Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottatok erről?

Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

Most olvasom facen, hogy Dániában 13 kutyafajtát betiltanak, így kb. 400.000 kutya került veszélybe. Akinek a 13 fajtából van kutyája, vagy azoknak keveréke, azokat elveszik a gazdájuktól és elaltatják.


Egy történet is van, melyben egy (husky keverék talán) kutya elszökött otthonról és mivel a rendőrök szerinte amstaff keverék, így elaltatták, hiába nyilatkozta a Dán kennel klub, hogy köze nincs ahhoz a fajtához.


Ez már több, mint felháborító!!


2013. júl. 11. 14:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Ezt a kutyás dánok sem fogják tűrni szerintem... Nagyon remélem.

Nekem is van egy staffi keverékem menhelyről, de ha el akarnák venni tőlem csak úgy, akkor a "végrehajtókat" leütném és elásnám.

Még ha agresszív is a kutya, nem ő tehet róla, hanem a gazdája. Őt kéne elaltatni...

2013. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Igen... én is azt érzem, hogy biztosan megölném azt, aki elaltatná a kutyámat, azért mert xy fajtájú... meg úgy egyébként is.


Nem a tüneteket kellene kezelni, hanem a fő gondot megszüntetni. Arra gondolok, hogy nem a kutya, a fajta tehet erről az egészről, hanem az idióta, felelőtlen emberek, akik miatt ilyen előítélettel vannak adott fajták felé. Nem beszélve arról, hogy beskatulyázzák az egyedeket...


Nem bírom felfogni ezt az egészet...

2013. júl. 11. 14:56
 13/27 anonim ***** válasza:
Osszátok meg facebookon hogy még többen lássák..
2013. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%
Úristen, ez nagyon durva! 2013 hogy juthat valakinek ilyen eszébe?? Nem a sötét középkorban élünk! Ráadásul arrafelé elvileg még fejlettebb a társadalom... Én biztos nem engedném, hogy bárki is a kutyámhoz nyúljon! Fel nem tudom fogni, hogy ki tud ilyet kitalálni.
2013. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Egek, ez nagyon durva. Most bocsának, de a guberáló, segélyt kérő cigókat itt tartják, meg még van ezer baj... más országban meg a kutyákat sorra altatják?!?!?! Hova tart ez a világ?

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem az első gondolatom most az volt, illetve az első kettő, hogy:

1. Én inkább elmenekülnék az országból a kutyámmal.

2. Ilyen világba merjek én majd gyereket szülni????

2013. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Minél fejlettebb egy társadalom, annál szemetebb, ocsmányabb és sötétebb, tele olyan lényekkel, akik azt hiszik, hogy ők a világ közepe és mindent meg tehetnek.


Nálunk is azért van ennyi bűnöző cigány, mert hagyjuk...


Remélem, hogy a dánok ezt nem fogják annyiban hagyni!!

2013. júl. 11. 15:12
 17/27 A kérdező kommentje:
Nekem az első gondolatom az volt és még most is, hogy dühömben megölném mindet, amelyik eljönne a kutyámért, kerül, amibe kerül! A második az, hogy eljönnék onnan valahogy. Nem tudnám szótlanul nézni, ahogy elhurcolják a kutyámat jogtalanul!!
2013. júl. 11. 15:13
 18/27 A kérdező kommentje:
*megtehetnek
2013. júl. 11. 15:14
 19/27 anonim ***** válasza:
93%

Én is pont ma hallottam vagyis olvastam.Nagyon szomorú.A videót megkönnyeztem.Belegondoltam,ha az én kutyámmal(bár nem bull típusú) tennék ezt.Mondjuk én nem hagynám,rejtegetném sőt elköltöznék az országból!!


Nem a kutyákat kéne írtani hanem azokat az embereket akik rosszul bánnak velük,félre nevelik őket!


Kiírtják őket utána jön más fajta amit a sok idióta elront..majd jönnek a német juhászok,rotik..a végén már az összes kutyafajtát kivégzik,mert csivavától a dán dogik mindegyik veszélyes vagy mi?

hová fajult a világ?

sok idióta tudatlan halat nem adnék egyesek kezébe nem,hogy kutyát!!

2013. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

ott is hatalmas tudású emberek hozhatják ezeket a törvényeket...idióták!

de nem hiszem, hogy hagyni fogják a Dán kutyások ezt. legalábbis remélem.


amúgy ez az a 13 fajta:


In Denmark, it is illegal to own, breed, or import the following breeds and/or cross-breeds of dogs:

Pit Bull Terrier

Tosa Inu (Japanese Fighting Dog)

American Staffordshire Terrier

Fila Brasileiro

Dogo Argentino

American Bulldog

Boerboel (South African Mastiff)

Turkish Kangal

Central Asian Ovtcharka

Caucasian Ovtcharka

South Russian Ovtcharka

Tornjak

Sarplaninac

2013. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!