Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnam le a...

Hogyan szoktathatnam le a huskymat, hogy minden utjaba kerulo macskat megoljon?

Figyelt kérdés
Van egy 2 eves kan huskym,es par honapja minden utjaba kerulo macskat masodpercek alatt megol,barhogy barmilyen formaban elkapja oket nem szamit ha o serul es 2-3 roppantassal megoli oket. Probaltam mar elzarni de a vaskerites sem allitotta meg... Lehet ezen segiteni vagy ez az oszton orokre bennuk marad?

2013. júl. 4. 22:50
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
0%
Nem hát. Kutyát meg tudok tanítani bármire, de a macskák annyira ostobák, h még néha a fáról se tudnak lejönni.
2013. júl. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ostobák, sőt. Csak nem engedelmesek. Nem őket kell szidni, nagyon nem ez itt a lényeg.
2013. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
0%
Felőlem mondhatsz akármit, az az állat, amit semmire se lehet megtanítani, az ostoba.
2013. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:
Minden gazdának megvan a maga kedvence, egyiket sem kell bántani, csak éppenséggel segíteni rajtuk ha épp baj van velük ahogy en is tenni szeretnem, attól függetlenül hogy milyen hatulutovel rendelkeznek!! Hisz szeretjük őket!!
2013. júl. 5. 16:48
 45/51 anonim ***** válasza:
60%

A kérdés sajnos nem olyan egyszerű,hogy ki vigyázzon a kutyás vagy a macskás az állatára jobban.

Most őszintén,ki ne tudná kiskora óta,hogy a kutyák és macskák általában nem a legjobb cimborák?Természetesen eltekintve most azoktól,akik mindkettőt tartják gond nélkül.

Vannak kutyák sajnos,akikben nagyobb a vadászösztön,mint a társaiban,a husky pedig tipikusan egy ilyen fajta. Nem mondom,hogy nem lehet huskyt meg macskát is együtt tartani,mert én is ismerek ilyet,de alapvetően ez nem jellemző rájuk.Sajnos ha egy kutya rákap a macskagyilkolásra,nem lesz könnyű vele.

Sajnos én is ismertem pár kutyát,akik hajlamosak voltak erre. Igaz,hogy csak 1-1 macskát,nem rendszeresen...Az egyik kutya a saját kenneljében kapta el,szóval ennyit a macskáról,aki bemegy a kutya kenneljébe...Volt ismerős,akinek az amúgy borzasztóan jólnevelt kutyájának egyszerűen elszállt az agya,ha meglátott egy macskát.

Én azt javasolnám kedves kérdező,hogy tényleg meg akarod ezt oldani,akkor sok időt és energiát kell rá áldoznod.

Én a helyedben beszereznék egy elektromos nyakörvet.Tudom,hogy dolgozó embernél nehéz megoldani,de pár éjszakán át figyelni kéne a kutyát.Ha látod,hogy megindul,vagy valami,akkor rögtön megcsípni kicsit az árammal.Elég macerás,meg hosszú folyamat lehet,de legalább segíthetne a dolgon.


Amúgy a macska sajnos ilyen.Akik tartanak,általában tudják,hogy bármikor előfordulhat,hogy nem jön haza.Ritka a 4-5 évesnél idősebb macska,amelyik kijár.Kutya megfoghatja,elüthetik,ezer dolog lehet velük.Én pl pont ezért nem tartok macskát.Kiskoromban volt 2.Egyik nagyon beteg lett,elkapott egy kóbortól valamit és altatni kellett,másikat egy kutya fogta meg. Inkább nem tartok,mert ugyan úgy lehet szeretni,mint egy kutyát.

Válaszoló,aki annyira védi a macskákat.Miért nem tanácsot adsz,hogy oldja meg?Hiszen pont nem akarja a kérdező,hogy megölje őket,és ezt akarja megakadályozni..

