Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik erősebb? Szövet vagy...

Melyik erősebb? Szövet vagy bőr nyakörv ill. póráz?

Figyelt kérdés

Melyik bírja tovább a szövet nyakörv vagy a bőr nyakörv?

Szövet póráz vagy a bőr póráz a jó?


Én olyan halottam pl. szövet póráz jobb,mert a bőr nyúlik és elszakad egy idő után



2013. júl. 12. 20:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Enyémnek szövet a nyakörve fém karikával, a pórárza is szövet. Semmi baj nincs vele. Volt már bőr pórázom is, az mondjuk régi volt kicsit, nekem az elszakadt, pedig nem nagy kutyáról van szó. De amúgy, szerintem ez olyan, hogy valaki kv-t iszik, valaki teát. Valaki meg mind a kettőt. :D
2013. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

kizárólag minőség kérdése!

nagytestű, vehemensebb fajták között (közép-ázsiai, kaukázusi) jellemző, hogy szaggatják a nyakörveket, e fajtákat tartó ismerősök között egyöntetű az a vélemény, hogy kizárólag bőrművestől való nyakörvet szabad venni. azok több kutyányi élethosszt is kibírnak, míg az állatkereskedésekben a legvastagabb nyakörv is csak addig tart, míg az illetékes kutya egyszer meg nem indul... ugyanez igaz a szövet nyakörvekre, az egyszerű karlie/trixie cuccok nem extrém teherbírásra vannak méretezve, de pl. egy vagusdogs 4cm-es gurtniból varrt nyakörv túléli a kutyát.

feltéve, hogy nem hagyod neki, hogy szétrágja :)

2013. júl. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát igen :)
2013. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
sztem a bőr de ha nagy kutyád van akkor inkább vegyél neki folytó nyakörvet!!
2013. júl. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!