Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya?

Melyik fajta kutya?

Figyelt kérdés

Amelyiknek nem annyira hosszú a szőre, és nem hullik annyira? Lakásban lakna, de hetente nem szeretném kozmetikushoz vinni, maximum pár havonta.

Először mopszra gondoltam, de olvastam róla, hogy eléggé hullik a szőre.

Kritérium az lenne még, hogy ne legyen annyira ugatós, nem akarom, hogy a szomszédok esetleg kötekedjenek. Jöhetnek a legkisebbek is, de kicsit nagyobb is lehet. Délben a párom haza tudna menni levinni pisilni, de ezen kívül egyedül lenne délutánig.

Amúgy elég sok helyre járunk, utazunk sokat, vinnénk őt is magunkkal. Vadászkutyát, vagy olyat nem szeretnék, amikről azt lehet olvasni, hogy nagyon nehezen tanulja meg, hogy visszajöjjön (pl beagle), mert erős az ösztöne, vagy makacs.

Első kutya lenne.


2013. júl. 24. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Keverék nem lenne jó? Azokkal kevesebb a gond, nincs annyi betegsége és nincsenek ilyen "tipikus" hibái, ha kicsin kapod meg és tanígatod akkor is szuperjó társ lehet. Bár ha ragaszkodtok ahhoz hogy "nekem ilyen prémium kutyám van", akkor majd más segít. :)
2013. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A szőrhullás miatt akarok fajtakutyát. Ha kifejezetten lenne olyan, aminek kevésbé hullik. Keveréknél honnan tudom? Mit kell nézni? Van kifejezetten valami szőrtípus, ami ilyen?

A párom szeretne kutyát nagyon, én is szeretem a kutyákat, és benne vagyok, de nyilván nekem kellene takarítani utána. És mindkettőnk igényeit figyelembe kell venni, amikor választunk. Ő vállalta a déli sétáltatást, mondtam neki, hogy csak akkor lesz kutya, ha minden nap hazamegy hozzá, legalább, amíg kölyök. Én pedig azt szeretném, hogy ne kelljen napi 2x porszívózni, csak mondjuk 2 naponta.

2013. júl. 24. 16:03
 3/9 anonim ***** válasza:
bolognese vagy havanese? :)
2013. júl. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Francia vagy Angol bulldog ?
2013. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok, angol bulldognak is hullik ám a szőre, nekünk van is, illetve velük elég sok a baj is. Horkol a lelkem, nem bírja a meleget.

Viszont szerintem valamennyire minden kutyának hullik a szőre, főleg nyáron, amikor melegebb van és ledob belőle, erre az lenne a megoldás, hogy mikor leviszed sétálni, lent megfésülgeted, megkeféled a szőrét hogy ott hulljon ki. :)

2013. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
uszkár ?
2013. júl. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Valletta ***** válasza:
A keverékekről annyit, hogy a göndör szőrű kutyák szőre általában nem hullik - tehát ha nem akarsz 80 ezret kifizetni egy fajtatiszta kutyáért, csak mert annak nem hullik a szőre, érdemes körülnézni, nagyon jópofa kiskutyákat lehet ám találni, ezenkívül ha már nem kölyök, megúszod a szobatisztaságra nevelés nehezét is.
2013. júl. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hosszú szőrű csivava, nincs gond a szőrével nem kell kozmetikázni, heti 2x kell átfésülni és mivel pici nyugodtan vihetitek bárhova magatokkal.
2013. júl. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mankesz ***** válasza:
Kínai meztelen kutya. :)
2013. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!