Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tettetek volna?

Mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Szombaton betévedt hozzánk egy fajtatiszta beagle fiú, kihívtuk az állatorvost, nézze meg, van-e benne chip. Volt, de a cím 90km-re innen volt, + a gazda neve. De semmi telefonszám... a gazda nevére azonnal rákerestem facebook-on, de nem találtam, aki pont nekünk kellett volna, 90km-re elutazni lehet hogy feleslegesen, se idő, se pénz. A kutya nálunk nem maradhatott, mert nekem is van 2 kutyám, az egyik ráadásul szintén kan, a szukával pedig kár lett volna akár összeismertetni is, mert nem szereti a kutyákat, embereket is megválogatja. A kan kutyám ugyan alázatos és barátságos a legtöbb kutyával, de ha ez az új fiú agresszívan, morogva túl közel merészkedett, hát ő sem hagyta szó nélkül.

Így nálunk nem maradhatott túl sokáig, hogy várjuk a gazda jelentkezését, lefényképeztük, felraktuk netre, hátha jelentkezik a gazdája. Akkor nem jelentkezett, így felhívtunk egy ismerőst, akinek meghalt az öreg kutyája, ő pedig rögtön jött, megnézte, a kölcsönös szimpátia megvolt, így hazavitte. Kocsiba szépen bemászott, majd az ülésen elfoglalta a helyét, mintha tudta volna mit kell tenni... Ott imádják, már sétálni is voltak vele, pont megfelelő nekik a barátságos, ám nagyhangú kutya. Tényleg jó helyre került.

Viszont ma jött a kutya állítólagos gazdája (hétfőn) hogy hallotta hogy itt volt a kutyája és hol van, mert ő eddig nem ért rá és azért nem jött érte. Mondtuk azt is, hogy nem idevalósi a kutya a chipje szerint, erre ő azt mondta, ő is csak befogadta. Nem látszott rajta, hogy a szíve szakadna meg érte vagy bármi efféle. Azt mondtuk elkóborolt innen is...

Éreznétek emiatt bűntudatot? Ő is csak befogadta, még azt sem tudta, hogy a kutya melyik városba való. A másik pedig, hogy 2 napig nem ért rá... ha valakinek fontos a kutyája, akkor jön érte, amint tud.



2013. júl. 22. 12:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
8-as itt a jelentkező személy sem a kutya gazdája, mert ahogy mondta ő is csak befogadta. Ennyi erővel én is jelentkezek bármilyen fajtatiszta kutyusért, hogy az enyém, hiába nem a nevemre szól az azonosító.
2013. júl. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ajánlott tértivevényes levelet kellett volna küldeni annak az illetőnek, akinek a nevén volt a chip. Az igazoló szelvényt elteszed, ha visszajön a tértivevény aláirva, azt is elteszed, és ha 30 napon belül nem jelentkezik a regisztrált tulaj, akkor el lehet ajándékozni a kutyát.
2013. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Én rettegek attól, hogy egyszer nyakörv nélkül kóborol valahol majd a kutyám, és valaki befogadja és a chip ellenére megtartja, mert szép...

Nagy szemétség továbbpasszolni, mégha utólagosan téged igazol a nem érdeklődő gazda, ezt előre nem tudhattad.

Szóval, ha jól értem, letagadtad a gazda előtt? Az állítólagos gazda neve egyezett a chipes gazdáéval?

2013. júl. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Egyébként attól, hogy egy gazda nem érdeklődik kellően a kutyája iránt, még nem jogosít fel arra, hogy elvedd tőle!! Lehet, hogy otthon sír a gyereke, aki viszont imádja.
2013. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez így sajnos tényleg lopásnak minősül.. :S

Az írásod alapján nem gondolom, hogy egy rossz indulatú gonosz ember lennél kérdező, de én is azt mondom, hogy ennek nem ez lett volna a módja..

Még mindig nem késő írni egy levelet a tulajdonosnak, hogy tudod,hol van a kutyája,és ha gondolja érte jöhet.

Másrészről viszont nem értem ezt a dolgot, hogy hogy lehet a kutya gazdája 90 km-re a kutyától. Véleményem szerint nem a kutya kóborolt el 90 km-t, hanem valószínűleg a gazda hagyta őt el.. De ez csak egy elmélet..

Én minden esetre írnék egy levelet a tulajnak, és ha egyáltalán nem érkezik válasz, vagy nemleges választ kapsz, akkor nyugodt lesz legalább a lelkiismereted.

2013. júl. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet hogy el lett adva a kutya,és az új tulaj még nem íratta át a saját nevére.Írjatok a régi tulajnak,majd meg mondja mi lett a kutyájával.
2013. júl. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!