Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat hogy a bojához menjen?

Figyelt kérdés

A suliba elmagyarázták h szépen fokozatosan, hogy ha a kutya már elfordítja a fejét mehet a klikk, aztán tovább. Ma reggel megpróbáltam lent a parkban (így utólag lehet jobb ötlet lenne először a lakásban próbálkozni, hisz ott nincs semmilyen zavaró inger). Letettem egy törölközőt, megszaglászta, ment a klikk jutalom falat, de nem nagyon értette h mi a feladat, ráadásul ott álltam a törölköző mellett majdnem. Valaki, aki már megtanította ezt a kutyájának tudna segíteni?

És az jó ötlet hogy először otthon a lakásban próbálkozzak? Francia bulldogról van szó, szóval kicsit nehéz a feladatom. Köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 11. 10:08
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
33%
zsuzsabazsa, szerintem ne adj tanácsot, mert ehhez te nem értesz, mint ahogy én sem. a mi módszereinkkel a kutya kb. a második alkalommal tudja, hogy mit szeretnél tőle, de ezért max. elkérhetsz 3 ezer forintot. Ezeken a tanfolyamokon 40 ezret kell kitölteni. nekem idáig semmi bajom nem volt ezekkel az iskolákkal, addig a pillanatig, amig el nem kezdték a netre feltölteni a vizsgás videokat. A gazdák félrevezetése, a kutyák lelki unott fásult munkája, a kutyázás szégyene. Egyetlen egy jó dolgo van amit csinálnak, az a marketingjük, mert az valóban hibátlan!!!
2013. júl. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl. a feladatok és a vizsgák mondhatni hidegen hagynak, nem ezért mentem tüköriskolába. Az egy dolog, h a tanfolyamok végén vizsga van, de teljesen más célt szolgál egy tüköriskola, mint egy munka/sport kutyás iskola.
2013. júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

A hagyományos kutyaiskolák vizsgái se különbek, hacsak azt nem számoljuk, hogy a hagyományos iskolákban eleve csak magasabb szintű vizsgák vannak, tehát nyilvánvalóan kevesebb, de összességében jobban felkészült gazdi megy el vizsgázni. K99-ből a 4-es szint felettieket nézd, ha már mindenáron össze akarod hasonlítani. A 3000 forintodat nem értem teljesen: 49e ft / 21 óra = kb. 2333 Ft/ó. Tehát nem sokkal dolgoztok ti se drágábban. :)


Alexandra, lehet, hogy igazad van, én már nagyon régen voltam középfokon és nem emlékszem a pontos menetendre. Úgy rémlik, hogy mi nem mindjárt az első alkalommal bójáztunk, hanem addigra talán már túl voltunk a mutató pálcára formáláson is. Az biztos, hogy én rengeteget kínlódtam a bójával és a vizsga előtt 1 héttel még fogalmam se volt, hogy lesz-e belőle egyáltalán valami. Bár végülis a vizsga egyáltalán nem fontos, nem azért jártunk oda. Nekünk kicsit több idő kellett volna a felkészüléshez mert mi is bénák voltunk meg a kutya se az a tipikus munkamániás.

2013. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Igen, új középfok van már :)

Érdekes amúgy, h én most középfokon sokkal előrébb vagyok a feladatokkal (jövő pénteken vizsgázunk), mint alapfokon voltunk. Nekem az annyival volt gázabb, h nem kezdtem el időben kivenni a feladatokból a jutalomfalatot, mert már rögtön a szuper szemkontaktusra törekedtem. Hiba volt, ezt már tudom.

Nekünk a bója, a kézjeles feladat tök jól megy. Mindegyik megy már a vizsgatávolságból. Azt leszámítva, h ha először kezdjük el a bóját gyakorolni aznap, akkor mindig feldönti :/, utána már megcsinálja szépen. Remélem a vizsgáig ki tudom venni belőle a feldöntést :)

