Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükörsuli közép fok után ki...

Tükörsuli közép fok után ki meddig jutott el a kutyájával? Teljesen, , tökéletes" lett a kutyus, vagy volt / van még mit javítani, esetleg semmit sem ért?

Figyelt kérdés

közép fok közepén vagyunk kb, imádom, de néha elbizonytalanodok , hogy tényleg egyszer úgy ,,ébred" a kutyám reggel h jééééé, te vagy főnök???

látom a javulást, minden héten egy kicsit, azt is tudom h nem fog egyik napról a másikra ,,átváltozni" :)

de tényleg ilyen jó ez a középfok, tényleg megfogom érteni a végére, hogy mit hogyan kell elérni a kutyámnál? és mit miért csinál?



2013. júl. 25. 12:08
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Na, én most gyorsan kiszállok, mert megjött 75-ös, aki ha jól sejtem, a kájos tükörsulis főpap, vele nem érdemes vitába bonyolódni.
2013. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 sippara ***** válasza:
Tényleg nem értem, ezért kérdezek :) Kívülről csak az látszik, hogy ha a kutya kajás, akkor minden oké (bár ennek az ellenkezőjére is láttam már tükrös példát), ha viszont nem, akkor kedves gazdi feldughatja magának a százezres képzését oktatóstul, tükröstül, mindenestül. Ha nem ez a helyzet, akkor viszont kíváncsi vagyok, mi :)
2013. júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 sippara ***** válasza:
Valóban az volt, szerinte tökéletesen működik a módszer, a mi esetünkre nem tudott mit mondani azon kívül, hogy "Pedig XY az ország legjobb rehabos kiképzője". Ami megint csak lehet, hogy igaz, de ebben az esetben aznap megszállhatta valami, vagy nem tudom :)
2013. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nekem nagyon sokat segített és segít a tükörsuli (alapfokot dupláztuk, középfok folyamatban, úgyhogy arról egyelőre nem akarok nyilatkozni), önmagában a kötődési tréning nálunk sem hozta a vártat. Mármint eleinte szuper volt, átsegített az első kamaszos dackorszakán, sokat javított a behíváson, aztán valahogy a végefelé döbbent rá, hogy ő tulajdonképpen imád madarászni és onnantól tök mindegy volt neki, hogy éhes-e és hogy nálam milyen kaja van, mert ez nagyobb buli neki és kész (hozzáteszem, én nem tudtam az "előírás szerint" csinálni, mert a család ebben ellenem játszott és ha épp soványnak látták a kutyát, sutyiba adtak neki enni). Mindebből pedig arra következtetek, hogy a tréning remek eszköz, de ha én eközben ugyanaz a bénaság maradok, akkor az a kutyának is fel fog tűnni. Én pedig egyelőre még az a béna vagyok, aki ha a kutya nem jön vissza, akkor nem dühös, hanem totál pánikban van, hogy "uramisten, el fog veszni, én abba belehalok", ami persze a hangomon is tökre hallatszik (én se mennék oda magamhoz, ha kutya lennék, na). De: ezen nem várom, hogy bármilyen oktató segítsen, nekem kéne kicsit felgyúrni magam.


Kérdező, azt írod, hogy egyszer arra ébred-e a kutya, hogy "jé, te vagy a főnök". Szerintem ehhez nagyon vaskosan kellünk mi is. Mert speciel az én kutyámnak semmi gondja nincs a vizsgafeladatokkal, pórázfegyelemmel meg hasonlókkal, de soha nem fog főnöknek tekinteni, amíg minden áldott nap a nyakába ugrok, mikor hazaérek és áhítattól átitatott szemekkel bámulom, mikor pihengél a fűben. Szóval észre kell venni, hol csúsznak el a dolgok, de szerintem kell is egy olyan pont, amikor onnantól tényleg úgy viselkedik, mint egy hiteles vezető.


Sippara: Én elég sok személyre szabott tanácsot kaptam a tanfolyamok alatt, mikor vége lett a második alapfoknak (a hozzám hasonló lúzereknek ingyenes ismétlési lehetőség van:D) és nem is jártam épp suliba, akkor is gond nélkül tudtam emailben segítséget kérni. Az egy más dolog, hogy az alkalmazás terén még mindig alapvető hibákat követek el. De legalább látom, hogy hibák és már a tudatosítás is sokat számít.

