Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá anyáékat hogy...

Tamcsi20003 kérdése:

Hogy vegyem rá anyáékat hogy legyen egy kutyám? És komoj válaszokat kérek! Ne ijet pl:. Majd nagykorodba lessz! Előre is kössz

Figyelt kérdés
kutya

2013. júl. 22. 10:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem akarás, hanem intelligencia kérdése.


És ha meghalsz nagykorodra, akkor I.J. póló.


Amúgy ha te nagykorodra meghalni készülsz, akkor nagyon nem kell neked kutya, mert az 10+ évre szól.

2013. júl. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
wolf matthev nek tisztára igaza van miért vagytok szemetek??????
2013. júl. 22. 11:12
 13/27 anonim ***** válasza:
82%
szerintem várj még vele. :) amikor elhoztuk a kutyám, 10 éves voltam, és azzal a feltétellel hoztuk el, hogy közös kutya lesz tesómmal, és hogy foglalkozni fogunk vele. tesóm akkor 16 éves volt, ő nem foglalkozott vele, én pedig azon kívül, hogy leültem mellé nem nagyon tudtam mit csinálni. tesóm pedig nem igazán foglalkozott vele. 12 évesen kezdtem el tanítani, sétálni hordani. 2 éves koráig nem tudott semmit, és ez most is meglátszik rajta. kevés kutyával találkozott kölyökkorában, most pedig ha meglát egy másikat, alig lehet megfogni pórázon, pedig csak ismerkedni megy oda. én azt mondom várj még egy kicsit, 2-3 évet. anyukádék pedig ha biztosak lesznek benne, hogy te gondozod a kutyát, és NEKIK van elég pénzük eltartani, fizetni az oltásokat, az ennivalót, és esetleg azt ha beteg lesz.
2013. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Hovarju ***** válasza:
53%

Hát 10 évesen csak akkor akarj kutyát, ha a család többi tagja is szeretné.

Normális esetben egy kutya legalább 10 évig él (sőt nem ritka a 15 év sem). Szóval jó előre kell gondolni. Minden reggel fel fogsz kelni suli előtt hajnalban, hidegben, sárban, esőben kutyát sétáltatni? Suli után sétálsz vele 1-1,5 órát? tanítod, viszed kutya suliba? Mi lesz vele, ha megbetegszel, ki fogja sétáltatni?


Kérj inkább először valami kisebb állatot (hörcsög, tengerimalac), és mutasd meg, hogy tudsz róla gondoskodni és nem unod meg. Addig meg tanulj sokat a kutyákról.


Milyen fajta kutyát szeretnél?


Addig is barátkozz kutyás emberekkel, tanulj tőlük, ismerd meg a kutyákat. Esetleg vállalj be egy-egy kutyasétáltatást, ha lehet.

2013. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
96%
Én 8 évesen kaptam első kutyánkat, a bátyámmal közösen, aki 11 volt akkor. Mi is szerettünk volna kutyát, és nagyon örültünk, amikor elhoztuk. De így visszatekintve mondom, hogy inkább gondold meg, egyedül nem fogsz tudni megbirkózni vele, a felelősséget, a kutya összes költségét nem neked, hanem a szüleidnek kell vállalnia. Lehet, hogy most azt mondod, hogy mindent megteszel majd érte, de: vállalnád, hogy minden nap felszeded a kakiját? Amikor hazaérsz suliból, akkor tévézés helyett elviszed sétálni? Tanítgatod, ahelyett, hogy a barátaiddal játszanál? Fésülgeted, fürdeted, elviszed az állatorvoshoz, amikor mindenki más kint bicózik az utcában? A szüleid még, nagyon helyesen, úgy gondolják, hogy nem tudnál vele megbirkózni, mert nagyon sok mindent nekik kéne vállalniuk.Ha mindenképpen állatot akarsz, igaza volt egy előzőnek, kérj inkább egy hörcsögöt vagy egy tengerimalacot. Ha egy év után nem unod meg, és ugyanolyan lelkesedéssel takarítod, eteted stb, az talán meggyőzné a szüleid.
2013. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

hát az igaz hogy nem fogod tudni teljesen gondozni de biztos vagyok hogyha meggyőzöd őket akkor majd megszeretik és maguktól foglyák gondozni de mondjouk ha van sok szabad időd akor eljárhatsz vele agility-zni ami neked is sport és akkor talál megengedik, de vagy egy kicsi kutyát tarts vagy egy olyaat mint a farkas kutya vagy valami amivel nem kell olyan nagyon sokat foglalkozn. de menjetek el egy menhely nézzétek meg a kutyákat és a választást főként a szüleidre bízd mert szerintem az lessz a vége hogy ök gondozzák.

Sok-sok sikert kivánok!!

(senki ne kritizálja a helyesírásomat mert tudom hogy csomó mindent elrontottam!!!!)

2013. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%

Imádom az ilyet: "Most nincs kedvem/nem akarok helyesen írni". Ez az ember "kezében" van drágaság... :) Na mindegy.

-Mennyi időt tudnál rá szánni egy nap?

-Milyen kutyát szeretnél?

-Honnan szeretnéd?

-Tisztában vagy vele, hogy fajtatiszta kutyát 80-85.000 Ft alatt nem találsz? Finanszíroznák ezt neked a szüleid? Finanszírozzák az ivartalanítását, a kajáját, és az esetleges plusz költségeket?

-Tudod hogyan kell nevelni egy kutyát? (Falkavezérség, stb?)

-Mikor majd a kutya nagy lesz, már nem lesz olyan "kis cuki", te meg elindulsz bulizni, meg ide-oda, tanulnod kell, stb. Akkor is lesz rá időd, meg kedved?

2013. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nekem van egy tengerimalacom és nem nagyon foklalkozok vele mert ő nem egy kutya, egyépként kitudom takarítani meg minden!de vele nem lehet játszani nem lehet elvinni sétálni!
2013. júl. 22. 12:33
 19/27 anonim ***** válasza:
97%

És tengerimalacod hogy lett? Könyörögtél hogy foglalkoznál vele meg minden. Azt hitted milyen jó móka lesz ugye? Aztán rájöttél hogy nem is olyan jó. Nem tudod megszelídíteni mert fél tőled,takarítani kell. És megnőtt. A kis cukiságból csak egy lusta állat lett. (ezzel nem akarok sértegetni senkit de tény ha nem kezes egy tengerimalac akkor nem igazán lehet vele mit csinálni és ő se csinál semmit)

Szóval foglalkozz a tengerimalacoddal. Lehet hogy így már hogy nagy nehezebb lesz megszelídíteni de nem lehetetlen. Ha szelíd engedd ki a szobádba. Vegyél neki hámot és mutasd be neki a kertet. stb.

2013. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
94%
Előző vagyok. Ha a szüleid látják milyen jól gondozod lehet hogy megengedik a kutyát.
2013. júl. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!