Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnam le a...

Hogyan szoktathatnam le a huskymat, hogy minden utjaba kerulo macskat megoljon?

Figyelt kérdés
Van egy 2 eves kan huskym,es par honapja minden utjaba kerulo macskat masodpercek alatt megol,barhogy barmilyen formaban elkapja oket nem szamit ha o serul es 2-3 roppantassal megoli oket. Probaltam mar elzarni de a vaskerites sem allitotta meg... Lehet ezen segiteni vagy ez az oszton orokre bennuk marad?

2013. júl. 4. 22:50
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
25%
Ja, hogy kerten belül? Hát akkor bocsánat, de visszavonom az elektromost, meg mindent, amit írtam. A kutya dolga alapvetően a rábízott terület őrzése. Nehogy már ezért büntesd. Ne aggódj, a macskák pedig hamar meg fogják tanulni, hogy a ti udvarotokba nem szerencsés bemenni. Anyuéknak volt egy pulijuk, aki éjjelente szintén elintézte a bepofátlankodó macskákat, 1-2 után már nem ment be több. A macska gazdájának a felelőssége, hogy vigyázzon a macskájára, a kutyád teljesen jogosan védi a területét.
2013. júl. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:
Persze csak kerten belül ha viszem valahova úgy tudok figyelni rá állandóan úgy nincs gond csak felek nehogy valami rossz indulatu öreg szomszéd éjjel valami mérget dobjon neki emiatt....;(
2013. júl. 5. 11:18
 23/51 anonim ***** válasza:
25%

Szia. Nekem is huskym van, ő is vadászik, de szerencsére macskával még nem volt dolga úgy, hogy ne lettem volna ott.


Kicsit offként leírom, itt az utolsó válaszok arról szóltak, hogy a területét őrzi. Nos, a husky biztos, hogy nem a területét őrzi, mert őrző hajlam kb 0 benne, de a vadászösztön viszont tombol, úgyhogy az itt a felelős a tetteiért.

Én nekem nincs macskám, nem tudtam kicsi kora óta szoktatni vele, de séták alkalmával sokszor találkoztunk kiscicákkal, nagy cicákkal, kedvessel, gorombával, stb.

Nekem is nagyon jól képzett a huskym, szóval ha nincs rajta póráz se megy el mellőlem, hiába van ott egy macska.

Én amikor láttam, hogy jó fej macskával találkoztunk, mindig odavittem hozzá a kutyát, aki rögtön elkezdte a feketét szaglászni, meg bökdöste az orrával, meg rögtön hajolt le, hogy játszanak, szóval, tuti, hogy ha ő egyszer mégis megöl egy macskát, az nem azért lesz, mert agresszív vele, hanem mert durván játszott.

Amikor odavittem a macskához, és nyalogatta, meg szagolgatta, akkor természetesen dicsértem, de ha pacsit akart neki adni, vagy a farkát rágni, akkor letiltottam, hogy kb tudja, hogy mi az a határ, amit nem léphet át egy cicával.

Persze, ha nélkülem találkozna egy macskával nem tudom, hogy mi történne, az is lehet, hogy rögtön megölné, nem tudom, de én minden tőlem telhetőt próbálok megtenni azért, hogy ne zsákmányként nézzen rá.


A te esetedben ez nem nagyon lehet kivitelezhető, mert már sajnos ölt macskát, nem úgy néz rá, mint pl az enyém.

Én a helyedben megpróbálnám azt, hogy valahonnan szerezni egy macskát, akit hazaviszel, és próbálni összeszoktatni őket. (már ha van kapacitásod és kedved egy cica tartására is) Ha a macska kölyök, akkor még nem fogja pofon vágni a kutyát, és a kezedből mutathatod a kutyának, hogy szagolgassa, ismerje meg, és ha látod rajta, hogy nem akarja megölni, akkor dicséred, ha meg túl tolakodó, akkor büntetés. Rá fog jönni idővel, hogy nem szabad. Később amikor a kezedben eltűri, és nem túl tolakodó, le is teheted a földre a cicát, de ezerrel figyeld, hogy a kutya mit mondd(a testbeszédre gondolok) hogy még az esetleges bemozdulás előtt észnél légy, és megelőzd a bajt. Ha ezt megtudod oldani, akkor szerintem pár hét alatt megszokná, hogy a macska nem játék(bár az is benne van a pakliban, hogy ha megszokná, hogy azt a macskát nem bántjuk, attól még a kertbe érkező többit ugyan úgy megölné.)


Ha ez nem kivitelezhető, akkor próbáld meg te is azt, hogy ha sétálsz vele, és találkoztok macskával, akkor ha nagyon elkezdené figyelni, akkor add ki mondjuk a lábhoz parancsot, és sétálj el a macska mellett(nem közvetlen) és próbáld elérni, hogy a kutya rád figyeljen. Ha ránéz a macskára, pórázrántás. ha rád néz jutalom.


