Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam pórázra a...

Hogy szoktassam pórázra a felnőtt kutyám?

Figyelt kérdés
5 éves, eddig a nagymamámnál volt, ő nem sétáltatta. Fél éve nekem adta, már összebarátkoztunk, de semmiért nem akar sétálni. Ráadom a pórázt, egyből fülét farkát behúzza, fél, elbújik. Ha kicsit megbátorodik, kiviszem az utcára, de visszafut a házba. Nagy nehezen elvittem pár méterre a háztól, ott elkezdett ugrálni, ki akarta magát szabadítani, nem bírtam vele. Mit tegyek? Nem akarom hogy az udvarban élje le az életét.

2013. júl. 16. 15:00
1 2
 11/13 Valletta ***** válasza:
Fojtóból nem húzza ki magát és ha jó kezed van, azonnal tudsz vele engedni. Én azért séta előtt nyakörvet tennék rá otthonra egy pár napra, majd pórázt felügyelet mellett, hogy ne akadjon fenn semmin. Ahogy megszokta, ki lehet vinni, de addig nem érdemes, hiszen nem csak a kinti világ jelent stresszt számára, hanem maga a nyakörv és a póráz is, és arra semmi szükség.
2013. júl. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
vidd hámba, abból szerintem nem tud kiszabadúlni, hisz mind a két lábát és a nyakát is ki kéne húznia, ahoz hogy elszökhessen. És nem is fuldoklik tőle a kutyus. Enyém a sima nyakörvtől is hörgött, vettem neki egy hámot és kész pasz. Imádja, nem hörög, és én is nyugattab vagyok, mert tudom, hogy ebből nem tud kiszabadúlni! Enyém is egy szabadulóművész bármilyen szorosra raktam neki a nyakörvet, kihúzta a fejét és elfutott. Szerencsére nem futott ki az útra. Úgy szoktas őt pórázhoz, hogy vigyél magddal juti flatot, vagy/és kedvenc játékát, és csalogasd! Semiképp ne kösd ki, mert gyűlölni fogja! Vidd ki, és nyugodtan vidd őt barátságosabb kutyákhoz, had ismerkedjen, szaklásszon, jelölgessen. Ezeket szépen lassan csinálni fogja, majd imádni fogja a sétát! Enyém kölyök kora óta nálam van, akkor még ő se mert sétálni. én ezeket csináltam, és teljesen bevált! Jelenleg egy éves, és minden nap 12-kor és este 7-kor hozza a pórázt és a hámot, lerakja az ajtóba, majd az ablakom altt ugat, hogy vigyem ki! Remélem tudtam segíteni a válaszommal! Sok szerencsét!
2013. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most az udvarban gyakorlunk, mellettem már elég szépen sétál, persze ha meghall valamit, egyből menne előre, de rövidre fogom. Remélem, hamarosan kijutunk az utcára is!:)

2013. júl. 19. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!