Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen költségei vannak egy...

Milyen költségei vannak egy tenyésztőnek?

Figyelt kérdés

Sokan írják itt is, meg más honlapokon is, hogy a tenyésztők örülhetnek, ha nullára kijönnek, egyébként meg legtöbbször ráfizetnek.

Mikor ezt levezetik részletesen, beleszámolják a kutyáik költségeit, vele együtt a kutyái vételárát, tartását, kutyasulit stb. Én nem értem, ezt miért számolják bele? Hiszen aki hobbikutyás, ugyanúgy kifizeti ezeket. Ugyanúgy foglalkozik a kutyáival (valaki ezt is beleszámolja, mint munkadíj). Ha valaki tart kutyát, ez alapból költség, akár tenyészt, akár nem.

És azzal indokolják a 150-250 000ft-os árat, hogy ő oltatja a kutyáit meg eteti stb. Én is etetem a kutyám, amit kedvtelésből tartok, és egy tenyésztő jóesetben kutyaszerető és valószínüleg akkor is lenne az a kutyája és fizetné annak költségeit, ha nem tenyésztene vele.

Szóval én úgy tartom ezt korrektnek, ha levezetik, hogy miért kerül ennyibe egy kiskutya ára, hogy az anya-és apakutya alap költségeit (amit más kutyás is kifizet) azt nem számolja bele.

Ja, csak így nem tudnák mivel indokolni a többszázezres árat, és sajnáltatni magukat, hogy minuszban vannak. Mert ha így levezetnénk, máris más eredmény jönne ki, és egy alom után többszázezres haszon.

Aki nem ért ezzel egyet, vezesse csak le nekem, hogy mi kerül egy kiskutyában 180 000-be? Az anyakutya vételárának különbözetét egy átlag kutyához képest bele lehet számolni. Tehát ha mondjuk az ember alapból 180-ért venne kutyát, de a tenyésztés miatt 300 000-ért vesz kutyát, akkor a 120000 különbözet jogos. De ilyeneket h egész életében prémium táppal etetem meg oltatom, sportolok vele könyörgöm ne számoljunk vele, ezt én is kifizetem, mint nem tenyésztő. (Olyan költségeket számoljunk, ami az alommal kapcsolatos, és hobbi kutyás nem költ rá)Kiállításra sem számoljunk, én konkrétan munkakutyákról beszélek. Köszönöm a válaszokat



2013. júl. 29. 18:11
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%
ha a kutyaiskolát nem csak időtöltésnek vagy szocializációnak szánja a tenyésztő, hanem konkrét sport/munka eredményt ér el, akkor igenis számít. hisz az is egy mutató a kutya képességeiről, amik nem derültek volna ki (ahogy pl. a csípője állapot sem) ha nem mérik fel.
2013. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!