Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnam le a...

Hogyan szoktathatnam le a huskymat, hogy minden utjaba kerulo macskat megoljon?

Figyelt kérdés
Van egy 2 eves kan huskym,es par honapja minden utjaba kerulo macskat masodpercek alatt megol,barhogy barmilyen formaban elkapja oket nem szamit ha o serul es 2-3 roppantassal megoli oket. Probaltam mar elzarni de a vaskerites sem allitotta meg... Lehet ezen segiteni vagy ez az oszton orokre bennuk marad?

2013. júl. 4. 22:50
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
68%
Egy macskát nem lehet lenevelni arról hogy madarat fogjon, viszont egy kutyát igen, hogy macskát öljön. Ez elég nagy különbség. Ha a macskát le lehetne nevelni a madárfogásról, én biztosan lenevelném az enyémet. A kutyánmak meg lehetett tanítani, hogy ne egyen macskát, így nem is csinálja.
2013. júl. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
Mindenkinek igaza van egyrészt , kellemetlen helyzet....meguthetem de fájdalmat nem érez, megkothetem( amit nem szoktam ) de elszokil , parancsolhatok de atgazol....,de csak macskaesetbe! Minden más esetbe nagyon szofogado
2013. júl. 4. 23:26
 13/51 anonim ***** válasza:
62%
De a macskákat lehet ivartalaníttatni, lehet csengőt tenni a nyakába, lehet lakásban tartani (akinek nem inge...). Az meg természetes, hogy az ember próbálja a kutyát lenevelni erről legjobb tudása szerint, de nem könnyű egy ösztönerős huskyval.
2013. júl. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:

A macskám ivartalanítva van, a vadászatnál ez tök mindegy. Kapott csengőt is, de néhány nap alatt megtanult vele hangtalanul lopózni. Én értem, hogy nehéz, és nem is irigylem azt akinek ilyen a kutyája, csak legalább mindent tegyen meg érte, hogy ez változzon.


Kérdező. Ha megütöd, az nem arról szól, hogy fájjon neki. Nyilván én sem úgy basztam oda a földhöz a kutyát, hogy fájjon, hiszen nekik nagyon magas a fájdalomküszöbük. Fájdalmat szinte csak úgy lehet nekik okozni, ha sérüléssel jár, vagy ha bottal vered. Ez egyszerűen csak egy eszköz, amivel a legjobban ki tudod mutatni a dühödet az adott cselekedetért.

2013. júl. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
Persze nem a fájdalom miatt ütöttem rá , elnézést rosszul fejeztem ki magam csak sajnálom hogy ilyenkor tehetetlen vagyok de mindent el fogok követni köszönöm mindenki véleményét
2013. júl. 4. 23:37
 16/51 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem boldogulsz, menj el kutyasuliba. Vagy az elektromos nyakörv is jó ötlet lehet. Ahogy megiramodik a macska irányába, mehet is az áram. Elég kegyetlen, de ez a helyzet, sajnos ilyen megoldást kíván. :(

Sok sikert, remélem meg tudjátok oldani a dolgot!

2013. júl. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2013. júl. 4. 23:49
 18/51 anonim ***** válasza:

Az elektromos nyakörv jó ötlet, de fojtólánc is hasonló.

Az olyan, hogy minél jobban húz és rángat, annál jobban szorul a hurok, de ahogy abbahagyja kienged. Talán annyival jobb mint az elektromos öv, hogy ő irányítja, és nem akkor fáj amikor nyomod, hanem egyre jobban ahogy húzza.

2013. júl. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
50%

Nekem volt összetűzésem macskás nénivel... A kutyám már nem kergette akkor a macskákat. Erre a macska elkezdett rá fújni meg el kezdett követni minket.. az még sok volt neki akkor úgyhogy el is indult felé. Macska fel a fára 2méter múlva.. És én voltam a köcsög amiért nem volt póráz a kutyán. Amikor meg megkérdeztem hogy a drága kis cicuskán mért nincs akkor nagy kus lett. Nah mindegy ezt még nem adtam ki magamból kellett bocsi :D


Amúgy ha jól értem akkor kerten belül csinálja ezt? Mert akkor még nehezebb. Először is mert nem vagy ott. Másodszor mert a területét is védi. Azt nagyon nehéz kivitelezni.

2013. júl. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Nagy kertes házban élünk, és általában éjszaka műveli ezt amikor senki nem latja, séta közben nincs problémám tudok neki parancsolni , de éjszakára vagy mikor nincs vele senki emiatt nem köthetnek meg
2013. júl. 5. 08:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!