Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás rohama van a...

Epilepsziás rohama van a kutyámnak vagy mi. A baja?

Figyelt kérdés
Ma arra lettunk figyelmesek,hogy lerohant az agyrol futkarozott ossze vissza majd elkezdett torka szakadtabol vonyitani es valami valadek jott ki a szajan es rangatozott ha a kezunkbe vettuk..Ez eltartott egy 15-20 percig,anyam meg panikolt... Amint csend lett megnyugodott a kutya. Felhivtuk az orvost az egyik ilyet szol,hogy altassam el ? es rohogott.A masik se tudta mi a baja... Nos most megint elkezdodott,hogy elkezdett nyusziteni megnyugtattuk,csendbemaradtunk es megnyugodott..
2013. júl. 25. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Keress egy normális állatorvost,és ne fel hívd hanem vidd el hozzá. Hova valósi vagy ?
2013. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet epilepszia, arra pedig gyógyszert kell szednie. Tényleg keress egy normális állatorvost és vidd el vizsgálatra, mert telefonon nem igazán tudnak pontos diagnózist felállítani.
2013. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Komlói vagyok. És a normális állatorvos holnap délután 3tol rendel :'(
2013. júl. 25. 20:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Holnap akkor minél előbb vidd el a kutyust. Nem kell kétségbeesni. Ha tényleg epilepszia, az nagyon ijesztő tünetekkel jár - tudom, mert az én kutyusomnak is ez a baja. A gyógyszer segíteni fog!
2013. júl. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hiaba hivunk ugyeletes allatorvost egyik se veszi fel...
2013. júl. 25. 20:58
 6/8 A kérdező kommentje:
azta mondta egy allatugyeletes h cukros vizet adjunk neki v xanaxot v frontint a front is megviselheti a kutyat
2013. júl. 25. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=XyL-xKXMSIY

Ez egy epilepsziás roham. A legjobb az lenne, ha a következőt (remélem nem lesz) felvennéd videóra, mert az sokat segít az állatorvosnak a későbbiekben, ha látja, hogy pontosan mi történt. Írd fel a körülményeket, hogy mit csinált a kutyád, mielőtt rohama volt. Annyi minden okozhatja, akár a nagy meleg is...

Ha rohama van, akkor NE vegyétek föl, ne fogjátok le, mert annál rosszabb neki, csak tegyetek el minden a közeléből, hogy ne üsse meg magát, főleg ne a fejét.

Itt meg tudod nézni, hátha van a közeletekben állatorvos, aki tényleg ért is a betegséghez: [link]

Ne aggódj, nem lesz baj. Lehet, hogy soha többé nem lesz rohama, de lehet, hogy innentől akár naponta. Sajnos az epilepszia ilyen :(

De gyógyszeres kezeléssel teljes életet élhet a kutya, és a rohamok száma teljesen lecsökkenthető. Van egy kúp is (most nem ugrik be a neve) amit roham esetén kell beadni, és segít lecsökkenteni a roham idejét.

És ezt is olvasd el, hasznos: [link]


Majd írd meg, hogy mi volt.

2013. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem van epilepsziás kutyusom, ha súlyos rohama van, akkor váliumot kell adnom neki (injekció), attól azonnal rendbe jön. Az a legnagyobb baj az epilepsziás rohammal, hogy nagyon megterheli a szívet, ezért fontos közbelépni.

Ki az, aki azt mondta, hogy altasd el? Mert szerintem jelentsd be azt a rendelőt állatvédelmi szervezetnél, ilyenen poénkodni nem kicsit kegyetlen dolog.

Egyébként most ez a hőség nagyon megviseli az állatokat, esetleg borogassátok hideg vízes ruhával a lábait és a tarkóját.

2013. júl. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!