Na meg mindig arra gondolok, hogy időközben nőttek meg nagyon az elvárásaim, mert mikor belekezdtünk, harmadaennyi fejlődéssel is beértem volna. De azt is látom, hogy van, akinek nem jön be. Kinek a pap, kinek a papné.

2013. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, nem bírom lenyelni, annyit még hozzá kell tennem, hogy a marketingjük viszont irigylésre méltó! Nem akarom az utolsót megsérteni, de nem sokat javult a kutyája, mégis azt mondja, hogy segít nekik a tükörsuli. Ez aztán a marketing. Meg szerintem van bennük egy ilyen hátsó szándék is, mikor én megkérdeztem, hogy hogyan tiltsam le a huskym a macskázásról, a szakértők azt mondták, hogy menjek őv-re. Feltettem itt a gyakorin, az egyik válaszoló tanácsait megfogadtam, és le tudtam tiltani a huskym:O Ezeket a tanácsokat ők nem mondták el nekem, azóta sejtem, miért.
2013. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
14-es ez aranyos volt, kevés az olyan gazdi aki felismeri hogy nem a kutya a hülye hanem vele van gond :-)
2013. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

"De a kutyában az egy feszültséget generál szerintem, ha kajával eléred, hogy hallgasson rád, de továbbra is béna vagy, és a kutyának egy ilyen vezető mögé kell beállnia."

Köszönöm, ezt a megfogalmazást keresem hónapok óta :D

2013. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Elörre bocsájtom nem jártam tükör suliba. Sőt másfajtába is csak rövid ideig. Alapvetően szófogadó, normális kutyáim vannak. Macskáról le tudom tiltani, a legnagyobb balhéból is kihívom öket. Persze sok munka van benne, és következetesség. Nekem onnantól működtek a dolgok amikor eldöntöttem hogy ez nekem menni fog, hogy képes vagyok megcsinálni. Sok kutyaneveléssel kapcsolatos műsort néztem, sok mindent olvastam. Aztán összeraktam a saját módszeremet. Három kutyám van, mind a három más habitusú, más nevelést igényelenk. Ma már mindhárom falakvezérnek tekint, mondjuk 90%-ig, de ez egyikkel napi szinten vívjuk a csatákat mert ő olyan. Lehet hogy neked is ilyen a kutyád. Minden nap be kell neki bizonyítanod hogy alkalmas vagy a szerepre.
2013. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hozzátennék, hogy kicsit arra emlékeztet engem ez a probléma is, ami miatt a pszichológusokat is sok kritika éri. Egyrészt mondhat az a szerencsétlen szakember bármit, ha a másik fél nem tudja vagy nem akarja feldolgozni a kapott tanácsokat. Másrészt annyira nagy a változatosság ember és ember, kutya és kutya között, hogy az lenne a meglepő, ha létezne olyan módszer vagy terápia, ami mindenkinek beválik. Nemcsak a kutya-gazdi párosnál kell egyfajta kompatibilitás, hanem a gazdi-suli és a kutya-suli párosításnál is.


Kispalikee: Az is kérdés, mihez viszonyítjuk a javulást. Gyerekkoromban azt láttam, hogy a szüleim pórázon repülnek a német juhászuk után, midőn le is szoktak szépen a sétáltatásról, pedig teljes jószándékból járatták remek "bentlakásos" suliba csillagászati pénzért. Ehhez képest minimálisnak tűnik nekem, hogy az egy éves alig múlt kutyám még nem lehívható a madarakról. A marketingről meg annyit, hogy persze! Hát h.lyék lennének nem pénzt csinálni abból, amihez értenek. (Én a fenekemet csapdosom a földhöz, hogy legalább nem fizetett munkakörben dolgozhatok valamit...)

2013. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
22%
Tényleg ennyi pénzt kidobtok arra, amit ingyen is meglehet tanítani a kutyának?
2013. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!