Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent a border collieknál...

Mit jelent a border collieknál az h munka kutya v kiállítási kutya show kutya (stb)?

Figyelt kérdés

Én csak erről a 3-ról halottam de ha van még azt mondjátok el légyszi!

Koszi:)



2013. júl. 13. 14:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

a munkakutyának rövidebb a szőre, magasabb, kicsit másabb a temperamentuma. a shownak vastag a csontja, nagy a szőre és picit nyugodtabb.

munkaborder: [link]

showborder: [link]

Persze a showborder is terelhet meg minden de nem annyira ideális, mert koszolódik a szőre, stb

2013. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
a a kiállítási meg a show ugyan az
2013. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
ez elég szomorú, amikor igy különválik egy fajta:(
2013. júl. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

a nagyszőrű igazi csajozós kutya, a rövidszőrű meg csajoknak való aglitis panelkutya


Az igazi border nagyszőrű, és lesi minden gondolatod. Kint alszik télen is az erkélyen, belepi a hó, de nem zavarja. Súlya 20-25 kiló, és iszonyatosan fürge.

2013. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Előttem lévő válaszoló: A border standardját nem ártana elolvasni: [link]

Egyébként az enyém is kint alszik.

2013. júl. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Koszi az eddigi kommenteket es már csak annyi h mik a tulajdonságaik
2013. júl. 13. 15:18
 7/18 anonim ***** válasza:
miért, mi a gond?
2013. júl. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nehéz kitalálni de ha nem megy hát segítek.

Munka kutya az amelyiknél az a fő tenyésztési szempont amire eredetileg kitenyésztették a fajtát, pl náluk a terelés.

Show,kiállítási ahol első sorban a küllemre figyelnek, és nem utolsó sorban arra hogy megnyerő családi kutya legyen belőle, tehát nem baj ha az ösztönök gyengébbek mert egy kertben úgy sem lesz mit terelni, legalább nyugisabb lesz.


Úgy képzeld el mint mondjuk egy hobbi varrógép meg egy ipari közti különbséget. Előbbi arra jó hogy kisebb dolgokat ami előfordulhat a családban meglehessen csinálni, míg utóbbi arra hogy mindent amit egy varrógéppel lehet csinálni, azt biztosan megtudja csinálni akár napi 24 órában.

Előbbinél nem árt ha kicsi és ellehet valahova rakni, míg utóbbinál lényegtelen a méret mert úgyis egy erre a célra kialakított teremben lesz, ahol hely van bőven.

2013. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát, ez minden kutyára igaz lehet.
2013. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 gas72 ***** válasza:
Igazából mindegyik border collie-nak a vérében van a terelés. Talán egyes egyedeknek, feltehetőleg a munka collie-k közül valóak, lételeme a terelés, néha csipkedik a gyerekek lábát, mintha terelnék őket. Szerintem az én colliemat elvinném egy farmra, beleszokna a terelésbe, még 8 hónaposan is, hacsak lenne egy másik kutya amelyiktől ellesse.
2013. júl. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!