Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érjem el, hogy hallgasson...

Hogy érjem el, hogy hallgasson rám? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 6 éves angol pointerünk és egy 4 éves tacskóm, akikkel rendszeresen járok sétálni, futni és úszni póráz nélkül. Mivel közel lakunk a falu határához, megtehetjük, hisz csak turistaösvényeken járkálunk, vagy hagyom őket a vetésen szaladgálni pár kört. A folyóhoz is rendszeresen benézünk. Általában biciklivel kisérem őket oda és vissza. A túrával nincs is semmi baj, csak a hazatéréssel.

Mikor beérünk a faluba és elhagyunk pár házat, máris ott a miénk. A pointer szépen bejön a kapun, mig a tacskónak le hozhatom a csillagot is az égről, akkor sem. Irány csavarogni a faluban. Minél inkább hivom és csalogatom, annál inkább fut előre. Ez nagyon idegesitő, mintha tudatosan bolondot akarna csinálni belőlem. Nagyon zavaró, hogy telekiabálom az egész utcát (talán az egész falut) és a kutya csak-csak nem jön vissza. Utána már nem is megyek, az sem válik be, hisza kkor még inkább sprintel, hogy ne érjem utol. Próbálkoztam már mindenféle hivással, csalogatással, a kedvenc játékával, szinte mindennel, de szó szerint tojik a fejemre.És ez már igy megy régóta. Persze este meg várhatjuk, hogy hazaérjen olyan 9-10 óra felé. Csak apukám tudja őt visszahivni. Lehet, hogy benne több a határozottság?

Fokozattan féltem is, amellett, hogy dühös vagyok, mert az effajta szökős, mégis gazdis kutyákat, nem látják szivesen. Egyszer az egyik ilyen ebet (barátoméké volt) kalapáccsal orrbaütötték és szétnyilt az egész pofája.

Emellett az is nagyon frusztráló, hogy akiknek a kutyája egész nap kennelbe van zárva és láncra van verve az sokkal jobban viselkedik a tacsimnál. Még az ajtón túl sem merészkednek. Talán nekem is abba kéne hagynom a futtatást és nem lenne semmi baj? De csak van más megoldás.

Mit tegyek?


A válaszolóknak előre is köszönöm.



2013. júl. 24. 09:17
 1/9 gas72 ***** válasza:
Fáraszd ki, és pórázzal vidd be, persze közben hívogasd. Pórázzal nem tud elmenni, és ha szép lassan bemegy, dicséret, jutalomfalat. Ivartalanított? És ki nálatok az alfa?
2013. júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad hagyni, h a kutya hülyét csináljon belőled. Én biztos, h azt tenném, h mielőtt hazaérünk, behívom a kutyát és pórázra rakom. Séta közben többször be szoktad hívni egyébként?
2013. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pofonegyszerű. Lefáraszottad, pórázra teszed, majd mintha mi sem történt volna, bevezeted őt a kapun.
2013. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a válaszokat, megfogadom őket. Nem, séta közben általában kint vagyunk, csak a végén megyünk be, mikor már én is fáradt vagyok és ők is lihegnek, vagy legalább ilyen melegben úsztak egyet.

Az alfa kérdése jó kérdés, főleg ezek után. De egyébként minden másban nekem is szót fogad és a hazatérése után is elszégyelli magát, mintha tudná, hogy megdorgálás következik. Ilyenkor behúzza a farkát és lesüti a tekintetét. (Ez egyébként javulás, volt régen, mikor bejött a kapun és mikor csuktam volna be mögötte megint elszökött és reggelig semmi.) Nos, szerintem az igazi alfa az apukám, ő eteti őket meg minden, bár a munkát gyakran megosszuk. Csak abból gondolom, mert ő határozottabb és neki kétszer sem kell mondania a hazatérést is. Minden esetre legközelebb bent lesz a póráz is és a falu határában már rárakom. Igy legalább a szomszéd ebeket sem csaholtatja a tacsi.

Ha kutyákat nézzük még ott van az a furcsa jelenség, amit nem tudok minek nevezni. Kettejük között, azonban a kisebb parancsol. Többször megtámadja a másikat, ha pl megszaglássza, vagy a kajájához megy és úgy helyre utasitja, hogy csak na. Érdekes tény, de ez van.

Köszi mindent.

2013. júl. 24. 15:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként mindketten ivartalanitatlan kanok.
2013. júl. 24. 15:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi meglepő, ha nincs ott apukád, a tacskó a főnök. Hierarchia. Próbálj te is hasonlóan viselkedni, mint apukád, legyél határozott, nyugodt, menni fog:)
2013. júl. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy apró megjegyzés, ha hazamegy a tacsi, akkor ne büntesd meg, az ő fejében az van, h azért kap, mert visszament hozzád! Alapszabály, ha a kutya ezredik hívásra is megy be hozzád, akkor soha nem büntetjük! Az persze más, ha te mennél utána és büntetnéd, amiért elrohan, de ha visszajött, akkor soha!
2013. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oks : )

Rendben, észben tartom.

2013. júl. 26. 10:20
 9/9 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, kipróbáltam azt, hogy a határban ráadom a pórázt és úgy viszem haza. Sikerült. Amint rákerült a póráz, teljesen megváltozott. Nem szaladt előre, szépen, mellettem ment, nyugodtan és a kapun is besétált, ahogy a pointer. Ezek után megdicsértem, megjutalmaztam. Ahogy most elnéztem első próbálkozásra, sok reményt fűzök ehhez a módszerhez. Mindenkinek köszi a hasznos tanácsokat.
2013. júl. 26. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!