Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy chivaut és a...

Találtam egy chivaut és a foxterrieremhez hoztam fel lakásba állandoan izélni akarnak? .

Figyelt kérdés
... szoval alig lehet elválasztani a kan foxterriert a nöstény chivavátol na most méretre nem nagyon stimelnek :) és a chivava még kisseb is meg nem is szeretném ha lennének kiskutyák mit tudtok javasolni hogy békitsem ki öket ? Azaz hogy érjem el hogy ne izéljenek ? jelenleg a nöstény be van zárva a fürdöszobába a kan foxika meg vinyog az ajto ellöt szoval HELP , köszi elöre is gyorsan kellene vmi megoldás
2009. okt. 22. 10:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
72%

Álljon meg a menet, mielőtt a kutya az ország másik végébe kerül!!!

Mint írtad, a csivavát találtad. Először is a gazdáját kéne keresni! Lehet, hogy valahol, talán pár házzal odébb, egy család nagyon sír érte!

Teendőid: készíts plakátot: kutya megtalálási ideje, helye, kora, neme, ismertetőjele (ha van), a te telefonszámod. Rá kell írni, hogy a kutya oltási könyv vagy egyéb összetartozást igazoló dokumentum ellenében vehető át! A plakátok kerüljenek a megtalálás helyére és környékére, állatorvosi rendelőkbe, buszmegállókba, boltok elé. Értesíteni kell a helyi sintértelepet (gyepmesteri telepet), ha van, akkor a menhelyeket, az adatokat és elérhetőségeket meghagyni.

Fel kell tenni elveszett-talált oldalakra:

[link]

[link]

[link]

de ide is elküldheted, lehetőleg fényképpel: kutyus@velvet.hu

Ha 14 napon belül nem jelentkezik a gazdája, a kutya a tulajdonoddá válik, gazdit kereshetsz neki. Ha örökbe adod, lehetőséged szerint nézd meg a helyet, ahova kerül, az új gazda adatait (név, lakcím, telefonszám) mindenképpen írd fel!!! A kutya tulajdonjoga 1 évig még az eredeti gazdáé, ha később jelentkezik, számot kell tudnod arról arról adni, hova került a kutya!

Vagy ivartalaníttasd te a kutyát (ez a biztosabb!!!), vagy örökbe adásnál kösd ki az ivartalanítást, és lehetőség szerint ellenőrizd is, hogy megcsináltatták-e az új gazdik! Nagyon könnyedén kerülhet rossz ember, vagy akár szaporító kezébe.

Talált kutyánál ez az eljárás, nem lehet csak úgy azonnal elpasszolni. A kutya találás felelősséggel és feladatokkal jár.

Hány hónapos a kutya (milyenek a fogai)? Ha ivarérettség közelében van, akkor a két kutya csak felügyelettel legyen együtt, nehogy vemhes legyen! Akárhányszor a foxid izéli, erőteljesen, hangosan szólj rá, hogy nem szabad!

2009. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
34%
Utolsónál a pont
2009. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

Bizony. Honnan tudod, hogy nem valami mocskos kutyagyárosnak passzolod? Vagy egy mitugrász 14 éves csajszinak, aki majd nagyon meglepődik, ha a csivavája beteg lesz... A csivava nem véletlenül hónalj kutya. Érzékeny, törékeny, roncsos idegrendszerrel, csak az vállalhat ilyen kutyát, aki mindenből a legjobbat tudja adni neki.

És azért előbb tényleg illene az eredeti gazdit keresni. Ha nincs időd és kedved a fenti procedúrához, vidd el az illatos útra, onnan hamar egy illetékes menhelyre kerül, és hamarabb találja meg az eredeti gazdija, ill. felelősségteljes gazdihoz is nagyobb eséllyel kerül. Én ajánlom a Lelenc Egyesület menhelyét, a Strázsát a népligetben, mindig telt ház van, de egy csivava talán elfér és a tagok nagyon odaadóak és felelősség teljesek.

2009. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
76%
Nincs igazatok! Ha egy vizsla vagy valami nagytestű erős izomzatú örökmozgó elszökik egy kertből az egy dolog, de egy csivavát hogy lehet elhagyni??? Én biztos nem bajlódnék azzal, hogy plakátoljak és hirdetéseket adjak fel... Még ha egy idősebb kutyát találnék, akit hiányolnak, mert 10 éve kedvenc, akkor igen, de egy pár hetes kiskutya akit kérdéses körülmények között elhagynak hát nem tudom... Max olyan pici, hogy kimászott a kerítésen, de miért tartanak egy kölyök csivavát a kertben? Vagy kivitték sétálni és elhagyták útközben? Nekem nem stimmel, hogy hogy került az utcára, de nagyon flelőtlenek lehettek a gazdái és nem hinném, hogy vissza kellene szolgáltatni. Főleg hogy ha tényleg olyan fiatal a kikskutya, akkor nem is nagyon kötődhetnek hozzá.
2009. okt. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
A kutyus jo helyre került ! OFF kérdés
2009. okt. 22. 20:38
 26/26 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy nem felelősségteljesek a gazdik, de akármilyenek, övék a kutya. Sokkal rosszabb, ha mondjuk pár hónap múlva megjelenik az illetékes az új gazdinál és vissza követeli a tulajdonát. És neki van igaza, mert még egy évig övé a kutya.

Amúgy meg, amit írtak nem csak egy kistermetű kutyára vonatkozik. Nekem is örökbefogadott kutyusom van, 1 éves kora körül fogták be Gazdagréten, és örülök, hogy nem arra lakok, mert mindig bennem van a félsz, hogy valaki ráismer és visszaköveteli. El is lophatták. A csivava ráadásul "luxuscikk".


Reméljük a legjobbakat a kicsinek és a gazdájának is.

2009. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!