Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyát, hogy ne menjen ki a kapun mellettünk?

Figyelt kérdés
2013. júl. 27. 20:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Utána nem lehet menni, mert akkor azt hiszi, hogy sétálunk, hívom akkor csak akkor jön ha kedve tartja. Van akinél nem szökik ki, másoknál meg rendszeresen kisurran.
2013. júl. 27. 20:46
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

a lábaddal torlaszold el az ajtót amikor megindulna kifelé. és addig ne engedd ki, amíg még látod rajta hogy izgatott! ha lefeküdt, másfelé nézeget, akkor próbálj meg kimenni csak. de légy türelmes, percekig is tarthat!

ha mégis utánad megy, kezd elölről, de egy idő után meg kell hogy tanulja, hogy "tiéd a kapu", tehát csak az engedélyeddel és csakis utánad mehet ki rajta.

2013. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :).
2013. júl. 27. 21:06
 4/8 anonim ***** válasza:
először is a NEM szó jelentését kéne neki megtanitani. Én ugy csináltam, hogy elindult, rászóltam, akkor elkezdtem nyitni a kaput, ha megint elindult megint rászóltam, ha megállt, megdicsértem. Kicsit időigényes, de nem lehetetlen.)
2013. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Tiltani tudod? El tudod zavarni magadól? Rá tudsz szólni, ha olyat csinál amit nem szabad? Van előtte tekintélyed? Ha nem, akkor ne a kapuval kezdd! Ezt nem lehet tanítani, ide egy szabályt kell felállítani. Ha megszegi, akkor büntetés jár érte. Ha átlép a kapun, akkor egyszerűen vissza zavarod, de semmiképp se próbálod fizikailag bent tartani, kizárólag a tekintélyedet szabad használni. Ezért mondtam, hogy ha nincs tekintélyed a kutya előtt, akkor a kapuszabályt egyelőre hagyd, ne erőltesd!
2013. júl. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom ezeket, de valamennyire hallgat rám. Nálam nem megy ki ha nem engedem, de másnál simán kiszökik, ha ketten vagy többen vagyunk ott akkor is.
2013. júl. 27. 21:24
 7/8 Valletta ***** válasza:
Hátra kell zavarni, majd teljes lelki nyugalomban kitárni a kaput. Ha megindul, megint hátra zavarni és így tovább. Kell, hogy legalább 2-3 méternyi teret adjon neked a kutya. A résnyire kinyitott ajtón való kisunnyogás nem fog beválni.
2013. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már sokkal jobban megy! :) Gyakoroltam vele azóta minden nap.
2013. júl. 30. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!