Amúgy, meg hogy ha a kertben kapja el a macskákat éjszaka, akkor reggel ne büntesd meg, mert nem fogja tudni, hogy miért kap. Sajnos ezzel minden macskásnak számolnia kell, aki nem bent tartja a cicát, hogy lehet, hogy egy nap nem jön haza. A kinti macskák átlag élettartama amúgy is kb 2 év, a bentieké kb 20. Ezen gondolkodjanak el a macskások, mielőtt a kutyásokat szidják. Pláne akkor ne magyarázzanak, hogy ha ténylegesen a kutya területén történik a baleset, őrző ösztöntől függetlenül. Ráadásul az északi kutyákban elég magas a vadászösztön, úgyhogy ha kölyökkortól kezdve nincs szoktatva, akkor szerintem kicsi az esélye, hogy ne zsákmányállatként nézzen rá.

2013. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
26%

Hm, ez fura. Nemrég még azt írtad, hogy nem tudod leparancsolni, most meg már ott tartunk, hogy kerten belül csinálja, éjszaka, amikor nem vagy ott... Kicsit ferde a sztori, persze nyilván meg tudod majd magyarázni.


De ha kerten belül is csinálja a kutya, akkor is valaki másnak a kedvencét öli meg. Ha a kertben teszi, az nem felmentés. Hogy lehet ezt ennyire lazára venni??

Nekem van cicám és kutyám is. És a cicáimat is úgy szeretem mint ha a gyerekeim lennének, megszakadna a szívem, ha meghalnának. Gondolj bele mekkora fájdalmat okozol ezzel embereknek. Persze, lehet mondani, hogy mindenki vigyázzon a macskájára, zárja be. De egy macskát lakásban tartani, kb olyan mint egy kutyát egész életében pórázon. Persze, megszokja és el lesz, de attól még nem ez a jó neki, nem erről kell szólnia az életének.

Csak értsétek meg, hogy másoknak a cicája, ugyanolyan fontos lény, mint nektek a kutyátok. Ha csak elvakult kutyások vagytok, ezt biztosan nem hiszitek el, pedig tényleg így van. Pont ugyan annyira lehet őket szeretni.

2013. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
Az utolsónak írom: az én huskymnak nem kapcsol be a vadászösztöne anyuék macskájára, mert míg ott laktunk, tiltva volt neki, hogy bántsa. De minden más macskát kinyírna:) Ez nem olyan dolog, hogy hozzászokik, és ne akarja üldözni. Ösztön, olyan, mint az embereknél a szexuálitás például. Tiltással lehet orvosolni, de ha nem vagy ott, akkor is menni fog rá. És ez nem feltétlen a kutya fajtájától függ, hanem a jellemétől (bár huskyk közt több a jó vadászösztönnel megáldott már csak a szelekció miatt is).
2013. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
Koszonom válaszod . Macskát ide hozni viszont nagyon felek, hirtelen jött nála ez az öles dolog és egyből támad tehát meg idom sincs reagálni rá. Talán szajkosarral működne !
2013. júl. 5. 11:48
 27/51 anonim ***** válasza:
0%
Én megértem, de te meg értsd meg, hogy másnak meg a madara ugyanilyen fontos. Te is megtettél minden tőled telhetőt, hogy a macskád ne kapja el a madarakat, mi is megteszünk mindent, hogy a kutya ne kapja el a macskát, de ha a macska más kertjébe megy, ezzel számolni kell. Azt meg te sem gondolod komolyan, hogy azért fogjuk megkötni a kutyát, mert egy két cicus bemerészkedik a területére. Én szívesen tartanék macskát is, de pont ezért nem fogok, mert mindenféle dolog veszélyezteti az életét, és lakásban én sem tartanám. Ezzel minden macskásnak számolnia kell. És akkor még az autókról, mérgezésekről, más macskákról nem is beszéltünk. Tudom, durván hangzik, de 'fogyóeszköz'.
2013. júl. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

Igen, én ezt értem, ezek a dolgok egy cicánál benne vannak. Nem is azt mondtam, hogy meg kell kötni a kutyát, őszintén, én sem kötném meg a helyetekben, nyilván ne az én állatom szívjon.

A ma 10:27-es válaszodra reagáltam így, mert abból az jött le, hogy ha kert, akkor mindegy, had pusztuljon az a szerencsétlen macska.

2013. júl. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 eloljaro ***** válasza:
Amit mindenki elfelejt hogy a husky alapvetően önfentartó teületféltő domináns kutya nem véletlenül falkaállat nála kifejezetten fontos a falkaszellem mert az irányadó az aki a vezér ha a kutya azt látta szüleitől vagy társaitól (akiket elfogad)hogy a macska ölés jó nehéz lesz kinevelni belőle de nem lehetetlen a lényeg hogy próbáld összeszoktatni egy macskával természetesen szigorú felügyelet mellet ha te vagy a vezér és elfogadott téged akkor nem lessz túl nehéz dolgod. Kézben tartott macskával menj oda hozzá és már a támadás legkisseb jelére is szólj rá erélyesen ne enged oda hozzá viszont lássa hogy simogatod csak szagolhatja de kb 15 20 centi mindig legyen a kutya és a macska között sok munka lessz de megfogja érteni hogy a gazdának fontos és nem fogja bántani egy idő után. Sok sikert
2013. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válasz adónak is!
2013. júl. 5. 12:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!