2013. júl. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
77%
A szibériai huskyba tényleg nagyon erősen él a vadászösztön, minden kisállatot szeret legyilkolni (tyúk, nyúl, madár, és a macska...) Az én Huskym is megölt jó pár szomszédban élő kiscicát, mert átjöttek hozzánk. Én imádom a macskákat is, szóval tényleg nagyon sajnálom ami velük történt. De az ilyen macskatartóknak, akik kint tartják az utcán állataikat, és szinte csak evésre mennek haza, benne van a pakliban hogy elüti egy autó, vagy egy másik macska megsebesíti, esetleg megmérgezik, vagy elkapja egy kutya. Szerintem aki tényleg szereti a macskáját, az 2 dolgot tehet. Vagy bent tartja a házban, szobatisztára nevelve, vagy pedig meghagyja neki a kalandos életet, de akkor számolnia kell a veszélyekkel is. Szóval szerintem kár evvel jönni hogy "szegény édi bédi kiscica...hogy merte megölni az a gonosz kutya?!" Ez van. Az élet megy tovább.
2013. júl. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

Azért nem írok tanácsot, mert őszintén én sem tudom mit tennék. Nekem kutyám is van, cicám is van, sosem volt gond.

Azt látom, hogy a kérdező nagyon meg szeretné oldani a dolgot, abszolút szimpatikus a hozzáállása, nem is vele vitatkoztam. :)

2013. júl. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
68%

Én nem szeretem a macskákat, de azt nem lehet mondani hogy buták, csak több kitartás kell a tanításukhoz.


http://www.youtube.com/watch?v=eFuD7-PchvM


A videót mindenképpen érdemes megnézni :)

2013. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Mennyi macskautáló van itt... (bakker, az én macskám a chipses zacskót is ki tudta bontani, és amíg kiértem a szobámból az udvarra, felét megette, és még hogy ostobák :D)


"nehogy valami rossz indulatu öreg szomszéd éjjel valami mérget dobjon neki emiatt....;("

Jogosan aggódsz, nálunk van egy szomszéd, kirakja a kertkapuhoz a kaját, és beletesz egy kis patkánymérget... állítólag mindegy neki, kutya, macska, megöli, mert utál mindenfajta állatot...

2013. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
43%

Little Red. Kispalikee, az utolsó válaszaitok megmutatják, hogy milyen szinten vagytok! Gyerekes, éretlen, szánalmas, tudatlan! Azt ne mondd, hogy normális ilyenek, ilyen hagnemben írni! Én sem szeretek minden állatot, de pontosan tudom (ha másból nem, legalább abból, hogy jártam biológia órára!!), hogy ők ártatlanok mindenben ami téged zavar! Bezzeg ha beír valaki, hogy, mit gondoltok a pitbullról aki széttépett egy gyereket, akkor rögtön mindenki elkezd őrjöngeni, hogy nem a szegény kutyuska hibája. De a macska maga a megtestesült ördög. Őőő, kicsit sem logikus, nem baj? Persze úgyse fogjátok beismerni, hogy butaságokat beszéltek.


Amúgy képzeld az én macskám oltott, ivartalanított, chipezett és jobban szótfogad mint az összes kutya a szomszédban akik még a saját nevüket sem tudják, orvost még nem láttak, sem bolhairtót, és kint is csak akkor járnak amikor kiszöknek valakit megtámadni meg megd*gni! Egész éjszaka azt kell hallgatnom, hogy felválta ugat a környékbeli shar-pei, pincsi, a puli, a keverék meg a borjú méretű német juhász fejhangon. De olyan is van amikor a keverék kiszökik és akkor az összes többi őt ugatja együtt, vagy beszorul szökés közben és akkor azért vonyít. Tegnap éjszaka a németjuhász visított órákon keresztül mint akit ölnek, szó szerint még levegőnyi szünetet sem hagyott. Macskát nyávogni még egyszer se hallottam, de lehet kellemesebb lenne mint az üvöltés. A különbség az, hogy az ilyen kutyákon zokogtok, hogy milyen sz*r gazdáik vannak, a macska meg így járt a r*hadt d*g. Hát ez minden csak nem normálisság.

Tessék nézzétek meg ezt http://www.youtube.com/watch?v=G5dIB2oF6sQ Bár úgysem vagytok olyan érett szinten, hogy meggondoljátok magatokat. Nektek még a kutyátok sem tud ennyi mindent okoskáim.

2013. júl. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!