2013. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
nekem 5 hetes lesz, mert az utolsó héten már nem fogunk tudni menni suliba, így nekünk kiestik 1 hét, az utolsó hetet meg már nem számít hisz 1 óránk lesz a vizsgán kívül. Oviba nem jártunk, így nem tudom ott mit tanítanak, de alapfokon nem tanulsz ilyet h vezesd rá a kutyát a feladat megoldására. Ott kiadod neki a vezényszót, és kész. és olyan feladatokat tanítasz a kutyádnak amit alapból tud, lábnál követés, ül, fekszik. Ezt bármelyik kutya megtudja vezényszó nélkül is csinálni.
2013. júl. 11. 13:26
 26/46 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm segítséget mégegyszer :) mindegyik válasz hasznos volt. a sulival kapcs, szerintem minden suli jó, tök mindegy h 10 ezer v 50 ezer, vidéken fele annyiba kerülnek mint pesten. Minden módszer jó, de lehet h egy két kutyának csak bizonyos módszerek válnak be, pl van suli ahol folytó nyakörvvel tanítanak, nagyon sokáig használtuk, amikor rajta volt nem húzott annyira de sose tudtam rákényszeríteni arra h mellettem jöjjön. A tükör suliba a fordulgatós módszerrel 1 hét alatt megtanulta a kutya h mit akarok tőle. tény h a népsziget nagyon sokba kerül, de én úgy érzem h azért egy alapos oktatást adnak, biztos van benne pénz lehúzás is, de hát miben nincs manapság. meg nekünk ez van a legközelebb, erről hallottam jókat, nekem tetszik, de ha máshova járnék biztos az tetszene :) ezen nem érdemes veszekedni, vagy fikázni egymást...szerintem. :)
2013. júl. 11. 13:33
 27/46 A kérdező kommentje:
és az is igaz ami Alexandra írt, hogy nem a vizsga feladat a lényeg, általában nem azért mennek a gazdik kutya suliba mert ők bóját akarnak kerülni, hanem mert próbléma van a kapcsolatukban. És ezek a feladatok, meg tanácsok nagyon sokat segítenek ezt helyre tenni.
2013. júl. 11. 13:36
 28/46 anonim ***** válasza:
51%

Láttál te már igai kapcsolatot kutya és gazda között??? Kérlek nézd meg az alábbi 2 videot, és döntsd el, hogy szerinted melyik kutya az amelyik örömmel, és boldogan van együtt a gazdival, és melyik az amelyik gyakorlatilag elvan a póráz végén, és az öröm legkisebb jelát sem látod rajta.

http://www.youtube.com/watch?v=jS1uNtdKepk


http://www.youtube.com/watch?v=dVbjPw_Wenc


nem azt mondom félreértés ne essék, hogy a kutyának az utcán feltartott fejjel kell menetelni, hanem a gazda-kutya kapcsolatra próbáltam rávilágitani.

2013. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

E1 vizsga, ne már... 7 hét alatt jutnak el a gazdik idáig, sok esetben még a kötődés sincs rendjén.

Nálunk egyébként mindegyik kutya örömmel dolgozik a gazdájával.


De még mindig nem értem, h miért kell összehasonlítgatni a tükör sulikat a sport és munkakutyás sulikkal.

Teljesen más réteget szolgál ki mindegyik.

Én jártam sport suliba, nevelési kérdésben nem voltak segítségemre, de ettől ők még nem rosszak számomra, csak mások, mint amire nekem szükségem van.

2013. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Hát ha nekem is mindig lehetne egy nagy darab sajt a kezembe, vagy valami nagyon finom dolog, akkor nem csak a saját kutyám, de mindegyik kutya úgy jönne utánam mint az első videon. Kajával bármire rá lehet venni a kutyát, az én kutyám is 3 hónaposan már forgott, meg a lábam között slalomozott, persze kaja volt a markomba, és hidd el nagyon lelkes volt. De az alapfokú vizsgán az én kutyámat sem érdekelte nagyon a feladat, hiszen semmilyen kaja nem volt a kezembe, vagy a zsebembe. Nagyon könnyű úgy láb mellett vinni a kutyát h közben ott a fini falat az orra előtt. Így lesz kaja követő a kutyus és nem pedig engedelmes. :) de még mindig nem az a lényege h hogy jön a kutya a lábam mellett, mert pont nem az érdekel, vagy h most éppen egy helyben mozdulatlanul , kizárólag ülő pozícióba megvár e a közért előtt v sem. Hanem h ha esetleg póráz nélkül sétálunk és az út másik oldalán ott van egy macska akkor ne rohanjon el ész nélkül, hanem vissza tudjam hívni, és ne csak azért jöjjön oda mert kaja van nálam, hanem mert tisztel annyira h ha azt mondom nem , akkor nem fut át.Szerintem. De mindenki úgy tanítja a kutyját ah szeretné :) minden módszernek van jó és nem jó oldala, csak kérdés h milyen célra és milyen kutyára használjuk :)
2013. júl. 11. 16:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!