Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen költségei vannak egy...

Milyen költségei vannak egy tenyésztőnek?

Figyelt kérdés

Sokan írják itt is, meg más honlapokon is, hogy a tenyésztők örülhetnek, ha nullára kijönnek, egyébként meg legtöbbször ráfizetnek.

Mikor ezt levezetik részletesen, beleszámolják a kutyáik költségeit, vele együtt a kutyái vételárát, tartását, kutyasulit stb. Én nem értem, ezt miért számolják bele? Hiszen aki hobbikutyás, ugyanúgy kifizeti ezeket. Ugyanúgy foglalkozik a kutyáival (valaki ezt is beleszámolja, mint munkadíj). Ha valaki tart kutyát, ez alapból költség, akár tenyészt, akár nem.

És azzal indokolják a 150-250 000ft-os árat, hogy ő oltatja a kutyáit meg eteti stb. Én is etetem a kutyám, amit kedvtelésből tartok, és egy tenyésztő jóesetben kutyaszerető és valószínüleg akkor is lenne az a kutyája és fizetné annak költségeit, ha nem tenyésztene vele.

Szóval én úgy tartom ezt korrektnek, ha levezetik, hogy miért kerül ennyibe egy kiskutya ára, hogy az anya-és apakutya alap költségeit (amit más kutyás is kifizet) azt nem számolja bele.

Ja, csak így nem tudnák mivel indokolni a többszázezres árat, és sajnáltatni magukat, hogy minuszban vannak. Mert ha így levezetnénk, máris más eredmény jönne ki, és egy alom után többszázezres haszon.

Aki nem ért ezzel egyet, vezesse csak le nekem, hogy mi kerül egy kiskutyában 180 000-be? Az anyakutya vételárának különbözetét egy átlag kutyához képest bele lehet számolni. Tehát ha mondjuk az ember alapból 180-ért venne kutyát, de a tenyésztés miatt 300 000-ért vesz kutyát, akkor a 120000 különbözet jogos. De ilyeneket h egész életében prémium táppal etetem meg oltatom, sportolok vele könyörgöm ne számoljunk vele, ezt én is kifizetem, mint nem tenyésztő. (Olyan költségeket számoljunk, ami az alommal kapcsolatos, és hobbi kutyás nem költ rá)Kiállításra sem számoljunk, én konkrétan munkakutyákról beszélek. Köszönöm a válaszokat



2013. júl. 29. 18:11
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Úgyhogy nemkutyás embernek nem éri meg, ráfizetés, kutyás embernek igenis megéri, sőt
2013. júl. 29. 19:28
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a kölykök, és az anyakutya is a lehető legjobbat kapja 10 hetes korig. Ezt ugy értsd, hogy csak prémiumtáp, mellette iszonyat drága a kiegészitő, (csak az elvisz havonta legalább 50 ezer forintot.) A kiskutyák ugy mennek gazdihoz, hogy szépen sétálnak pórázon ,egészségesek, gyönyörű a szőrük, élénkek, jól szocializáltak. És akkor még nem mondom a rengeteg tisztitószert, hogy az alom mindig tiszta, és patent legyen. tenyésztésre egy szukát ki kell nevelni. és az nem ugy működik, hogy majd ha megnő, akkor befedeztetem. Mindenből a legjobbat kell kapnia, fejleszteni, épiteni a testét, ha majd eljön az idő, akkor komplikáció mentes legyen az ellés, hamar regenerálódjon az anyakutya szervezete. Egy kiegyensulyozott egészséges kutya tud csak jól nevelni. És ez mind azért van, hogy még a hobbysta gazdik is gyönyörű, boldog kiskutyát kapjanak. és ezt a minőséget kell megfizetni. csak ugy ad nyugodt szivvel minden tenyésztő kölyköt, hogy tudja, az a kiskutya már az anyja hasában is mindent megkapott, és igy tud garanciát is vállalni.
2013. júl. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet jönni pluszban...sőt jó kora pluszban is egy alomból. Nekem is volt olyan szerencsém, hogy 8-as alom 6 szukával és ebből mind tenyésztőkhöz ment 7 különböző országba, be is vallom, hogy nem kevés pénzért így a bankszámlámon meg is jelent egy szép nagy összeg (még úgy is nagy, ha levonom belőle a kiadásokat)...

A következő alom császármetszés, ráadásul úgy, hogy fagyasztott spermát ültettünk be és a vége lett egy kiskutya aki még színhibás is volt így húgom kapta meg ajándékba... Ennek az alomnak a költsége közel megegyezett az elősző alom bevételével.

