Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnam lebeszelni a...

Hogyan tudnam lebeszelni a ferjemet errol a kutyarol?

Figyelt kérdés

Van egy tacsink, aki harom eves. A keteves lanyunkkal "nonek" fel.

Nagyon szeretik egymast, nagy az osszhang koztuk.

Panelban lakunk (fsz.). A tacsink inkabb a lustasag hirnoke, de szeret a labda utan is futni. Napi ketszer setal, kb. 15-20 percet. A nap tobbi reszeben alszik.

A ferjem kitalalta, hogy amerikai staffordshire terriert akar. En ennek nem orulok, mivel hiaba nem nagy termetu, szerintem nem valo panelba. Amugy se vagyok oda a "harci" kutyakert. Persze lehet mondani, hogy nem azok, de a mi kornyekunkon levo harom ilyen kutya sem "szazas", ezenkivul egy joismerosom kutyajat is (spaniel) ilyenfajta olte meg.

Igen, valoszinuleg a gazda a hibas... ebbe nem akarok bele menni.


Tobb helyen olvastam, hogy gyerek melle kivalo. Ebbe nem lennek olyan biztos azert.

Foleg ugy nem, hogy nemsokara megszuletik a masodik gyermekunk. Leginkabb emiatt sem szeretnek ilyen "vadallatot"!!!


A ferjem meg kozolte, hogy majd a tudtom nelkul hazaallit egy ilyen kutyaval. Akkor mar ugysem fogok tudni ellene semmit tenni. Legalabbis szerinte..


2013. júl. 7. 15:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
83%
most kicsit offolok. Ne mondjátok már nekem, hogy a kutya dönti el, hogy neki mennyire van kedve sétálni. Az én kutyám is utált egy ideig esőben sétálni, de mivel a másik kettőt nem hatja meg az eső, jött velünk tovább az is, amelyik nem akart és leszokott erről az "én döntöm el, hogy mikor és mennyit sétálunk" dologról..
2013. júl. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
61%
Jaj azért nem kell ám ennyire túlzásba vinni... Ha egy kutya van, miért ne sétálhatnának annyit amennyi a kutyának jól esik? Tán ez is rombolja a gazdi imázsát? A kérdező meg húzza maga után a kutyát, mert csakazértis sétálni fogunk ?:D
2013. júl. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
53%
egy kutyánál is annyit sétáltunk amennyit nekem volt kedvem..
2013. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
75%

Na ez az, mi szükség van mondjuk egy palotapincsit kirángatni, mikor alszik, csak azért mert 17.00 van, és márpedig most sétálni jössz? Amikor adott esetben nem is kell pisilnie, mert ha kellene, szólna, egyik kutya se olyan hülye, hogy tartogassa, mint hogy szól. Melyik felgyülemlett energiát kéne levezetni akkor, ha vonszolva viszem ki a liftig, pedig ő még aludna vagy ilyesmi? Nyilván az a napi 2-3 stabil séta alkalmával van hogy belejön a szaglászásba, játékba, kutyapajtizásba, de ne legyek már rossz gazda, mert nem rugdosom ki azzal, hogy "napi 5 darab 45 perces séta kell egy átlag kutyának, szóval mozgás lefelé"...

Mindenki jóesetben ismeri a kutyáját, és akkor jó gazda, ha helyesen ismeri fel, mire van szüksége. Pont.

2013. júl. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig annyit sétálok vele amennyit neki van kedve,mert társnak vettem és ha látom hogy fáradt, unja akkor bizony hazamegyünk. Nem fogom magam után rángatni csak azért mert nekem bizony még mehetnékem van. Tudok, és szeretnék is ennyire idomulni a kutyám igényeihez!
2013. júl. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
de a kérdésben nem fáradtságról, hanem lustaságról van szó. Mitől lenne fáradt a kutya, ha egész nap alszik?:D
2013. júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

De ne a kérdezőt bántsátok! A férje akar új kutyát!

Fajtától függetlenül (egyébként valszeg csak divatból akarja) ilyenkor és lakásba nem kell másik kutya!

Légy határozott!

Egy kisbaba 24 órás "műszakot" igényel!

Mondd meg neki hogy kidobod kutyástul!

2013. júl. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
ezért írtam, hogy offolok, hiszen a válaszokban leírta, hogy a pisi-kaki idő 2x 15 perc ezen kívül rengeteget labdáznak vele. csak szóba jöttek azok a kutyák aki nem hajlandóak sétálni, mert leülnek és "sztrájkolnak". Egyébként ha az én férjem találná ki ezt, megmondanám neki, hogy lehet menni anyóshoz a kutyájával együtt...
2013. júl. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Tyler913 ***** válasza:

Nekem amstaffom van panelban,teljesen jól tartható ilyen helyen is,és rendkívül emberszerető fajta.

Viszont ahogy előttem is írták,a mozgásigénye nagy,napi legalább 1,5-2 óra séta,aktív mozgás kell neki. Emellett pedig következetes,fajtához értő,odafigyelő gazda.


A leírásod szerint a Ti életkörülményeitek messze nem engedik meg egy ilyen kutya (sőt,bármilyen 2. kutya) tartását. Két kutya panelba már valóban hülyeség,iszonyú kényelmetlen,főleg,ha két felnőtt és két kisgyerek is élne ilyen kis helyen. Egymás agyára mennétek,folyton takaríthatnátok a gyerek meg a kutya után,plusz nem hiszem,hogy munka mellett lenne idő sétáltatni a kutyákat,takarítani utánuk,majd foglalkozni a kisgyerekekkel.


A férjed iszonyú gyerekes és felelőtlen,ha ilyen körülmények közé egyáltalán bármilyen második állatot be akar hozni. Tehát nem a fajtaválasztással van baj,hanem egyáltalán azzal,hogy ennyi teher mellé még plusz teherként újabb kutya érkezzen.


Én megkérdezném tőle a helyedben,hogy mennyire gondolja komolyan a szerepét és felelősségét,mint férj és családapa,és megérné-e neki az egész család életét felforgatni a saját hóbortja miatt.

Arról nem is beszélve,hogy egy ilyen kutya havi min. 8-1O e Ft pluszkiadás. Elbírjátok ezt a gyerekek mellé?

2013. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 compactegon ***** válasza:
én sem ajánlom ilyen körülmények közé. nagyon-nagy szerencse árán találnátok egy olyat, mint a miénk. nem mozog többet, mint egy átlag nem-terrier, és nem is rombol. függetlenül attól, hogy futni hetek óta nem láttam. mégis szófogadó, jó kutya. inkább a bulldog vonal érvényesült benne, de ennek örülök.
2013. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!