Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent a border collieknál...

Mit jelent a border collieknál az h munka kutya v kiállítási kutya show kutya (stb)?

Figyelt kérdés

Én csak erről a 3-ról halottam de ha van még azt mondjátok el légyszi!

Koszi:)



2013. júl. 13. 14:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is. Az enyém is csipked mint a fene.
2013. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 gas72 ***** válasza:
Egyébként ha a tulajdonságaikat kérdezed, akkor jobbat nem is ajánlhatnék. Persze az én collie-m alapján is írok. Soha nem agresszív, hihetetlenül okos. Ha egy nap nem tanítom, másnap mindig jön oda, és a legújabb trükkjét mutatja be, hogy tudjam mit akar (most integetni szokott). Hatalmas mozgásigénye van. Naponta érdemes vinni, viszont most éppen az enyémet nem vittem el két napja, ezért a ház körül futkározik egy játékával, szóval kifárasztja magát. Ha nem viszem el, akkor minimum 1 órát frizbizek vele. Esős időben csak a nagyon lelkesek/becsületesek viszik ki őket, mert a hosszabb szőr az egyik hátránya. Bogáncsot kiszedni, bogokat kivágni, plusz fésülni, vedlésnél rémálom az egész, ha a házban van. Időnként ugatós kedvében van, de nekem általában nagyon csöndes. Ha időd van rá, sportos is vagy, tanítani is tudod, akkor jó lesz neked :) ha bármit kihagytam a leírásból, írjátok le helyettem is
2013. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 gas72 ***** válasza:
Az enyém szerencsére nem csipked. Ha be kellene sorolnom az enyémet, akkor kiállítási kutyának mondanám
2013. júl. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Koszi az eddigi kommenteket es eddig meg győztetek arról h legyen ilyen kutyám már csak annyi h melyiknek van kevesebb mozgás igénye?
2013. júl. 13. 23:50
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A gazdának :)
2013. júl. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
LOL Utolsó ! :D
2013. júl. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mindenk RENGETEG!!!!!! mozgás kell. Nem elégszenek meg heti 1-2 10p-es sétával. Én az én borderem minden nap 1 órát sétáltatom ahol fut is , vagy biciklizünk és minden nap fél órát labdázunk, gyakoroljuk a trükköket és néha agilityzünk is.

Pl haa kiállítás előtt nem fut legalább 10 percet akkor nem engedelmeskedik nekem rendesen.

Persze imád a szobában aludni, de a séta minden nap megvan , ha fáradt vagyok ha nem.

2013. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nagyon röviden:

A munkavonalú kutyákat a terelésre/sportra való képességük alapján szelektálták a tenyésztés során, ezáltal rövidebb, kevésbé dús a szőrük, hosszabbak a lábaik, vékonyabb a csontozatuk, mozgékonyabbak.


Ezzel szemben a show kutyáknál a küllem volt előtérben, és a kiállításokra fókuszáltak, ezért sokkal jellemzőbb rájuk a hosszabb, dúsabb szőrzet, zömökebb testalkat (nem kellett mozgékony legyen, hiszen a kiállításokon az nem feltétel) és az erősebb csontozat.

Emellett általánosságban elmondható, hogy a show kutyák teljesen megfelelnek a fajtastandard-nek , ameddig a munka bordereknél előfordulnak küllemi hibák.


Ez nyilván csak egy általános megfogalmazás, nincs semmi kőbe vésve, ugyanúgy lehet találkozni pörgős, sportos show borderrel mint hosszú szőrű, lusta "munka vonalúval" . Ez nagyrészt temperamentum kérdése.


Plusz van a kevert vonal, ami a két típus keresztezéséből jött létre, így mindkettőnek a jellemző jegyeit hordozhatja magán.

2017. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!