2013. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
55%
Normál esetben ezt el is mondja neked egy tenyésztő. A tenyésztők vállalkozók, szóval a bevétel fele alapból ugrik. Emellé jön a prémium kutyatáp, az oltások (az anyakutyának is akinek megnövekszik a tápanyag szükséglete) plusz vannak szabályok amik meghatározzák hol és hogyan tenyészthetnek kutyát. Nyilván nem a konyhában tartják, így fizetni kell a külön épület fenntartását is (akár a háza része akár különálló épület) ennek is van rezsiköltsége, felújítási költsége stb. Te is oltatod a kutyádat, igen, a 8. hét után amikorra jó esetben már csak 2 oltása van hátra, a tenyésztőnek viszont legalább hármat kell fizetnie míg felneveli+ egy becsületes tenyésztő a legjobb minőségű féreghajtót, bolhaírtót, elválasztótápot stb. adja neki. Nagy alomnál tejpótlót kell vennie már 1-2 hetes kortól ami horribilis összeg egy nagyobb alomnál.. Tehát a fentieket elnézve egy becsületes, egészséges kutyákat eladó tenyésztőnél érthető, hogy nagy összeget kér.
2013. júl. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

Sosem lehet tudni, hogy ezek nem csak mellé beszélések. Lehetnek szép törzskönyves kutyái, foglalkozhat velük de azt minek fizeti ki velünk?


Én is foglalkozom a kutyámmal mégsem mondom neki, hogy a kajája pénzének felét kérem cserébe mert játszok vele.. nevetséges...


Egy kutyával foglalkozni, etetni, szeretni, kutya suli kb. alap fogalom, amiket mindenki megtesz.

Pesten a szegényes nagyik, a fiatalok a parkban.


Az hogy ő tenyésztő és mert neki hiper szuper drága kutyái vannak, azt biztos nem a kutyáért cselekszi. De most csak nézzük azt, hogy már megvannak a kutyái 1 kan egy szuka.


Most ne vegyük a fedeztetés díját ha van saját kanja.

A születés pillanatától a kiskutyákat nagyrészt az Anya állat eteti 1 hónapos koráig tuti, és utána jöhet a konzerv kaja ismertetése, vagy a száraz tápjuk felvizesítése.


Gyakorlatilag, a kiskutyákról majdnem egy hónapig nem kell foglalkoznia, mert az anya megteszi helyette. Utána persze jöhet az első féregtelenítés, kombi oltás.


S majd 3 hónapos korukban mehetnek új gazdihoz.


Én például nem tudnám megvenni a legdrágább tápot, mert nekem nem érné meg de akkor sem adok a kutyámnak rosszabb minőségi kaját. Így inkább veszek neki csirke farhátat amit kutyás boltokban lehet kapni pár száz forintért, nálunk például 250ft-ért 2 kg, és inkább azt adom neki.


De kicsit elkanyarodtam a témától, de a végeredmény:


Azért mondják a tenyésztők, hogy nem éri meg nekik meg másnak tenyészteni, mert ők ezek szerint csak a kiskutyák áráért csinálják amit a leendő gazdiknak ki kell perkálni.


Meg még azt tartom gusztustalannak, mikor tegyük fel, olyan vérvonalú kutyát tenyészt mint a rottweiler.

Ugye tudjuk, hogy a fajta standart alapján, neki MINDIG rövid szőre van.


De ebből az apa valamiért hosszabb szőrű lett, és akkor annak a kölykeinek árát már megduplázza, hogy mert különleges.

Na és az ilyen tenyésztőnek is tartja magát...

2013. júl. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
# 25-ös, annyi butaságot írtál össze, hogy már meg se próbálok rendet tenni a fejedben. Ráadásul a felvetéseidre megtalálod a választ a korábbi hozzászólásokban. Egy dolog látszik, hogy fogalmad sincs a tenyésztésről.
2013. júl. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
jézusom:))) Először is: az ahol van 1 kan, egy szuka, és folyton ugyanaz a párositás, az NEM tenyészet!!! Másodszor: mi az, hogy az első 1 hónapban nem kell foglalkozni az alommal?? Az almot rendszeresen tisztán kell tartani, folyamatos felügyeletet igényelnek, a nap 24 órájában. A kölykök az első 4 hétben szoknak hozzá az emberi érintéshez, folyamatosan kell őket a hangokhoz, zajokhoz szoktatni. Ráadásul ahhoz, hogy szépen fejlődjenek az anyakutyának minőségi ételre van szüksége. A második héten kinyilik a szemük, elkezdenek kúszni-mászni, a 3. héttől elkezdik a "játékot" egymással. ha egy tenyésztőnél "vadon" nőnek a kölykök, szerinted, hogy tud minden egyes kiskutyáról tájékoztatást adni a leendő gazdinak???
2013. júl. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Akiteki ***** válasza:
100%

Ezen a listán azért kicsit javítanék, aki írta, néhány dologról elfeledkezett:

Hat fős alom, átlagárak:


"Szuka szűrései (fajtától függően): 30-50.000,- Forint"

Nem fajtafüggő, de attól függ milyen szűrést akarsz, akár 100 ezer is lehet olyan fajtáknál, akiknek genetikai tesztet csinálnak. És kimaradt, hogy oda is kell utazni, a benzinpénzt sehonnan ne hagyjuk ki, mert manapság az a legtöbb.

