Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet kutya ellen...

Miért nem lehet kutya ellen védekezni?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha megtámad, akkor sokan itt miért írkálják, hogy az ilyen önvédelemtől ilyen, olyan baja lehet.

Ha meg támad egy kutya nem állatvédőnek kell lenni, mert az életedbe kerűlhet.


2013. júl. 31. 09:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Imádom ezt a megöl a kutya pánikot.


Hányan láttak már olyan jelenetet amit az utolsó leírt?

Egyáltalán! Hányan láttak már komoly kutya-ember támadást?

(A támadás után belilult a kezem és kicsit vérzett is az nem komoly támadás egy olyan állat részéről ami könnyedén morzsolja szét a csontokat is)


Úgyhogy ez a kérdés is kb olyan, intha azt kérdezné, hogy hogyan védekezzek az atombomba ellen. Előfordult már a történelemben, hogy szükség lett volna rá? Igen. Nagy valószínűséggel szüksége lesz erre a tudásra a kérdezőnek? Nem!

2013. júl. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem az utolsó hanem a 9. hozzászóló.
2013. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

én már alapból azt nem értem hogy hol olvastad hogy azt írtál itt hogy nem lehet védekezni kutya ellen.


Hozzáteszem hogy ha védekezel lehet rosszabbul jössz ki a "harcból" mintha megadnád magad.

Amúgy utcán mikor hallottál utoljára kutyatámadásról? Főleg olyanról ahol komoly sérülés történt? Nem igazán jellemző manapság.

2013. júl. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

9. vagyok.

Természetesen nem láttam még olyan szitut, amit leírtam, és remélem, nem is fogok.

Én most arról az elenyészően kevés esetről beszélek, amikor tényleg súlyos kutyatámadásról van szó, nem csak egy idegbeteg kutya nyúl ki a kerítésen és kap bele a kezedbe, vagy egy legénykedő kóbor kutya környékez meg az utcán, aki egy ordítástól meghátrál. Ezekről nincs mit beszélni, ezért írtam szélsőséges példát.

2013. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Valletta ***** válasza:
Nyilvánvaló, hogy ha valakire kutya támad és ténylegesen ráfog, az illető védi magát, ahogy tudja, akár állatvédő, akár nem, de ez nem jelenti azt, hogy erkölcsileg elfogadó az állat életének kioltása. Le lehet rúgni a kutyát, el lehet verni valamivel, ha van kéznél, de a legjobb lenne mégis megismerni őket és megelőzni a támadást, mert jelek mindig vannak. Ha egy nagytestű kutya komolyan támad, nem sok esélye van az embernek, így erőszakosan fellépni kizárólag akkor van értelme, ha a kutya már fog. A kutyák nem vadállatok, nem akarják megölni az embert, kapnak egyet kettőt lábbal és meggondolják magukat. Az a kutya nem normális, amelyik másik kutyát, embert meg akar ölni, falkában nagy valószínűséggel nem is maradna életben, ez nem természetes viselkedése a kutyának, hanem az embernek köszönhető.
2013. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam amit a 9.-es írt.
2013. júl. 31. 13:02
 17/27 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy például nem is mindig támadás az amit az adott ember annak vesz. Példa erre: még régen, elmentünk páran egy kisebb túrára és vittem magammal a kutyámat, kicsi volt még 8 hónapos, csupa szeretetbomba, a mai napig az. Megpihentünk egy nyári lak kerítésénél,a kutyám a kerítés tövében feküdt a fűben. A kapun ami a kutya mellett volt kb másfél méterre kijött egy nő, hogy jaj fiatalok, melegetek van, megpihentetek? Na arra, hogy megjelent egy potenciális szeretgetnivaló ember a kutyám felugrott és elindult felé, de úgy, hogy a nagy farok és seggrázástól nem bírt egyenesen menni, erre a nő visszaugrott a kapun és becsapta az orra előtt. Jajj meg akart harapni, az ilyen kutya a gazdáját is megöli. Na ilyenkor mondom én, hogy nem igaz, hogy az emberek nem látnak a szemüktől és nem igaz, hogy nem látja, hogy full barátságosan ment oda és egyáltalán nem támadási szándékkal. A másik eset ismerősöm kutyájával esett meg, az már felnőtt de kisebb max. 20 kg-s kutya, ő is szeretet bomba csak hirtelenke, nem igazán van megnevelve, nem behívható rendesen, mégis elengedi, na mindegy,szóval egyszer odaszaladt egy nőhöz aki kisgyerekkel volt és a kutya körbeugrálta őket, erre a nő elkezdett sipákolni, a gyerek nem ijedt meg először, ő már attól ijedt meg, hogy az anyja megijedt és mivel a nő sikítozott, a kutya ne tudta mire vélni, rátappancsolt a nő térdére és hívta volna őket játszani a maga kis szeleburdi módján. A nő az addig visított amíg a kutyát meg nem fogták, pedig aki egy kicsit is ért a kutyákhoz az látta,hogy félreérthetetlenül jó szándékkal ment a kutya. Értem én, hogy félti a gyereket, az is lehet, hogy amúgy is fél a kutyáktól, de ilyen viselkedéssel egy másik kutyában lehet, hogy pont az annyira rettegett támadási reakciót váltja ki. Ha félnék a kutyáktól, akkor utána olvasnék a viselkedésüknek, hogy megértsem a kommunikációjukat valamennyire, hogy ne tegyek olyan dolgokat amikkel előidézhetem a félelmem megvalósulását. Csak akkor szabadna állatot bántani, ha semmilyen más eszközzel nem kerülhető el a sérülés és a támadás valóban támadás. Amennyiben a kutya valamiért tényleg arra menne, hogy megölje az áldozatot akkor abban az esetben igen akár meg is lehetne ölni, de csak akkor. Most erről eszembe jutott a video amit valaki kirakott még régebben, amiben a bullterriert lelövik a koreai rendőrök, pedig senkinek nem ártott és nem is volt szándékában...:(
2013. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Bocs nem lelövik, hanem agyonütik, a lelövés egy másik videoban volt ami hasonló szituáció csak amerikában történt.
2013. júl. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
2013. júl. 31. 13:47
 20/27 Imola Ágnes ***** válasza:
Basszus nem hiszem el.... a kutyát egész életében verekedtetik, aztán lőjék le őket, ugye? Már nem kell, szabaduljunk meg tőlük....remélem az ilyeneket majd a gyerekei is lelövik ha idős lesz, vagy nem úgy viselkedik ahogy szeretnék.........
2013. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!