Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy túlzottan ráfeszül...

Lehet, hogy túlzottan ráfeszülök erre a nevelés témára?

Figyelt kérdés

Kutyám viszonylag engedelmes, pórázt nem látott már hetek óta, nagyon szépen sétál. Azonban vannak rossz szokásai, pl hogy minden padot percekig szagolgat, csak akkor jön el onnan ha leüvöltöm. Ha talál valami zaftos falatot az utcán megeszi. Van hogy csak a fűben szaglászik és szép szóra nem jön, csak ha kiabálok. Mindezek ellenére a környékbeli kutyások folyton dicsérgetnek, hogy mennyire szófogadó, meg milyen jól nevelt. Ezért elkezdtem figyelni, hogy mit láthatnak ők.


Azt vettem észre, hogy amikor társaságban sétálunk (nem feltétlenül kutyákkal, elég egy másik ember), semmi de semmi rosszat nem csinál. Szó nélkül el megy a padok mellett, nem áll le hosszasan szaglászni, nem eszik fel semmit.


Ez azért lehet mert ilyenkor kevésbé figyelek rá, nem feszülök rá annyira, hogy most éppen miről kell letiltanom, vagy valami más az oka? Ha más, akkor mi lehet még?


2013. júl. 23. 23:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hát, lehet benne valami. Én is ilyen vagyok sajnos, meg is látszik, mert most nem győzöm helyrehozni a hibákat :/ folyton túlagyalok mindent és nagyon jól akarom csinálni.. ehelyett persze mindent rosszul csinálok :/
2013. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom, hogy szaglászik. Szaglásszon csak, az a dolga, általában szívesen várok is rá, hiszen ő sétál, én csak kísérem. Csak azt nem bírom, hogy van amikor annyira bele merül, hogy percekig egy helyben toporogva szagol, és ilyenkor alig tudom elhívni onnan. És nyilván van amikor sietünk, pl reggelente, amikor séta után mennék dolgozni. Meg hát ugye ott szagol sokáig, nehéz eldönteni, hogy enni akar vagy sem.
2013. júl. 24. 12:52
 13/13 A kérdező kommentje:

kispalikee

Kipróbáltam néhány tanácsodat, és valóban nagyon hasznosnak bizonyultak. :)

Az egyik, hogy ordibálás helyett inkább kedvesen csalogatom. Sokkal hatékonyabb, azóta szívesebben jön első szóra. És elkezdtünk "bújócskázni" is ami szintén nagyon hatékony. Sokkal gyorsabban reagál a hívásomra, nehogy elveszett kutya legyen. :)

Mivel ezekkel a módszerekkel kezd megszűnni az, hogy portyázik a kajáért, így a kaja felevéssel kapcsolatos problémák is sokat javultak. És a legfontosabb, hogy ezeknek köszönhetően én is sokkal nyugodtabb vagyok a séták alatt. :)

A palackos módszert majd még kipróbálom kajafelevés ügyben, csak még nem jutottam el odáig, hogy szerezzek kavicsot. :)


Jó volt végre, hogy egy probléma felvetésnél, nem csak a falkavezérséggel vagdalkoztak, hanem végre értelmes tanácsokat kaptam. Nagyon köszönöm!

2013. aug. 3. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!