Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miben jobb a Brit Care a...

Miben jobb a Brit Care a Royal Canintól? Illetve miért nem jó a Royal Canin?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy Brit Care el etetünk jelenleg. A férjemmel már elbeszélgettünk arról mi lenne ha egy jobb tápra váltanánk. Az egyik ismerőse az egekig magasztalta a Royal Canint. Tegnap megkérdezte az állatorvost is hogy mennyire jó ez a táp, mire az is ugyanúgy Best tápnak titulálta. Én eléggé összerúgtam a port a férjemmel, hiszen tudtommal a Royal Canin semmiben sem jobb mint a Brit Care akár. Sajnos mivel igen bosszús voltam hogy egy állatorvos is ugyanezen a véleményen van a Royal Caninról így tegnap megfelelő érvekkel nem tudtam előhozakodni. Tehát miért nem jó a Royal Canin, holott mindenki, még az állatorvos is, ezt a tápot favorizálja és magasztalja az egekig? Mik azok amiket fontos nézni egy táp összetételénél illetve összehasonlítani a kettőt hogy az miben jobb?
2013. júl. 16. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a dög a Royalt nem eszi meg, itt véget is ért a dolog számunkra... :-) azt hiszem spórol nekünk...
2013. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvost ne kérdezz ilyenről, ő azt fogja mondani amiért pénzt kap. A mi állatorvosunk pl a happy dogot magasztalta, és elakarta adni is nekünk, hogy az milyen jó táp, hát van nála ezerszer jobb jobb áron. A royal cani egy nagyon nagy márka, és rengeteg doki kap pénzt azért h ha elad egy csomag tápot. A brit care táp nagyon jó, összetétel-ár arányban, sőőt, mi most áltunk át rá. Ha jobbat akartok ennél is akkor acana, vagy orijen tápot vegyetek, vagy még a taste of wild nevű táp is elég jó minőségű. A royal nagyon rossz. pl: a kutyák allergiásak lehetnek a gabonára, ergo kukoricát és búzát nem tudnak meg emészteni. Húsevők így jobb h ha minnél több %ban tartalmaz egy táp húst. Abból a tápanyagból van a legtöbb az adott tápban ami az első helyen szerepel az összetételes listán. küldök neked egy példát: francia bulldog fajta táp, 1 kilo kb 2-3 000 ft körül van. Akinek bulldogja van tudja, hogy minden második bulldog allergiás a csirkére, csak bárányos v halas tápot ehet.

Elküldöm ennek a fata tápnak az összetételét:


ÖSSZETÉTEL: rizs, dehidratált baromfifehérje, növényi fehérje kivonat*, búza, állati zsiradékok, hidrolizált állati fehérjék, cukorrépapép, ásványi sók, dehidratált sertésfehérje, szójaolaj, halolaj, frukto-oligoszacharidok, élesztő-hidrolizátum (mannán-oligoszacharidok forrása), rákféleségekből készült hidrolizátum (glükózamin forrás), bársonyvirág kivonat (lutein forrás), porc hidrolizátum (kondroitin forrás). ADALÉKANYAGOK (kilogrammonként): Tápértékkel rendelkező adalékanyagok: A vitamin: 31500 NE, D3 vitamin: 800 NE, E1 (Vas): 53 mg, E2 (Jód): 5,3 mg, E4 (Réz): 10 mg, E5 (Mangán): 69 mg, E6 (Cink): 206 mg, E8 (Szelén): 0,12 mg - Technológiai adalékanyagok: Pentanátrium-trifoszfát: 3,5 g - Tartósítószerek - Antioxidánsok. ANALITIKAI ÖSSZETEVŐK: Nyersfehérje: 30% - Nyersolajok és -zsírok: 20% - Nyershamu: 7,3% - Nyersrost: 1,2%. *L.I.P.: kitűnően emészthető, válogatott fehérje.



[link]


a honlap amiről másoltam. Első a rizs, jó de miért nem hús szerepel az első helyen, második baromfi fehérje, ez valamilyen szárnyasból lehet, nem tudom h erre allergiás lehet e a kutya,ebbe nem akarok hülyeséget mondani, búza, állati zsiradékok, milyen állatból vajon? , búza... ennyi pénzért mit keres búza a tápba? nem tudja megemészteni a kutya, szója olaj (szoját nem ehet a kutya, a szója olajat nem tudom, az lehet h jót tesz neki). De nincs semmilyen husika feltüntetve az összetételében, annyi kiderült számomra, h valamilyen szárnyas állat van a tápban.


elküldöm a brit care összetételét is:

Összetevők:

vadhús, burgonya, csirke zsír (E-vitaminnal), lazac olaj, természetes aromák, rizskorpa, szárított cukorrépapép, sörélesztő, szárított tojás, yucca Schidiger kivonat, szárított alma, ásványi anyagok, glükózamin-hidroklorid, kondroitin szulfát, DL -metionin, L-lizin, Mannán-oligo szaharidok, frukto-oligo szaharidok, pentahidrát réz-szulfát, niacin, kalcium-pantotenát, folsav, kolin-klorid, biotin, A-vitamin, D3-vitamin, E-vitamin



ebbe nincs búza, ez pozitívum, vadhús van benne, szarvasnak valamilyen, legalább tudom h milyen husi, csirke zsír, ez nem tudom mennyire pozitívum, de pl a halas tápban nincs csirke zsír.


ha váltani akartok akkor ne royalra, mert nagyon drága a minősége alapján. Annyi pénzért tudok venni acanát, az egyik legjobb táp csak 2szer annyi mint a brit care, vagy orijent, az állítólag még jobb.

2013. júl. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a royal canin exigen az Isten. Mert ezt hajlandó csak jóízzel enni a kutya a többire fanyalog...
2013. aug. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!