Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a westie felnőtt kutyákról?

Figyelt kérdés

Kiskutyát szeretnék venni, 20eFt-ért adnák el a kölyköt.

A képen a szülők vannak.

Mit gondoltok, fajtatiszta westie-k?


[link]


[link]


2013. júl. 10. 21:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%

Ez a tipikus nincs 20 millióm egy audira,de csak akarok egyet...Megveszem 500 ezerért,aztán fél évente szervizbe viszem,ahol elköltöm az eredeti 20 milliós audi sokszorosát és még aggódhatok is folyamatában,hogy mikor áll meg alattam az úton.


Ezt vezesd át a kutyázásba.

Vagy a fajtamentőktől vegyél kutyát,vagy gyűjtögess a pénzedhez.Hobbi célra,ivartalanításai kötelezettséggel,színhibás/foghibás kutyát lehet kapni 60-70ért is szerintem.

2013. júl. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már ezt a "fajta mentőktől vegyél kutyát" dumát.

Nem mintha ott nem lepukadt állapotú,öregebb,esetleg beteg westie-k lennének....

Felfújjátok ezt a kutyás dolgot, én nem akarok kiállításra járni,sem dicsekedni a 110ezres törzskönyvezett kutyámmal.

Szerintem semmi gáz nincs benne, ha "házilag" gyártja valaki a kutyákat, ez nem azt jelenti hogy lelki sérült, vagy beteg a kutya.Sőt, a betegség sem garantált.

El kell menni, személyesen meg kell nézni a kutyákat, megnézni magát a helyet, a körülményeket és dönteni.

Én döntöttem.Nem ezektől a szülőktől veszem a kutyát, hanem egy másik helyről ami szimpatikusabb.

A kutyákkal adják az oltási könyvüket is, melyben igazoltan kaptak már oltást is.

2013. júl. 12. 08:27
 13/19 anonim ***** válasza:
68%

Csak épp rontja a "szeretett" fajta minőségét,minden téren!

Nem tudja garantálni azt,hogy egészséges a kutya,de még csak azt sem,hogy az a fajta,aminek ő azt hirdeti!

Ha a nagyapa valami más volt és pont a tiednél ütközik ki,akkor mi van?

Kiadtál egy bizonyos összeget,egy adott fajtának mondott kutyára..mert te abból a fajtából szerettél volna.De mégsem azt kaptad.

Így annak az összegnek a töredékéért kaphatnál egy kidobott,megmentésre váró kutyát,akinek segítesz az életén,de az meg már nem kell :)


Komolyan nem értem az embereket.Beteg fajtamentős kutya nem kell,pedig az általad elhozni kívánt szaporítók miatt létezik önmagában a FAJTAMENTÉS is,ahova a szaporítók kutyái kerülnek,az olyan emberek által,mint Te is kedves kérdező.

....

2013. júl. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%
Az a baj kedves utolsó, h ehhez h ezt a kérdező és azok az emberek átlássák akik ilyen helyről hoznak kutyát szükség lenne némi képességre h komplexen tudjon gondolkodni az illető és átlássa az összefüggéseket és az ok-okozati tényezőket. Amíg erre nem képesek - vagy szimplán intelligencia vagy akarat hiány miatt, addig marad ez a fajta hozzáállás amit a kérdező is képvisel.
2013. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Aha, tehát intelligencia hiányban szenvedek, ezért veszek "szaporítótól" kutyát.

Hát gratulálok, lehülyéznek azért mert nem úgy gondolkodom erről a témáról mit ti,akik eléggé felfújják ezt az egész dolgot.

Az,hogy valakinek van otthon 2 másnemű fajtatiszta kutyája, és kutyák születnek,az nem azt jelenti még hogy szaporító és az istállóban gyártja a kiskutyákat eladásra,szerintem.

A kérdésem pedig arra vonatkozott, hogy mit gondoltok, fajtatiszák-e, nem pedig arra hogy hol vegyem a kutyát.

Aki nem tudott erre vonatkozó értelmest választ adni, az az intelligencia szegény, és a hüly.e!

2013. júl. 12. 15:03
 16/19 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező. A szaporító nam azt jelenti hogy istállóba elleti a kutyáit.

Sokkal inkább azt hogy úgy ereszti össze a két kutyát hogy nem veszi figyelembe azt hogy mennyire erőssítik, illetve gyengítik egymás génjeit. Nem viszi őket szűrésre, tenyészszemlére, kiállításra. Összeségében nem a fajta nemesítése, erőssítése a célja, max annyi hogy kiskutya legyen. Sajnos ennek a felelőtlenségnek a következménye az egyre több "fajtatiszta" beteg, nem kiegyensúlyozott idegrendszerű kutya. Tudom mit beszélek, én is vettem szaporítótól kutyát, jó szándékúak voltak csak egyszer akartak kölyköket, állítólag. Nos a kölyök rejtet herés volt, később 8 hónaposan kiderűlt hogy mindkét mellső lába dysplasiäs, most pedig az hogy csirke allargiás. Amikor a szaporítók ellen vagyunk ezektől szeretnénk megkímélni a leendő kutyatulajdonosokat. Hogy az ami örömnek indúl az is maradhasson.

2013. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Nekem rendes tenyésztőtől drága westie kutyám van igazi makacs,önfejű kutya,de nagyon szeretem.vedd azt figyelembe,ha ilyen helyről kutyát veszel,azok bategek és azt bizony kezeltetni nem 5 forint.Az én kutyámat megmérgezték,és az hogy most 8 évesen itt van mellette,annyiba került,mint elhozni a tenyésztőtől...Sokba kerül az állatorvos..
2013. júl. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%

Ha ennyire a válasz izgat: NEM FAJTATISZTÁK,ha azok lennének,akkor a kölykökért nem sz@ros 20ezret kérne.

És még ápolatlan,igénytelenek a szülők is,biztosan egészséges kiskutyái vannak.


De amennyi eszed van,már biztos megvettél egy csodálatod,beteges keverék westie-t tőlük.

2013. júl. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia! A képeket elnézve valószínűleg nem fajtatiszták ezek a kutyusok.Persze attól még lehet szeretni őket,lehetnek egészségesek,de ez nem garantált.Természetesen onnan veszel kutyát,társat,ahonnan szeretnél.Az itt kommentelők nyilván nem megszabni kívánják neked ezt,csupán a véleményüket írták le.Kulturált emberek közösségében ez megengedett,vitatkozni is lehet,kell,kulturált módon!

Viszont engedd meg,hogy egy kicsit vitatkozzak a WRH,fajtamentőket illetően.Előre bocsájtom,semmilyen érdekem nem fűz hozzájuk,néha szoktam liciten nyerni pár apró Westis ajándéktárgyat.DE!A Facebookon figyelemmel kísérem a munkájukat,s azt látom,hogy kutyánként 50-100-150 ezer forintot költenek állatorvosra,kozmetikusra,ideiglenes befogadókra,allergiatesztekre.Tehát az,hogy lepukkant kutyákat lehet onnan örökbe fogadni,szerintem nem állja meg a helyét.Ha csak megnézed a képeket róluk,hogy a több hónapos rehabilitációnak mi lett az eredménye,azok magukért beszélnek.Mindamellett az én Westim is menhelyről származik,prémium tápom él,és szerncsére az égvilágon semmi baja nincs!Sok sikert a kutyus kiválasztásában,és sok boldog évet hozzá!

2013. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!