Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg a kutyával...

Hogyan értessem meg a kutyával, hogy emberürüléket és mást sem szabad felenni? Husky.

Figyelt kérdés

Póráz nélkül sétálunk, mire már odaérek már megette. Ilyenkor szétrobbanok a dühtől. Most azt csináltam, hogy pórázra tettem, haza jöttünk és elzártam a kiskertbe. Ide nagyon ritkán zárom be, remélem érzi, hogy valamit nem csinált jól.

Mit tudnék tenni, hogy ezt egyszer s mindenkorra megértse?

Hogyan tudnám letiltani, kérlek segítsetek!


Csak hozzáértő gazdik válaszát várom, előre is köszönöm!


2013. jan. 4. 12:38
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:

Ha távolról látod mit csinál, de hiába szólsz rá, a kutya eszi tovább, akkor csak azt tudod tenni, hogy raksz rá egy 10 méteres pórázt és amíg nem szerzel több tekintélyt a kutya szemében, addig csak azzal sétáltatod és el tudod rántani vele addig is, hogy ne egye meg.

Tekintély növelésére vezethetsz be új szabályokat, csinálhatsz dominancia gyakorlatokat.

2013. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
Ha a kutya ezt csinálja,akkor tudtommal valamilyen vitaminhiánya van,de lehet,hogy tévedek.
2013. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Ez a tekintély kérdés érdekes, mert mikor már azt hiszem, hogy az én kutyám egy kezesbárány, akkor borul fel minden és kezdhetek minden előről. Nem értem, hol rontom el. Talán lehet, hogy nem kéne annyira imádni, gyömöszölni, stb.? Mert én csak itt látom a hibát. Túlságosan szeretem, ő a mindenem.


Szerintetek meddig tartsam most elzárva, teljesen elbizonytalanodtam. Most nyüszög ezerrel.

2013. jan. 4. 13:27
 4/41 A kérdező kommentje:
Vitaminhiánya nem hinném, hogy van. Prémium tápot és húst (vadhús, nyúl kacsa, disznó) kap vegyesen. Néha főtt zöldség, rizs, szóval csak jó dolgokat és próbálom kiegyensúlyozottan etetni. Friss víz is van állandóan előtte.
2013. jan. 4. 13:30
 5/41 anonim ***** válasza:
Elzárva?
2013. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:

Minek tartanád elzárva?


Egyébként ha nem kutya ürüléket eszik, az alapvetően természetes, hisz abban még lehetnek olyan dolgok, amiket a szervezete hasznosítani tud. De persze ne hagyd neki, nem ezt mondom!

Sok helyen mondják, hogy remek módszer, ha rögtön miután sz.rt evett, bekened a szájpadlását, nyelvét fogkrémmel. Elvileg 1-2 ilyen alkalom kell csak. Én speciel még nem próbáltam, inkább a szabályoknak vagyok a híve, hogy földről fölszedni tilos bármit, (a bot kivétel.:)) de több olyan embert is ismerek, akik ezt használták és nagyon jól bevált.

2013. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Igen, bezártam, most egy 30x20 m-es területre. Ezzel mi a probléma?
2013. jan. 4. 13:40
 8/41 A kérdező kommentje:
Szabályokkal egyetértek, vannak is, be is tartja, kivétel ezt az egyet. De hogyan tudnám vele megértetni, hogy ezt NEM SZABAD? Csak az emberi ürüléket eszi, más kutyáét nem, jaj, bocs még a nyúlkakit és a lósz@art is megeszi.
2013. jan. 4. 13:44
 9/41 anonim ***** válasza:
De ugye nem büntetésből vagy valamiféle kompenzálásként zártad be? Mert ennek semmi értelme nem lenne.
2013. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
Én ezért indítani szoktam egy büntetést. Szabály, nem szegheti meg! Miután teljesen kioldottam, vissza szoktam vezetni az ürülékhez és adok neki egy javítási lehetőséget.
2013. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!