor játszottunk, és persze a kutya már ugrott is rá. Én nem hagyom a kutyának, hogy játék közben átlépjen egy bizonyos határt: pl túl agresszívan, izgatottan játszon, ugasson, harapjon.

Ez a fickó viszont amit lehetett, kihozott belőle. Úgy értem, úgy rohangált körülötte a kutya mint egy őrült, ha ahhoz volt kedve ráugrott, ugatott, nagyon bevadult, és a tag asszisztált hozzá.

Ennek kapcsán elgondolkoztam, hogy vajon én nevelem a kutyát rosszul a szabályokkal, és ezzel elnyomom, vagy tényleg hagyni kéne neki, hogy így kikeljen magából. :O

2013. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
mennyit játszol vele egy nap? amúgy milyen fajta?
2013. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nekem fordítva van. Egyszer volt, hogy ugatott emberre. De csak akkor ugat ha játszani akar. Egyébként csöndben van.:)

Nem hagyom hogy játék közbe harapjon, vagy morogjon. Szerintem ez teljesen normális, mert én azt olvastam, hogy ha azt tanulja meg, hogy így kell játszani, akkor más kutyákkal is így fog majd, akik lehet azt hiszik hogy támadni akar.

2013. jún. 26. 22:20
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat. Első 3 napba egész nap ott voltunk vele.

4. naptól délelőtt dolgozunk, de akkor is úgy van megoldva, hogy maximum 1 órát van egyedül. és olyan 1-től, 2-től ismét estig vele vagyunk. 2 óránként pedig le tudjuk vinni sétálni.

Egyébként Cavalier King Charles Spániel.

2 dolgot tud. Alszik, nagyon édesen, vagy ha felkel akkor nagyon kis aktív össze vissza futkározik, játszunk vele egész nap.:) állandóan játszani akar.:D

2013. jún. 26. 22:25
 10/15 Szaszekk ***** válasza:
100%

Ez egy figyelemfelhívás. Nem vagyok szakértő, de nekem is ilyen volt a kisebbik kutyám. Sőt! a mai napig megkísérli ezt a fajta figyelemfelhívást, azaz foglalkozzak vele! Ez olyan mint a labdázás, vagy a botozás. soha nem a kutya kezdi a játékot, hanem te. És neked is kell befejezned. (Én azt szoktam mondani, hogy vége, és akkor már elengedik a labdát, tudják, hogy vége.)

Valószínű hiányzik a kutyusodnak a foglalkozás, vagy még több mozgás. Nincs ezzel baj, de előzd meg, hogy ne ő kezdjen játékra hívni. Kicsit fáraszd le labda, vagy más játékkal, mielőtt megint elkezdené az ugatást. Ha le van mozgatva, akkor kiegyensúlyozottabbá, és türelmesebbé válhat.

Persze ha olyan kutyád van mint nekem, és annyi esze is van, akkor egy életen át harcolsz majd:)

Azt vettem észre, hogy minél okosabb egy kutyus, annál nehezebb nevelni, mert próbál kijátszani.

Egy szó, mint száz: Ha néz rád, és ugat, ne nézz rá. Ne szólj hozzá, és legfőképp ne kezdj el vele játszani. Kicsit idegtépő lesz, de bírd ki. Elmehetsz mellette, de ne nézz rá, és ne szólj hozzá. Érezze, hogy közel vagy hozzá, de mégsem figyelsz a vakkantására. Elvégre te vagy a vezér, majd te megmondod mikor, és mit csináltok. Ha az ugatást abbahagyta, és lefeküdt (nyugalmi állapotba került) akkor vidd el labdázni. ezzel is jutalmazod a nyugodt viselkedését. Persze a séta előtt ne tüzeld fel, és próbálj nyugodtan viselkedni.

2013. jún. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!