Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei kutyám háromszor...

Shar pei kutyám háromszor rágta szét az internetkábelt, mit tegyek? SEGÍTSETEK, nem bírjuk anyagilag!

Figyelt kérdés
1 éves shar pei kan kutyám van. A folyosó lambériázva volt, amit ő rendszeresen rágicsált ha elmentünk otthonról, semmilyen nevelési kísérlet nem használt. Aztán jött a felújítás, a lambéria eltűnt, a fal fehér, a vezeték látható lett. (Közvetlen a bejárat mellett fut.) Először mikor szétrágta csak összekötötték a vezetéket, nagyon meg lett szidva de másnap újra szétszedte. Szerelők, teljes kábelcsere, kábelvezető felrakva, de jó az majd megvédi. 3 nappal később arra értem haza, hogy kábelvezető szétkapva, vezeték szétkapva. Próbáltam a lelkére hatni, nem szaladgálhatott séta közben, nem kapott jutalomfalatot, de nem tudom megértette-e, pedig mutattam neki a kábelt milliószor, határozott "nem szabad" kijelentéssel. Attól tartok mikor felidegesíti magát amiért elmegyünk mindent elfelet, elveszíti a fejét és nem emlékszik a tiltásra. A bejárati ajtónál van a probléma ott nem tudom elbarikádozni a kábelt, meg ez szerintem nem is megoldás a problémára. Őt sem lehet kizárni mert ott a helye, a vizes tálja, mindene. Mit tehetnék? Ma csinálták meg úra, de félek egyedül hagyni a kutyát nehogy megint kárt tegyen. Esetleg kenjem be valamivel a kábelt? Mi lenne hatásos? Köszönöm!
2013. júl. 29. 10:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek szakembert, a shar-pei amúgy sem egyszerű fajta, jobb lesz mindenkinek, ha megértitek, mi zajlik benne, és úgy tudjátok kezelni a viselkedési problémáit. Ha csak a kábelt véded meg, az tüneti kezelés, és legközelebb majd valami másnak megy neki, mert az okot nem szűnteted meg, amiért rombol.
2013. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A szidást csak akkor érti a kutya,ha abban a pillanatban kapja,amikor a kábelt rágcsálja.Időben két különböző eseményt nem tud logikai úton összekapcsolni.Bűntudatos képet vág persze,de ezt a viselkedésed váltja ki,nem pedig a felismerés.Így az utólagos séta stb.megvonást sem fogja a rágásra visszavezetni.Ha nem tudod rajtakapni,sajnos a kábelt kell biztonságossá tenni,fusson valami szétrághatatlan,a falra erősített burkolatban és vsz.szakember segítsége kell,hogy kiderítse az okot és kezeljétek /lehet szeparációs stressz/.Tükör kutyasulik honlapját ajánlanám,ez elég gyakori probléma.
2013. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!