Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottatok erről?

Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

Most olvasom facen, hogy Dániában 13 kutyafajtát betiltanak, így kb. 400.000 kutya került veszélybe. Akinek a 13 fajtából van kutyája, vagy azoknak keveréke, azokat elveszik a gazdájuktól és elaltatják.


Egy történet is van, melyben egy (husky keverék talán) kutya elszökött otthonról és mivel a rendőrök szerinte amstaff keverék, így elaltatták, hiába nyilatkozta a Dán kennel klub, hogy köze nincs ahhoz a fajtához.


Ez már több, mint felháborító!!


2013. júl. 11. 14:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
95%

Nekem ez több mint felháborító!

Komolyan mondom, nem veszi be a gyomrom. Tényleg? Komolyan? Ez a megoldás ?! Kik hozzák ott törvényeket?! Hát mi ez? Komolyan mondom, ezt meg lehet tenni?! Elvehetik az ember társát (jogilag TULAJDONÁT) és megölik? Csak úgy?! Agyam eldobom.. Egyszerűen nem tudom felfogni. Ezt 2013-ban megtehetik? Ha már ennyire sz.ar megoldást találtak, legalább a megvárnák míg elpusztulnak ezek a kutyák és a továbbiakban tilos lenne szaporítani őket. Megkönnyeztem a videót, bele se akarok gondolni, hogy hány gazdára és kutyára vár még ez, ha nem történik valami. Remélem tüntetnek majd minden erejükkel, ezt nem lehet szó nélkül tűrni!Szégyen, hogy ilyen megtörténhet :'(

2013. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Amúgy kérdező, tudod miért hagyják itt Magyarországon a cigókat? Mert kapja az ország utánuk a sok támogatást... de komolyan!!

A vicc, hogy egyszer, ahol laktunk, pont az utcában volt egy csudás família. És pont nekik volt egy gyönyörű szép staffijuk. De valami eszméletlen gyönyörű volt: fekete-fehér foltos de szabályosan voltak a foltjai! És tudjátok... csóri kutyának a szemében azért keményen meg volt minden nap az elvágyódás. Napi egyszer vitték sétálni, amúgy egy... hátöm lódítás nélkül kb. 5-6 négyzetméter helyen volt kint a kutya éjjel-nappal és se háza, se játéka. Felháborító!

2013. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Kicsit azért sarkítják a dolgokat itt ott.


Előszőr az előbb említett 13kutya már be van tiltva. És most lesz újabb 12.


Amúgy meg

For dogs bought before 17 March 2010 the legislation does not apply, but there are very strict rules to observe.


Amit ti nem láttok vagyis nem láttam megemlíteni az az hogy 2010előtt vett kutyákra ez nem vonatkozik visz szigorúbb szabályok kötelezik majd őket.

(valszeg 2010től ez törvényben van csak nem nagyon hathatta meg a dánokat..) nem mintha védeni akarnám őket csak ezt se árt tudni.


Hozzá teszem hogy a

Turkish Kangal

Central Asian Ovtcharka

Caucasian Ovtcharka

South Russian Ovtcharka

betiltásait meg is értem.. ezekből nem igazán lehet városi kutyát nevelni sajnos..


Persze ezt kevésbé drasztikusan is meg lehetne oldani, de biztos mindennek meg van az oka..


Hozzátenném még hogy a 400.000 valószínű qrva nagy túlzás mivel a dán kutya populáció kb 590.000 ^^

2013. júl. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam, amiket írsz! Viszont akkor sem értem és elfogadhatatlannak tartom. De leginkább az háborít fel, hogy a lakosság, a kutyás lakosság mennyire beletörődött ebbe a dologba... Plusz, aki 2011 vette a kutyáját, akkor azt már irthatják, csak mert xy fajta, vagy annak a keveréke? Nem beszélve arról, hogy a videóban szereplő kutya egyik keveréke sem volt (ha minden igaz)...


Plusz, ha még azon a 13 fajtán túl 12 be akarnak tiltani, mégis milyen fajták maradhatnak??? Az ölebek?


A kaukázusik és társaik betiltásával én nem értek egyet. Csak azért, mert juhászkutyák és nem városba valók? Nem értem....

2013. júl. 11. 18:43
 25/27 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy micsoda hibákkal írtam legutóbb, bocsi.
2013. júl. 11. 18:45
 26/27 anonim ***** válasza:

Adott esetben egy német juhász is át tud menni gyilkológépbe, HA hülyék a gazdái. Jó gazdák mellett meg okos, értelmes fegyelmezett.

Hogy is van ez, nem a helyes állattartást kéne reklámozni? Ilyen erővel minden nagytestűnek ölésre alkalmas fogai vannak, és ha vernek egy kutyát, tökmindegy milyen fajta, támadni fog. Szóval az állatkínzóknak letöltendőt, a gazdiknak meg felvilágosítást.

2013. júl. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
köszi, diesel, én is ezt akartam írni. ezek a törvények azokra vonatkoznak, akik elvileg már tisztában voltak azzal, hogy tiltott kutyát vásárolnak. aki előbb vette, attól természetesen nem fogják elszakítani. ettől függetlenül persze nem szép dolog legyilkolni őket. amúgy kb az összes országban, ahol tiltott kutyafajták vannak, ilyesmi a szabály.
2013. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!