Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos! Mit tennétek a helyembe?

Fontos! Mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 9 éves kutyusom nagyon szeretjük őt.Nem rég kiderült hogy melldaganata van,a doki azt mondta műteni kell csak az altatás egy kicsit komplikált mivel már idős.De hallottam már olyanról hogy megműtötték mégis rá 2-3 hónap múlva elpusztult.Szóval ti mit tennétek a helyembe nagyon féltjük őt,műttesem vagy nem, félek ha nem műteném meg hamarabb el pusztulna és a lelkemen száradna hogy nem műtettem meg,de viszont a műtéttől is félek mi van ha nem ébred fel az altatásból mivel már öreg és nem bírja úgy mint egy fiatal kutya,vagy a műtét után csak pár honapja marad neki is.Mit csináljak,nagyon félek :(((
2013. júl. 20. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt hasonló eset az életemben, de ott az orrjáratban volt a daganat. A doki elmondta hogy nem fogja tudni teljesen eltávolítani a daganatot, mindenképpen visszanő. Igy nem műtettem meg. Ha teljesen eltávolítható lett volna a daganat akkor műtetem. Igy gyógyszzert kapt és még 2 évet, akkor 10 éves volt, szerintem 9 évesen nem olyan öreg még, én megműtetném.
2013. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem még 9 évesen nem annyira vészesen öreg. Én biztosan megműttetném, mert nem akarnék szenvedést okozni neki. Sajnos van kockázata minden altatásnak bármilyen korú kutyánál, de ha ezzel még éveket tehettek az életéhez, akkor megéri kockáztatni. Csak jobbulást tudok kívánni neki, és minden amit leírtam vélemény, neked kell meghoznod a végső döntést bármilyen nehéz is.
2013. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Milyen a melldaganat jóindulatú, vagy rossz. Ha jó akkor szerintem minden további nélkül meg lehet műteni.

Ha meg rossz akkor az is fontos milyen stádiumban van korai vagy előre haladott. Mit mond a doki?

2013. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Gondolom gépi altatás lenne.
2013. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám most lett műtve januárban, 12 éves :) A doki azt mondta 2 hete van. Megműtettük, makk egészséges azóta :)
2013. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ennyi elírás alapján nem lehet érdemleges tanácsot adni. Kellene a pontos diagnózis és minden információ, amit az orvos mondott. De nyilván ő már mérlegelte, tehát valószínűleg azt ajánlott tenni, amit mond.

Ha minden rákos szövetet maradéktalanul sikerül eltávolítani, akkor nem fog elpusztulni a műtét után pár hónappal.

Az altatás veszélyes lehet, de azért az idős kutyák többsége is jól szokta viselni.

Mit mondott az orvos, ha nem végzik el a műtétet, mennyi ideje van hátra, mennyire sürgős a műtét?

2013. júl. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is műttetném.
2013. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy jó indulatú vagy nem de a doki azt mondta hogy egy szövet minta sok pézbe van és ez felesleges pénz kidobás mert mindenképp a műtétet javasolja ha jó a daganat ha rossz,ráadásul csak a nagyobb daganatokat műti,a picikékkel azt mondta még várjunk,gázzal altat.Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek,jővőhéten megműtetem :)
2013. júl. 20. 13:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért azt említsd meg neki, hogy ha már altat, akkor fontolja meg, hogy talán kivehetné az összeset...

Illetve mindenképpen küldje el szövettanra a műtét után az eltávolított szövetet (ha már úgy műt, hogy nem vett előtte mintát).

Azt javaslom, hogy ha nagyon aggódsz a kutyus miatt, akkor kérd ki egy másik állatorvos véleményét is, ártani nem fog.

2013. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
milyen fajta? meséld majd el mi történt!
2013. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!