Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet kutya ellen...

Miért nem lehet kutya ellen védekezni?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha megtámad, akkor sokan itt miért írkálják, hogy az ilyen önvédelemtől ilyen, olyan baja lehet.

Ha meg támad egy kutya nem állatvédőnek kell lenni, mert az életedbe kerűlhet.


2013. júl. 31. 09:25
1 2 3
 1/27 Imola Ágnes ***** válasza:
83%

Az érdekes dolog, hogy az állatvédők nagy részét soha nem harapta meg kutya, pedig ők nap mint nap idegen kutyákat fognak be, visznek orvoshoz, stb. Legtöbbször azt harapja meg a kutya, aki nem is tart kutyát. Szerinted miért? Azért, mert akinek van kutyája az tud 2 dolgot:

1- melyek a kutyatámadást megelőző jelek

2- mit kell csinálni kutyatámadés esetén.

Mindezek mellett tudják azt is, hogy a kutya soha nem támad unalomból, mindíg oka van rá...többek között ez különbözteti meg az embertől. Ha az emberek jobban ismernék a kutyák viselkedését, nem lenne ennyi kutyaharapás. Nem beszélve arról, hogy ha egy gazdás kutya harap, az a gazda hibája, ha kóbor, akkor pedig az embereké, akik kidobták/nem gondozták/nem adtak neki otthont/nem fogadták be. Nem tudom önvédelem alatt mit értesz, de szerintem a legtöbb kutyatámadás megfelelő magatartással megelőzhető.

2013. júl. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
De hiába a gazda a hibás, akkor is lehet hogy már nem tudok neki szólni, mert megől a kutya. Ezért mondom hogy miért nem lehet ellenük védekezni ? Ha az ember élete forog kockán nem azon gondolkodik hogy "Jaj szegény kutyának ettől baja lehet". Ilyenkor meg is lehet ölni hogyha a te, vagy a gyereked élete forog kockán.
2013. júl. 31. 09:37
 3/27 Imola Ágnes ***** válasza:
66%
Tehát a védekezés alatt ölést értesz...és ezt hogy gondolod? Fegyverrel? Vagy? Az a probléma, hogy nem látod a lényeget... Túl szélsőségesen gondolkozol, ezért nem fogunk közös áláspontot találni soha. Amúgy egy kutyaharapásba nem szoktak belehalni az emberek, csak nagyon ritka esetekben, akkor is általában kombinálódik a próbléma, pl kap egy szívrohamot is, vagy túl vérzékeny...embertámadésba azonban annál inkább...akkor most az embereket is kezdük el gyilkolni? Vagy? Én ezt a kérdést vetném fel inkább: Hogyan védekezzek embertámadáskor? Az kiszámíthatatlan... megölhet...
2013. júl. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Azért arra nem egyszer volt már példa a történelemben, hogy kóbor kutyák falkába verődve (elég 2-3 kutya hozzá) minden indok nélkül emberre támadtak, kutyára pedig még gyakrabban.

Velem már számos alkalommal előfordult, hogy kutyasétáltatás közben a kutyámra támadt jellemzően rosszul szocializált, természetesen póráz nélküli, de nem kóbor kutya. Hangsúlyozom még egyszer, nem rám, a kutyámra. Én szoktam védekezni, azaz igenis megvédem a kutyámat/magamat, pedig egy 30 kilós csupa izom kutyáról beszélünk.

Nálam az vált be, hogy amint fut felénk ínyfelhúzva, vicsorogva, felborzolt szőrrel (egyértelműen támadó szándékkal) egy kutya, akkor a sajátom elé állok és egy erőteljes NEM "ordítás" mellett egy talpassal kínálom meg a kutya orrát/arcát. Ettől eddig minden esetben úgy meglepődtek/megijedtek, hogy elment a kedvük a további próbálkozástól és a farkukat maguk alá húzva elsündörögtek.

Ha arról lenne szó, hogy sétálok az utcán és egy kutya nekem ugrik váratlanul és harap ahol ér, szerintem egyértelmű, hogy mindent megteszel, hogy védd magad. Ilyen helyzetben állatvédelemről felesleges beszélni. Ha a védekezés a kutya életébe kerül, akkor a kutya életébe kerül.

