Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pórát válasszak?...

Milyen pórát válasszak? (többi lent)

Figyelt kérdés

1 éves border collie kutyusomnak szeretnék netről rendelni egy flexi pórázt, de nem nagyon van tapasztalatom, hogy mi számít jónak, és mi rossz minőségűnek. Csatolok pár linket is, hogy miket találtam!

1.: [link]

2.: [link]

3.: [link]

4.: [link]

Szerintetek melyik lenne jó? A kutyus kb 15 kg. Minden válaszért előre is köszi! :)


2013. júl. 19. 18:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
nekem 4 hónapos juhászkutyám van és elég nagy a mozgásigénye , én is flexit használtam de már megbántam mert borzalmas használni és a kutya is elromlik tőle, húz stb úgy, hogy visszatértünk a sima pórázhoz. Ha jön egy másik kutya és játszani akarnának a flexibe azonnal belegabalyodnak a pórázt meg simán ki tudom fűzni ha a másik is pórázon van, mellesleg ha jön valami és a kutya a járda másik oldalán van elég nevetséges ahogy hirtelen horgászmozdulatokkal próbálom a kutyát helyes irányba terelni mert még nem teljesen behívható. De ha flexiből választanék sokkal inkább olyat ami végig textil és nem csak a kutya nyakörvénél 50cm a többi zsinór hanem végig textil mert azt ha akarok sokkal jobban betudod húzni, nem mint a másikat hogy a bütyöknél megakad. Nekünk is volt ilyen de elveszett, ezt fajtát valahogy közelebb érzem a pórázhoz, de nem akarok már semmi pénzért flexizni. [link]
2013. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg neki a behívást, ha nem megy vidd el suliba. Ha jó a viszonyod a kutyával és a behívási is megy, biztosan nem fog elszaladni tőled. Egy BC-nek nem élet pórázvégen lógni. :(
2013. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Sokáig használtam flexit, tapasztalataim alapján nem ajánlanám. Képtelenség vele normálisan kontrolálni a kutyát, viszont hamar megtanúl húzni. Mivel a flexi mellett húz hogy a madzag kijöjjön. Játéknál abszolút használhatatlan, behívás gyakorlására szintén. Szerintem ne vegyél mert felesleges pénzkidobás.
2013. júl. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Flexivel nem lehet tanítani a kutyát.

Gondolom első kutya...sokan megveszik a bordert, mert okos, szép és látják filmben, kutyás versenyeken. Aztán nem bírják rendszeresen lefárasztani, nevelni és kerti dísz lesz belőle :( sajnos már divatfajta...

Menjetek KUTYAISKOLÁBA, ahol alapengedelmességet tanul a kutya, aztán válasszatok egy sportot, hogy a mozgás és szellemi munka is meg legyen

2013. júl. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor nem veszünk, egyébként járunk agilityzni, de ott nem tudta megtanulni a behívást, mert az egész egy elkerített helyen van. Egyébként falun lakunk, és nincs a közelben semmiféle park, tér, vagy kutyafuttató, ahol megtanítatnám neki. Kutyasuli egy van a környéken, de arról mindenki nagyon rossz véleménnyel van, és verik a kutyákat, tehát azt hiszem megértitek, hogy oda nem szívesen vinném el!
2013. aug. 30. 13:25
 16/17 sippara ***** válasza:
Bekerített részen miért nem lehet behívást tanítani? Komolyan nem értem... Ha bekerített részen szerinted nem lehet, bekerítetlen területen meg nem engeded el, akkor pontosan hogyan gondoltad?
2013. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én sem értem a problémát, a behívásnak éppen az a lényege, hogy mindenhol működnie kell, amihez mindenhol gyakorolni kell. Csináld, és menni fog, a kifogásoktól még soha nem lett jobb semmi.
2013. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!