Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság megvan, viszont...

Gas72 kérdése:

Szobatisztaság megvan, viszont valami el van kattanva a kutyámban?

Figyelt kérdés
A probléma az ürítésével van. Border collie, már lassan 9 hónapos kan kutyám van, de még mindig történnek "balesetek", pedig azt hittem már megtanítottuk neki a szobatisztaságot, most lehet újra kell kezdenem. :S Először is, játék közben bepisil a szoba közepére. Ha kiengedjük, ahelyett hogy a megszokott helyére pisilne, a járdára pisil. Minap nyomot hagyott a szőnyegemen is. Pedig már szoktatjuk, hogy ugatással jelezzen ha ki akar menni, de még nem esett le neki, ebben türelmesnek kell lennünk azt tudom. A másik probléma sétánál van. Először is 2-3 zacskót kell vigyünk, mert őméltósága nem tudja elsőre kinyomni az egészet, hanem tartogatja. A másik az, hogy kaki előtt nem keresi meg a helyét. Más kutyákat láttam, hogy keresik a helyet, sőt még rá is próbálnak kaparni valamit. Az enyém nem, ő ahogy a leggyorsabb neki. Mindegy hogy egy kanális teteje, vagy esetleg járda/ úttest, kinyomja, aztán rögtön ott is hagyja. Tudtommal ezt a szüleitől kellett volna megtanulnia. A kamaszkorra viszont nem foghatom, mert ez korábban is probléma volt. Mit ajánlotok?

2013. júl. 27. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mi 12 éve úgy neveltük szobatisztaságra a kutyát (ajtóhoz sétál ha ki kell mennie) hogy ha bepisilt, rászóltunk, és belenyomtuk a noziát. A kakit nem tudom :/
2013. júl. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az orr belenyomása a pisibe annyira elavult és NEM ÉRTELMEZHETŐ népi "gyógymód" hogy hihetetlen.

Azzal csak lealázod a kutyádat,de nem ért belőle semmit.


Nekünk is fél év alatt lett teljesen szobatiszta a kutyánk...Ne add fel,ha pisil,gyorsan vidd ki,ha már bepisilt,akkor azzal sok mindent nem tudsz kezdeni.Ha pisilés közben kapod rajta,rászólsz és kiviszed.És kint nagyon megdicséred,ha odapisil.


Kakinál az enyém is így viselkedik.De amíg jó a széklete és zacsi is van nálam elég,addig nekem olyan mind1,hogy hogyan ürít :D

2013. júl. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem szaporítótól van? Vannak durva helyzetek, ahol ezt nem tudja megtanulni, mert a szüleinek sincs lehetősége normálisan végezni a dolgukat.

Illetve hát a border eleve kicsit "kattant", én el tudom képzelni, hogy egyszerűen annyira nem érdekli ez a pisi-kaki téma, hogy nem figyel oda rá, csak legyen vége és mehessen nyugodtan játszani. Ez több foglalkozással meg idővel javulhat, főleg ha tud más kutyákat figyelni, hogy ők hogy szokták. Tiltani kell, ha rossz helyen áll neki, és áthúzni a fűre, idővel felfogja.

(Amúgy a kutyák nem elkaparják, amit csináltak, hanem a lábujjaik között lévő mirigyek szagát kaparják a földre, hogy még egyértelműbb legyen, kié a terület.)

2013. júl. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, a gazdája több versenyt is megnyert a többi kutyával.
2013. júl. 27. 11:29
 5/6 anonim ***** válasza:
9 hónaposan azért ez elég necces, a miénk most lett 5 hónapos, és már legalább egy hónapja nem volt baleset. Szerintem ez már csak nevelési hiányosság, biológiailag már képes lenne visszatartani. Játék közben azért lehet baleset, mert túl sok az energiája, túlságosan izgatott lesz tőle. Egy border amúgy is lemeríthetetlen, szerintem több mozgás kellene neki. A többire meg ahogy írták, egyszerűen oda vidd kis pisilni, ahol szeretnéd ha végezné
2013. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

FIGYI.....NEM VÉLETLENÜL A CSONTTOL CSINÁLJA?

ADSZ NEKI CSONTOT?...mert az én kutyám a csontevés után csinálja az ilyesmit!csak kinyomja épp ahol van ...és 3-4x is kakil.....mire én rájöttem hogy a csontot nem bírja...volt vagy másfél éves...

2013. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!