2013. júl. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Lehet kutyák ellen védekezni, de nem a saját kutyáddal, úgy, hogy összeverekedjenek! Vegyél egy paprikasprayt és fújd le, ha megtámad, ennyi!
2013. júl. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Imola Ágnes ***** válasza:
Kedves 4-es. Az én érveimet igazoltad a történettel. a kutya azért támadott, mert rosszul volt szocializálva (emberi hiba), 2 mint állattartó tudod, hogy hogyan kezeld a helyzetet. Szó sincs arról, hogy ne lehetne védekezni kutyatámadás esetén, de a kérdező, ahogyan én kivettem a szavaiból (és javítson ki ha tévedek), legszivesebben megölné őket. Na akkor lássuk ki örülne annak, hogy ha a kutyája esetleg ráugat egy emberre, aki tudtán kívül fenyegetően viselkedik és az ember egyszerüen lelövi a kutyát.... mindennek van határa, így ennek is. A támadés veszélyességétől függően kell alkalmazni a védekezést is. Ha egy kutya egy gyerekre ront, nyilván mindent meg kell tenni, hogy védjük a gyerek életét...de ha rámugat egy kutya, biztosan nem fogom megölni.
2013. júl. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
4es! Mi neked a "minden indok nélkül"? Mert kutya nem támad csak úgy minden indok nélkül...
2013. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Imola Ágnes ***** válasza:
Még valami. a 4-es első mondatára. Az a támadés csak számodra volt minden indok nálküli, a kutyáknak okuk volt rá. Vagy a területüknek érezték a helyet, és védték, vagy az ember megilyedt, és ordibálni kezdett vagy valami más ok volt. de egy kutya sem támad ok nélkül, max az ember nem látja az okát...
2013. júl. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát.

Ha az a kérdés, hogy kutyaéletet vagy emberélet védjek, akkor emberéletet, egyértelmű.

Példa: mondjuk megyek az utcán és látom, hogy az egyik udvarban egy öreg néni elesik, és a rottweilere azonnal ráugrik és marcangolni kezdi. Rohanok segíteni, megpróbálom leszedni róla a kutyát, de ha nem megy, ha nem bírok vele semmilyen módon és látom, hogy meg fogja ölni a nénit ha nem csinálok valamit, akkor nem érdekel, beleszúrom a vasvillát a kutyába vagy pofánvágom a lapáttal, még ha egy életen át kísérteni is fog a tettem.

De ha pont van egy paprikaspray a zsebemben, akkor először nem a vasvillához nyúlok...

(És mielőtt elkezdenétek anyázni, imádom a kutyákat.)


Tehát: az emberi élet védelme az első, DE!! ha meg tudod védeni magadat/a másik embert anélkül, hogy a kutyának maradandó baja essen, akkor tedd azt. Rúgd pofán, üvöltsd ki a hangszálaidat, fújd le paprikával, de ha az nem használ, akkor védd magad foggal-körömmel, kapd elő a zsebkésedet, harapd el a kutya torkát, ha nem akarsz Darwin-díjat kapni. Szent Péter nem fogja firtatni a másvilágon, hogy szerinted mi volt a kutya indítéka a támadásra.

2013. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok. Úgy látom sikerült félreérthetően fogalmaznom. A "minden indok nélkül" szófordulatot természetesen arra értettem, hogy az adott emberen akit például megtámad a kutya kívül álló okokból. Lebutítva, nem minden kutyatámadás azért történik, mert "heccelik" a kutyát.

Ha ellenben már megtörtént és nem egy karcolásról van szó, akkor igazából teljesen érdektelen, hogy azért történt, mert rosszul volt szocializálva, mert a falkaösztöntől vezérelve vadásztak, vagy mert a felelősségteljes gazdának az jelentette a kutyasétáltatást, hogy a lakótelepi lakásból kiengedte a kutyát és 2 óra múlva megkereste, ami miatt a kutya az egész környezetét a saját területének érzékelte és ennek megfelelően védte azt.

Ahhoz, hogy egy támadás komolyságát az ember megfelelően tudja értékelni egyértelműen kell jártasság a kutyák terén, ami nagyon sok emberben nincs meg. Arról szó nincs, hogy le kell lőni a kutyát, ha rádugat, de ha életveszélyes támadásról beszélünk, akkor szerintem abban egyet érthetünk, hogy mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy védd a saját/gyermeked/kutyád stb életét. Úgy mondom ezt, hogy ez a legeslegritkább esetben fordul elő.

2013. júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!