Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám ne...

Mit tegyek, hogy a kutyám ne féljen annyira a dörgéstől?

Figyelt kérdés
Már 3 éves lesz, és kicsi korában egyáltalán nem ijedt meg a dörgéstől. Most, hogy nő folyamatosan, nagyon nyüszít, ha vihar jön. Mit tegyek? Lehet kapni nyugtatókat? Vagy csak állatorvostól szabad elfogadni?

2013. júl. 11. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
vidd be a házba magatokhoz, és hagyd békén.
2013. júl. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Embernek való nyugtatót ne adj neki, csak amit állatorvos felír. A mi kutyánk ahogy öregebb lett, egyre inkább félt a vihartól, tüzijátéktól stb. Olyankor mindig beengedtük, hogy biztonságba érezze magát. El sem mozdult apukám lába mellől, mindenhová követte, ha az leült, ráült a lábfejére. De ilyenkor sokkal nyugodtabb volt. Szóval ha testközelben lehet veletek az is segít valamennyire.
2013. júl. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. júl. 11. 18:57
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Ha te halál nyugalomban vagy, mit sem törődve a viharral teszed a dolgod, akkor a kutya is meg fog nyugodni. Viszont ha elkezded babusgatni, akkor pont az ellenkezőjét éred el vele. Próbáld meg elterelni a figyelmét egy kis játékkal, jutalomfalattal. A mi kutyánk a legnagyobb égiháborút is végigalussza, nem fél semmilyen zajtól (ki lehet porszívózni a bundáját is)....
2013. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is így vagyok vele, csak én tudom hogy elszúrtam.. kiskorában ha vihar volt félt, babusgattam és be engedtem az előszobába ezt megszokta,

most 7 éves és ha jön a vihar vagy kicsit csepeg az eső máris nyüszít, kaparja az ajtót és be kell hogy engedjem...


próbáltam már sok mindent hogy le szoktassam róla, de nem megy :(

2013. júl. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan lehet hogy hozzátudod szoktatni. Nekem szerencsém van a kutyánk a kutyaiskolában használt pisztolytól sem fél. A kutyasuliban azt mondták hogy pl. etetés közben zörgetni kell a zacskót. A lényeg hogy számára jó dolog közben érje a hang mint az etetés. Ha a zörgetést bírja akkor pl. tapsolhatsz neki vagy kidurranthatod az zacskót.

De semmiképpen se vegyél tudomás a félelméről. Csinálj úgy mintha semmi se történne. Ha beengeded a lakásba próbáld meg úgy hogy ne amiatt mert nekiállt nyüszíteni. Akkor próbáld megelőzni a bajt és még a vihar előtt behívni.

2013. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
58%

Ezekben a kutyákban már genetikailag benne van a dörgéstől-lövéstől-petárdától való félelem.

Igazából nem fogod tudni elérni, hogy ne féljen.

Valami enyhébb nyugtató hatásos lenne, de nyáron sajnos több a dörgés, villámlás,zivatar.

Télen csak a dec 31. frászos ezeknek a kutyáknak.

2013. júl. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!