Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos! Mit tennétek a helyembe?

Fontos! Mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 9 éves kutyusom nagyon szeretjük őt.Nem rég kiderült hogy melldaganata van,a doki azt mondta műteni kell csak az altatás egy kicsit komplikált mivel már idős.De hallottam már olyanról hogy megműtötték mégis rá 2-3 hónap múlva elpusztult.Szóval ti mit tennétek a helyembe nagyon féltjük őt,műttesem vagy nem, félek ha nem műteném meg hamarabb el pusztulna és a lelkemen száradna hogy nem műtettem meg,de viszont a műtéttől is félek mi van ha nem ébred fel az altatásból mivel már öreg és nem bírja úgy mint egy fiatal kutya,vagy a műtét után csak pár honapja marad neki is.Mit csináljak,nagyon félek :(((
2013. júl. 20. 13:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is kérdezz meg egy másik állatorvost is, úgy könnyebb lesz döntened. :)

Egyébként 9 évesen azért nem olyan vészesen öreg még a kutyád. Persze, hogy aggódsz, szerintem mindenki aggódna ilyen esetben.

Ha úgy álltok anyagilag, hogy ki tudjátok fizetni a műtétet, szerintem (ha a másik orvos is ezt javasolja) legyen a műtét.

Próbáld úgy felfogni, hogy a műtéttel még kap esélyt a kutya. :)

2013. júl. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon drága a szövettani vizsgálat, de azért nem felesleges. Azért nem ártana tudni, hogy jó vagy rosszindulatú daganattal álltok szemben a további kezelések miatt. Mert nem minden daganatnak egy forma a kezelése, és az se mindegy, hogy milyen ütemben szaporodnak a sejtek, milyen típusúak. Mindezek alapján lehetne mérlegelni, hogy most kemoterápiára, vagy esetleg gyógyszeres kezelésre van szükség a műtét után. Én is vállalnám a műtétet; a doki meg vegyen szövet mintát, és küldje el további vizsgálatokra.
2013. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!