Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever vagy Szibéria...

Golden retriever vagy Szibériai husky?

Figyelt kérdés
Ez a két kutya nagyon tetszik. De azt szeretném, ha a kiválasztott kutyafajta jól kijönne a többi állattal, és a gyerekekkel. De azért azt is szeretném, hogy a betörők ne merjenek a házamhoz jönni a kutyától, és, hogy a kutya ne legyen beteges. (Igazából a golden retrieveren azért akadt meg a szemem, mert ha jól tudom szereti a gyerekeket, és azt hiszem eltűri a körülötte lévő állatokat is. De a Szibériai husky pedig gyönyörű, elragadó, játékos, és az idegenek sokkal inkább tartják ijesztőnek, mint egy golden retrievert.) Előre is köszönöm a válaszokat. :)

2013. júl. 21. 18:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%

de ne kinézet alapján akarjál kutyát venni! Megveszel egy szép, de nehezen kezelhető kutyát, aztán meg írod ki a kérdést, hogy miért ilyen, meg olyan, és a végén megy a gyepire?


Miért csak a kinézet számít? lehet gyönyörű kutyád, aki megkeseríti a mindennapjaid,(nem garancia, de esélyes)

2013. júl. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó: Én nem szépség alapján választok kutyát, csupán kijelentettem, hogy gyönyörű, de azt egy szóval sem mondtam, hogy már meg is veszem. Természetesen alaposan utánaolvasok a fajtának.
2013. júl. 21. 21:56
 13/17 anonim válasza:
73%
Golden Retriever!Szelídebb és okosabb a Huskynál!Ezt ajánlom!
2013. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
majd leírod hogy döntöttél? :)
2013. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Először is az is lényeges hogy mennyi pénzt szánsz a kutyára? Nyilván nem olcsó egy fajtatiszta kutya.

Én husky-s vagyok, de ha más is emellett a fajta mellett dönt kezdőként, lebeszélem róla. Én már tudom mik a rossz tulajdonságai ennek a fajtának, de mégis ezekkel együtt szeretem, még akkor is ha nem könnyű ezekkel megbarátkoznom, de ilyen egy igazi fajtaszerelem.:) Nagyon sokan kinézet alapján választanak kutyát, nem egy helyen olvastam, hogy azért adja el a kamaszkorban lévő huskyját, mert nem tud vele bánni, vagy mert mindig megszökik, vagy felássa a kertet, esetleg levadássza a szomszéd tyúkokat stb. Ezek az emberek mind csak a kék szem mellett döntve választották a huskyt. Már pedig aki a husky mellett teszi le a voksát, akkor az a minimum hogy utánajár a dolgoknak szerintem. Úgyhogy abszolút nem ajánlom! Írtad hogy nem tudod hogy jönne ki a többi állattal...hát ha macskád van pl. akkor talán egy kis szerencsével még kijöhetnek, de nem garantált. Nem tudom hány évesek a gyerekeid, de szerintem nem lenne kellő időd lemozgatni egy energiabomba huskyt.

2013. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
nekem goldim van, és 3 hónapos. egészséges (most van egy kis bőrbaja, de az tényleg mellékes) és tényleg nem igényel annyi mindent mint egy husky. az ismerősömnek három kutyája van (mindegyik hiperaktív, állandóan pörögnek, nagyon játékosak, hatalmasak és szépek) és még mindig gondolkozik hogy megvegye-e negyediknek a huskyt, mert az elvileg nagyon sok törődést igényel... úgyhogy én ezen elgondolkoznék :) egyébként végülis a golden retrievert ajánlom, csak nagyon alaposan nézz körül. nem mindegy, honnan veszed. :) de a golden az játékos, gyerekszerető, alapjában nyugodt természetű, vagyis családbarát kutya. engedelmes, tanulékony, és az egyik legkiválóbb vakvezető. egy huskyhoz képest könnyebb feladatod lesz, ha őt választod. :)
2013. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 kristof1230 válasza:
Szerintem Golden Retriver de a Husky nem vizigényes tehát igy is a Vizszerető Golden Retriver
2013. júl. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!