Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükörsuli közép fok után ki...

Tükörsuli közép fok után ki meddig jutott el a kutyájával? Teljesen, , tökéletes" lett a kutyus, vagy volt / van még mit javítani, esetleg semmit sem ért?

Figyelt kérdés

közép fok közepén vagyunk kb, imádom, de néha elbizonytalanodok , hogy tényleg egyszer úgy ,,ébred" a kutyám reggel h jééééé, te vagy főnök???

látom a javulást, minden héten egy kicsit, azt is tudom h nem fog egyik napról a másikra ,,átváltozni" :)

de tényleg ilyen jó ez a középfok, tényleg megfogom érteni a végére, hogy mit hogyan kell elérni a kutyámnál? és mit miért csinál?



2013. júl. 25. 12:08
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki arra költi a pénzét, amire jólesik neki, ez szerintem egész más kérdés. Több ismerősöm havonta eldohányozza egy ilyen tanfolyam árát, ez van:)

Én magamtól nem tudtam rendesen tanítani a kutyát és időközben hobbivá nőtte ki magát a dolog.

2013. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
86%
# 20, ez aztán tartalmas, hasznos és értelmes hozzászólás volt! Gondolom te még soha senkinek nem fizettél semmiféle szolgáltatásért, mert minden szakmában születésdtől fogva otthon vagy és bármit megoldassz önerőből.
2013. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Én azt kell, h mondjam, a sulival és az oktatónkkal maximálisan elégedett vagyok. A mi sulinkban mi voltunk az első alap- és középfokú csoport, múlt pénteken vizsgáztunk középfokon.

Az, h mennyire fogod megérteni, h mit-hogyan kell elérni a kutyádnál, nagyban függ az oktatódtól is. Én a hétvégén voltam egy szemináriumon, sokat tud az előadó, ez látszott is, de nem tudta úgy átadni, ahogy az elvárható lett volna (számomra legalábbis), most h ez azért volt-e, mert első előadását tartotta vagy pl. a suliban is így magyaráz, ezt nem tudom, de bőven maradtak még nyitott kérdések a téma kapcsán.

Nekem is kellett azért idő, amíg összeállt a kép és néha úgy érzem, h még mindig van pár apróság, aminél elakadok.

De az egyértelmű, h mi fejlődünk, de az is, h bőven van még hova fejlődnünk. Néha látok olyan dolgokat, h majd kiugrok a bőrömből! (Pl. odajött hozzám, h engedélyt kérjen, h odamehessen egy másik kutyához - ilyet előtte még soha nem csinált, mondjuk azóta se :D), szóval látom az alagút végén a fényt, haladunk is, de apró léptekkel. Elméletben elmondhatom, h egész jól tudom a dolgokat, nálam a gond ott kezdődik, h nem mindig jut el az agyamig, h na itt most ezt kéne csinálni...

2013. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
22-es: inkább ár/érték arányban gondolkodom. Ahhoz, hogy egy kutya jól szocializált legyen és a gazda/kutya kapcsolat működjön, nem kell 100ezer forintos tanfolyam... De hát pont azért kérnek ennyit, mert vannak, akik kifizetik... :-)
2013. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Ha lett volna olcsóbb alternatíva, elhiheted, hogy én is azt választottam volna. :) Sajnos nem volt, pedig van 5 kutyaiskola a városban. Nekem megért ennyi pénzt az ott szerzett tudás, és mivel mindenki eldöntheti, hogy mire fizeti ki amit megkeres, így szerintem az ár irreleváns és nem lehet nyomós érv egy ilyen beszélgetésben.
2013. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

hát nagyon köszönöm szépen a sok sok választ, volt itt minden féle, aminek nagyon örülök, senki sem láthatja egyformán a dolgokat. Tény, hogy ez a suli van akinél hasznos, van akinél nem. Nekünk is sokat segített, csak azt hiszem én már türelmetlen vagyok, ami 100 ezer ft ért talán érthető. Azt már tisztán látom h mi a baja a kutyámnak, és el is mondták h mit kellene csinálni vele, mire gyúrjunk rá, amit jövőhéttől kezdünk. Csak volt az oktatónak egy ilyen válasza h ez nem 2 hét és nem 2 hónap... Akkor mennyi??? 2-3 év? esetleg 10?


