Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá anyáékat hogy...

Tamcsi20003 kérdése:

Hogy vegyem rá anyáékat hogy legyen egy kutyám? És komoj válaszokat kérek! Ne ijet pl:. Majd nagykorodba lessz! Előre is kössz

Figyelt kérdés
kutya

2013. júl. 22. 10:45
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
köszönöm neked!!!:)
2013. júl. 22. 13:31
 22/27 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy modt kiakartam takarítani és anya nem engedte!
2013. júl. 22. 13:37
 23/27 anonim ***** válasza:
24%

Szia! Elmesélem a történetemet hátha segít.

Már kis korom óta kutyát akartam. 5 éves koromtól. :)

16 évet kellett várnom mire megvalósult az "álmom"

Gyerek koromban, mivel a szüleim nem rajonganak a kutyákért és lakásban éltünk, nem engedték,hogy legyen kutya. Pedig csivavát szerettem volna mindig. És felnőttként csivavát tartok, mert ezt a fajtát szeretem :)

Volt ékszerteknősöm apám vette, mert "milyen cuki" életek amig éltek, gondoztuk őket, de nekem nem volt a szívem csücske. Volt hörcsög is ... Anyám meg sziámi harcos halat vett, mert milyen szépen úszik az akváriumban,olyan mint egy ékszer. Szóval voltak kisállatok a gyerekkoromban, de persze nem kutya. 18 évesen a barátommal (élettársam) kertesházba költöztünk és befogadtunk egy kölyök cicát, pár évet élt velünk,szép élete volt, sajnos már meghalt balesetben. Mikor Ő elpusztult eldöntöttem lesz végre csivavám. Megvalósítottam az álmom, velem van és nagyon szeretem Lola a neve 2 éves szuka csivava :) Nagyon szeret engem...:) Ragaszkodó és hűséges, könnyű vele az élet, és gondtalan :) Ő az én kutyám :) Felnőtt fejjel értettem meg,amit anyámék gyerekként mondtak nekem. A kutya nem való lakásba vagyis csak lakásban tartásra! Az én kis csivavám jó időben imád a kertben lenni futkározik, vagy játszik a labdájával :) Sokat pihen bent a házban is van saját kutyakosara,de szereti a kertet nagyon, és sétáltatni se kell vinni,mert kiengedem és elvégzi a dolgát. Az én személyes véleményem az, lakásba se kutya se macska nem való!! De biztos sokan majd leosztatanak, hogy ilyen elven ne tartson seki kutyát stb. Én akkoris ezt vallom. Ha kertesházban éltek, szerintem semmi akadálya, hogy legyen egy kutyád, de leírok egy két jó tanácsot. Pénzt ne adj kutyáért! Válassz egy neked tetsző fajtát, és hozd el ingyen vagy nagyon jelképes összegért- (Lola is így került hozzám) Válassz olyan fajtát ami a te egyéniségedhez illik, mert különben egy rémálom lesz a kutyázás! A szuka kutyák mindig nyugisabbak,mint a kan. :) Mindenképp már felnőtt kutyát válasz, mert egy csomó dologtól mentesülsz és megmentesz egy életet ! Felelőségteljesen válasz, mert egy kutya egy életre szól! :) Egyébiránt butaságnak tartom, hogy ha egy gyerek vagy egy tini kutyát akar, nem kutyát kap, hanem egyéb kisállatot. Ez meg mire jó?? :) Remélem tudtam valamit segíteni. :) 23/L

2013. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Én 16 éves vagyok, lány, és kb. 9 éves korom óta szerettem volna kutyát. Anyuék nem engedték, mert minden nap kosáredzésre jártam, és azt mondták, nem lenne időm foglalkozni vele. Ez így ment 3 évig, hiába könyörögtem, nem lett semmi eredménye...Mióta az eszemet tudom, mindig volt törpenyulunk, és azzal is én foglalkoztam a legtöbbet, én takarítottam, én adtam neki enni, még a saját kis összespórolt pénzemből nyúlhámot is vettem neki, és a kertben sétáltattam. Egyszóval rendesen gondját viseltem. Ez alatt a 3 év alatt olyan szinten beleástam magam a kutya-témába, hogy 12 éves koromra megrögzött szakértő lettem! Hacsak megláttam a kocsiban ülve, a visszapillantó tükörből egy kutyát, máris köptem-vágtam, hogy milyen fajta, egyszerűen mindent tudtam róluk, hogy melyik fajta honnan származik, mik az igényei stb...De minden hiába...és akkor abbahagytam a kosarat, pedig imádtam járni! Csak nagyon szerettem volna egy kutyát! Akkoriban már a fél város kutyáit én sétáltattam, pontosaban egy héten 15 emberhez mentem el, hogy megsétáltathassam a kutyáját. Már akkoriban is a border collie volt a kedvenc fajtám. Tudtam, hogy rengeteg mozgásigénye van, ezért mindig más fajta után könyörögtem, de aztán csak vissza-vissza tértem a borderhez. De a kutyák között, akiket sétáltattam volt egy border collie, Farmernek hívták. Egyszerűen lenyűgözött az inteligenciájával! Még 2 évig kellett kérlelnem apujékat, de ez a két év, már nem olyan volt, hogy minden nap elmondtam, hogy szeretnék egy kutyát, hanem két-három hétig szóba sem hoztam, aztán egyszercsak újra előhozakodtam a témával, pont mikor anyáék azt hitték, már lekattantam róla. Ekkoriban iratkoztam be a menhelyre önkéntesnek, egy héten 4szer sétáltattam az ottani kutyákat, szedtem a kakijukat, minden, de akkor sem adtam fel! És akkor, egy szép napon, 5 év kérlelés után...anya és apa kijelentette, hogy jó, lehet egy kutyám..Ekkor már 14 éves voltam...Úgy gondoltam, mivel már a kosarat is abbahagytm, elég leszek egy border colliehoz, így kettő éve, szeptemberben megkaptam Jennát, életem első kutyáját! Mondanom sem kell, hogy minden szabad percemet vele töltöttem, sokszor volt, hogy apáék éjfélkor vették észre, hogy még mindig kint játszok a kuytával, vagy az eredetileg fél órásra tervezett délutáni séta már 3 órája tart..Jenna több, mint 50 trükköt tud, most 2 éves, jelenleg agilityzni is járunk, azt is nagyon szereti! Anya és apa, illetve az öcsém, és a nővérem is rajonganak Jennáért, mert egyszerűen elragadó!!! Soha, senki nem bánta meg egy percre sem, hogy megvettük Jennát...És én már 2 éve elképesztően boldog vagyok, és tudom, hogy érdemes volt várni! Bocs, hogy egy kicsit hosszúra sikeredett, de ha ezt sem volt türelmed végigolvasni, akkor nagyon sajnálom a leendő kutyádat, ha lesz egyáltalán! :)
2013. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező.. egyetlen kérdésünkre sem válaszolsz...
2013. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Pont mint az én esetem :) Leírom priviben :)
2013. júl. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
köszi
2013. júl. 23. 13:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!