Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hőgutát kapott a kutyám!? (lent)

Hőgutát kapott a kutyám!? (lent)

Figyelt kérdés

5 napja mikor nagy viharok voltak nem ment be a házába és nagyon megázott. Ez előtti napokon voltak a nagy kánikulák.

Mindig volt vize és a kocsi alatt feküdt az árnyékban.

4 napja rosszul van. Lehívtuk az állatorvost és azt mondta, hogy hőgutát kapott. Adott neki 2 injekciót majd rá két napra megint kettőt. Nincs jobban. Nem tud enni és inni sem. Oda áll az itatóhoz de nem iszik. Dülöngél, körbe körbe megy, rángatózik-remeg, áll egy helyben.

Altassuk el vagy van még bármi esély a felépülésre(még részleges felépülés esetén is megtartanánk természetesen úgy, hogy nem szenved)



2013. jún. 28. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hőguta. Irány komoly rendelőt keresni és elvinni a kutyát egy alapos kivizsgálásra.
2013. jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintem sem. A kocsi alatt szinte sötét volt annyira árnyékos hely. Ha valóban hőgutát kapott akkor belehalt volna rá 1-2 napra?

A száját tudja nyitni és zárni is és a nyelvével nyalja is a száját de nem tud inni és nem értem, hogy miért? Lebénult volna a nyelőcsöve? Állandóan megy a itatója elé de csak áll. Tegnap adtam neki enni de csak az orrával szétnyomta nem tudta megenni. Valamennyire éber mert ha szólók neki akkor kissé felemeli a fülét de ha egy külsős ránéz akkor látszik rajta, hogy nincs jól.

Nem akarjuk, hogy szenvedjen de az esélyt se akarjuk tőle elvenni a túléléstől szóval elég rossz helyzet...

Tegnap előtt és az előtt is hányt.

2013. jún. 28. 18:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem el kellene vinni a kutyát egy igazi állatorvoshoz. Az ilyen házhoz járó dokik nem nagyon szokták őket megvizsgálni sajnos. Ez valami komolyabb dolog lesz :/ A lehető leghamarabb orvos!! Merrefelé laktok, hátha esetleg tudnék ajánlani dokit!
2013. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mintha valami agyi károsodás érhette. Okvetlen orvos kell neki. Olyan, ahol van jó felszerelés a vizsgálatokhoz. Ne késlekedjetek. A nem ivás még rátesz az állapotára, hogy kiszárad.Nem kell azonnal altatásban gondolkodni. Milyen korú a kutyád?
2013. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
lehet babesia is...
2013. jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes lenne megnézned ís elolvasnod… és a válaszolóknak is.

[link]

De ettől függetlenül vidd el egy normális állatorvoshoz, aki többet tesz érte, mint ez.

2013. jún. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezt már olvastam.

Az orvos mikor lejött már akkor mondta, hogy altatni kellene. Másodjára mikor lejött akkor is mondta, hogy altassuk el de azt mondta, hogy ha így nyugodtabbak leszünk akkor ő beadja megint a 2 injekciót.

Rossz látni szenvedni de viszont jön megy nem haldoklik a földön fetrengve mert ha így lenne akkor nyilván valóbb lenne, hogy menthetetlen.

Nem tudom, hogy hány éves mert 3 éve kaptuk és nem voltak papírja.

2013. jún. 28. 23:23
 8/9 anonim ***** válasza:
De azt nem mondta, hogy konkrétan mi a baja? Hogy milyen betegsége van? Szakképzett orvost a kutyusnak!
2013. jún. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább agyvérzésnek tünik. Tényleg vigyétek be egy normális klinikára ... ezek a falusi állatorvosok csak oltani tudnak (azt se mindig rendesen ...).
2013. jún. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!