Itt írták többen is a kajás dolgot, hogy csak akkor működik a dolog, hogy ha éhes a kutya. Ezt én sem találom annyira jó ötletnek h éhesen visszük oda a kutyát, bár megfordult a fejembe, hogy talán azért kell ez mert így tényleg megcsinálja a kutya a feladatot, a gazdi boldog lesz, a kutya is mert a gazdi örül és tök jó hangulatban fog eltelni az óra, ami talán segít a kapcsolatnak. De ez csak az én véleményem, én sose viszem éh gyomorra a kutyát, mert szerintem az a kihívás h teli pocival is dolgozzon, de bevallom nem a száraz tápját viszem a suliba, hanem sajtot vagy májat. Én csak abba reménykedek, hogy kevesebb lesz a gyakorlást és több a problémákkal való foglalkozás. Mert hát gondolom senkit sem érdekel az hogy a kutya kimegy e a bójához v sem. De jöjjön ha hívom.


Írták még hogy volt aki letudta tiltani a macskáról a kutyáját. Hogy csinálta? Nekem is őrző védőt mondtak , hogy majd az jó lesz, amúgy még érdekelne is a dolog, megnézném h milyen, csak nem biztos h most anyagilag beleférne még 50 ezer ft, vagy nem tudom mennyi.

Hogyan lehet letiltani a cicáról? Mert az enyémnek nagyon nagy a zsákmány szerző ösztöne.Próbáltam h lassan oda viszem a macskához, aki nyugodtan ült velünk szemben, de egyszerűen lehetetlen , kaparja a földet, nyüszít, sír, menni akar, tök ciki ah viselkedik, láttam a macska szemében az csodálkozást hogy : ,, úr isten, ez a kutya tiszta bolondot csinál itt magából előttem".

2013. júl. 26. 08:55
 27/38 anonim ***** válasza:

Mit jelent, h éhgyomorra? Nálatok mit mondanak az oktatók, h mennyivel előtte ne egyen a kutya?

Nekünk este volt középfok, reggelit ugyanúgy kapott, majd suli után meg a vacsorát, nem kellett éheztetni a kutyákat, mindegyik szépen dolgozott.

2013. júl. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
alapfokon mondták mindig, hogy ne egyen a kutya reggel,(délután volt a foglalkozás), akkor betartottam, most középfokon nem szokták mondani h éhesen hozzuk, ezért én is ugyanúgy adok neki enni reggel meg este is, plusz a suliba , de nincs baj vele, ugyanúgy dolgozik, mondjuk nem tudom h az baj e , de mikor gyakorolunk otthon sokszor száraz táppal próbálkozom és h ha kint vagyunk, inger környezetben akkor van h nem kell neki a száraz táp, hiába akarom megdicsérni amit csinált. De aztán este vacsi időben meg megeszi.... :/
2013. júl. 26. 10:00
 29/38 anonim ***** válasza:
Én jutalmazni nem a kajájával jutalmaznék!
2013. júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Kutyafüggő, hogy mennyivel előtte nem szabad neki enni adni. Nekem is mindig azt mondták, hogy éhesen vigyem. Csak egyik oktatónak se volt még soha az életben 60 kilós kutyája és nem értették meg, hogy ez legfeljebb akkor lesz valóban éhes, ha egy hétig nem kap előtte enni. Melegben (20 fok felett a napos pályán) akkor is kiesik a szájából a sült máj, ha előtte 1 teljes napig nem evett. Hidegben meg tökmindegy, mert akkor is motiválható kajával ha előtte etettem meg. Játékkal pedig abszolút nem motiválható, tehát az se jöhet szóba. Ebből jött a logikus megoldás, hogy akkor melegben nem dolgozunk. Ilyenkor én is olyan vagyok, mint akit agyon csaptak, nem csodálom hogy a kutyám is lassított felvételt játszik. Azóta már persze felnőtt és megkomolyodott a kutya, kialakult köztünk a megfelelő kapcsolat és ha kérem akkor megcsinálja a feladatokat melegben is és elegendő a szóbeli dicséret. (Csak halkan jegyzem meg, mert ezt nem teszteltem le eléggé komolyan, de a klubbon már nem kínlódtam vele és úgysem fog dolgozni alapon néha adtam neki reggelit is, és úgy éreztem, hogy jobban dologozott reggeli után. Reggeli 6-kor, foglalkozás 8-kor.) A másik kutyámnak meg tökmindegy mennyit evett előtte és hogy milyen meleg van, ha ehetőt teszek a szájába akkor ő megeszi. Egyébként nemrég olvastam egy cikket, csak sajnos most nem találom, ahol tudományosan tesztelték a kutyákat is és az lett az eredmény, hogy éhgyomorra rosszabbul dolgoznak mint akkor, ha előtte kapnak egy keveset enni.
2013. júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!