Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betegesen rettegek attol,...

Betegesen rettegek attol, hogy egyszer a kutyam gyomorcsavarodast kap?!

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete tudtam meg, hogy milyen gyakori a gyomorcsavarodas. Azota minden este ottvagyok a kutyammal mikor eszik. Es ha otthagyja akar egy pillanatra is akkor elveszem tole a kajat,hogy ne legyen sok. Utana pedig (kinti kutya) felorankent jarkalok ki hozza, hogy minden oke-e. Ez tudom, hogy nem normalis. Hogy nyugtassam meg magam?

ma este uj tapot kapott, mohobban ette, mint amugy. Utana sokat bofogott meg nyugtalanul jarkalt. Ez vagy 5 percig tartott. Azota olyan a viselkedese, mint eddig. Ugy 1 oraja evetrt. Ugye nem lesz baj?


2013. júl. 4. 22:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Elég,ha pont az én kutyámmal történik....
2013. júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Feleslegesen aggódni nem kellene. Ha megteszel mindent a legjobb érzésed szerint, akkor ne is foglalkozz vele. Amúgy üres gyomrú kutyánál is előfordulhat gyomorcsavar. Ha megnyugtat, keresel egy orvost és kivarratod a gyomrát.
2013. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Ugyanez vagyok én is, állandóan parázok emiatt, mert egyszer egyik ismerősömnek gyomorcsavarodásban halt meg a kutyája és azóta.


De ne parázz! Főleg a nagytestűekre jellemző, az enyém az, én is 2x etetek, de őnagysága mókamester mindig evés után játszana, olyankor fogom és bezárom. Ennyi!


Nyugiiiiiiiiiiiii!!! :)

2013. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%
Már bocs, de neked nem való kutya. Elég gyenge jellem lehetsz, ah ilyen paranoiáid vannak, és egy kutyának nem jó ha labilis ember neveli. Add el azt a szerencsétlen kutyát, valaki olyannak aki normális.
2013. júl. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Utolsó, te nagyon hülye vagy! Már bocs, de én is szoktam fölöslegesen aggódni és mégis kiegyensúlyozott, boldog kutyám van már 5 éve!
2013. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem meg senkinek se való kutya aki ilyen parás, és bizonytalan mint egyesek. Mert a kuty ezt megérzi egy emberben. és nekem ne mondjátok, hogy így képesek vagytok mindig kézben tartani egy kutyát! Jobb lenne ha más gazdát keresnétek nekik komolyan... Nektek egyszerűen nem való kutya! Hányok az ilyen emberektől, és a sajnálom a szerencsétlen állataikat.
2013. júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
nem kell félni :) Csak mikor csontot kap, akkor nagyon kell vigyázni, nehogy megakadjon a torkán. A mi kutyánknak megszúrta a csont a manduláját.
2013. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
ma 16:57 te kevered a szezont a fazonnal! Ez nem bizonytalanság, hanem túlzott aggódás!
2013. júl. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
És a túlzott akggódás vajon nem kóros?? Tuti hogy nincs rendbe vele valami ha túlzottan aggódik. Egyébként most már látom egoista is vagy... Minden rosszat kívánok neked.
2013. júl. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

A gyomorcsavar inkább a mély mellkasú kutyákra jellemző (előttem írta valaki, hogy tacskó, meg agarak, na meg a nagy testűek). A foxik kemény kis jószágok, nem hiszem, hogy náluk népbetegség lenne. :)

Egyébként én is parás vagyok... pláne hogy ismerősöm agara úgy kapott gyomorcsavart, hogy "csendes pihenő" után leugrott a fotelból... :P De hát ez már tehetség.


Amint írták, etesd napi kétszer, és áztasd be a tápot, hogy felszívjon, amennyi vizet csak tud, mert egy állatorvos nekem azt mondta, akkor fordulhat elő könnyen a gyomorcsavar, ha különböző állagú nagy tömegek mozognak a gyomorban. Ezért nem jó, ha a vacsora után megiszik fél liter vizet.

2013. júl. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!