Tenyészszemle: 6.000,- Forint

MEOE tagsági: 9.000,- Forint

Kennelnév kiváltása: 20.000,- Forint

Fedeztetés: 150.000,- Forinttól a határ a csillagos ég VAGY egy kölyök

Három ultrahang: 15.000,- Forint

Két herpesz elleni oltás: 24.000,- Forint

Háromszori orvosi vizsgálat (vemhes kontroll): 4.500,- Forint

Vemhes táp a szukának: 15.000,- Forint

Alombejelentő: 2.000,- Forint

"Törzskönyvek+Chip: 6x5.500 = 33.000,- Forint"

Ez csak a törzskönyvek ára, az orvos nem rakja bele a chipet ingyen. + 20 ezer.

Ellető láda: 20.000,- Forint

Első orvosi vizsgálat: 6x1.500 = 9.000,- Forint

"Szoptatós táp a mamának: 15.000,- Forint"

Valóban, csak ha nem valami igen törpe fajtáról van szó, nem egy zsákkal eszik meg. És legalább félidős vemhes kortól ezzel eteti az ember. Ja, persze lehet mondani, hogy egyébként is enne.

"Starter táp a kölyköknek: 10.000,- Forint"

Na ebből pedig az említett 6-os alom egy közepes testű kutyánál legalább 3 zsákkal be fog burkolni jóízűen. És nem 10 ezer forint, 15-nél kezdődik.

Két hetes féreghajtás: 7x500 = 3.500,- Forint

Négy hetes féreghajtás: 3.500,- Forint

Hat hetes féreghajtás: 3.500,- Forint

"Első oltás (parvo): 6x3.000 = 18.000,- Forint"

Már a legolcsóbb helyen is 3500,-

Nyolc hetes féreghajtás: 7x500 = 3.500,- Forint

"Második oltás (kombi): 6x4.000 = 24.000,- Forint" Ennek is felment az ára, min. 4500.

És akkor nem számoltunk fedeztetési díjat, de mivel általában egy kölyök ára, ezért vegyünk ki a 6-os alomból egy kölyköt. Nem mindenkinek van otthon vásárolt kanja.

Na és mivel nem azért tenyészt az ember lánya, hogy a vásárlóknak magyarázza, hogy miért annyi az annyi, hanem mert saját magának szeretné megtartani a legszebb kölyköt, így bátran vonjunk le még egyet.


Azt meg végképp nem értem, miért nem tartozna ide a kiállítások költsége, vagy a szuka vételára?

Ha nem tenyésztésre veszem drágán külföldről, nem hordom kiállításra, hogy mindenki lássa, simán kihozok egyet a menhelyről és senki nem fog okoskodni, hogy miért költök rá annyit, amennyi.


"Tehát összesen 408.500,- Forint. Így egy kölyök valamivel több, mint 68 ezer forintba kerül. Ezek a konkrétan anyagi dolgok. "

Tehát bátran megállapíthatjuk, hogy egy kölyök költsége messze 100 ezer felett van.

Egyébként meg ahogy nagypapám mondta volna: Nem erőszak a disznótor. Senkit nem kergetnek az asztal körül, ha nem minőségi kölyköt vesz jó helyről. Lehet venni szaporítótól, ahogy a többség teszi is és még menhelyről is ki lehet hozni. Az állatorvosoknak is élni kell valamiből!

2013. aug. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Köszi!

A szuka vételárára én is azt mondtam, hogy tegyül föl, hogy alapból is megvenné a kutyát, alapból lenne kutyája amit mondjuk 180-ért venne, de mivel tenyészteni akarja, ezért inkább 300-ért vesz, úgyh 120 a különbözet amit bele lehet számolni.

Az utsó részt viszont nem értem: "Így egy kölyök valamivel több, mint 68 ezer forintba kerül." "Tehát bátran megállapíthatjuk, hogy egy kölyök költsége messze 100 ezer felett van. "

Nem kötözködésből, de tényleg nem értem, hogy ha azt mondod 68e ft, akkor miért is messze 100 fölött van a költsége?

Köszi mindenkinek a választ, összeállt a kép, senkitől nem várom, hogy ingyen dolgozzon, de ha a tenyésztők azt mondják, hogy ez nem üzlet, hanem hobbi, akkor ne is úgy számoljanak mintha üzlet lenne, hanem mint hobbi.

Én nem fogok szaporítótól venni kutyát, mert a minőséget meg kell fizetni, de ott tényleg a minőséget fizetem meg, a szerződést, a felelősségét, igényességét, nem azokat a költségeket, amihez semmi közöm (pl. kutyaiskola)

2013. aug. 9. 13:04
 30/31 Akiteki ***** válasza:
Bocsi, csak bemásoltam az egyik hsz-ból. Az egészet idézőjelbe kellett volna tenni, úgy érthető lenne.
2013. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!