Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet kutya ellen...

Miért nem lehet kutya ellen védekezni?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha megtámad, akkor sokan itt miért írkálják, hogy az ilyen önvédelemtől ilyen, olyan baja lehet.

Ha meg támad egy kutya nem állatvédőnek kell lenni, mert az életedbe kerűlhet.


2013. júl. 31. 09:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Hát ebben a videoban a kutyát sajnálom legjobban. Ha az a ballonkabátos a gazdája, gondolom, mert mindig ő fogja a kutyát, akkor nem is csodálkozom, hogy idáig jutottak...
2013. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

többek között az ilyenek miatt kéne legalább az ilyen és hasonló típusú kutyák tartását "jogosítványhoz" kötni.

erről csak és kizárólag az idióta gazda tehet senki más.


A kutya lehet hogy tök jó lett volna akármire.. amúgy meg ezt nem nevezném nagyon támadásnak szerencsétlen kutya csak védekezett végig az idiótábnál idióta emberektől.

2013. júl. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Vannak területek (nem Magyarországon) ahol elég nagy az elvadult kutyapopuláció, ezek olykor hajlamosak falkában emberre támadni (nyilván nem ok nélkül, hanem mert pl. a "területüknek" tekintik az utcát). Ha olyan helyen élsz vagy jársz, ahol gyakoriak a szabadnak eresztett, rosszul szocializált, agresszív állatok, a paprikaspray hordozása a legjobb (ilyen környéken rendszerint emberektől is lehet tartani...), elriasztja a kutyát de nem okoz neki maradandó károsodást.


Egyébként igaz, hogy minimális hozzáértéssel (általában egy kutyagazdié elég hozzá, de még ez se fontos) el lehet dönteni, hogy a kutya most támadó szándékkal jön-e, vagy játszani akar, de azért nem várható el minden embertől, főleg gyerekektől, hogy ezt tudják.


Engem kiskoromban (talán max 6 éves ha lehettem) kergetett meg egy nagytestű kóbor kutya, a játszótér környékén portyázott, persze nem volt sose kutyánk, se más rokonnak, ismerősnek, nem ismertem őket, szóval lehet hogy csak haverkodni akart, de én borzalmasan megijedtem, berohantam egy lépcsőházba, a kutya meg kinn az ajtó előtt trappolt, én meg csak bőgtem, nem mertem kimozdulni, hazamenni, amíg el nem húzott végre. Mondjuk már nem félek a kutyáktól, de ezután sokáig bennem volt a félsz, nem olyan ritka kutyától félni.


De nyilván nem a megölése, megsebesítése a megoldás!

2013. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Valletta ***** válasza:

Én laktam olyan helyen (szintén nem Magyarországon), ahol igen nagy a szabadon élő kutyapopuláció. Pár hónap alatt egyetlen egy agresszív megnyilvánulást láttam kóbor kutyától, de azt is valszeg azért, mert meglepetésszerűen találkoztunk össze a sarkon. A kutyám lesunyta magát, én ordítottam egyet, a másik meg elsomfordált. Szerintem nincs olyan, hogy a kutya a területének tekinti az utcát, amin mellesleg naponta több száz ember megfordul, főleg, hogy óriási területet járnak be naponta, állandó mozgásban vannak. Az sem normális, ha a kutya a saját területének tekinti a kertet. Ha mégis, ott a kutya a gazdájára is veszélyt jelent, koránt sem tekinthető normálisnak. A kiképzett kutya más tészta, most ne keverjük ide.


Ha mégis tévednék és lenne a kutyának területe, akkor hogy lehet az, hogy viszonylag kis helyen élő, 15 fős falka gond nélkül fogad be új kutyákat, embereket, hiszen az az "ő területük", falkát is alkotnak, mégsem támadnak neki gyilkos indulattal annak, aki beteszi a lábát.

2013. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Na erről beszéltem. Nektek a kutya élete fontosabb.
2013. júl. 31. 21:04
 26/27 anonim ***** válasza:
Senki nem azt írta, hogy fontosabb, hanem azt, hogy ha nem muszáj akkor ne öljük már meg szerencsétlent, mert vannak más módok is arra, hogy elkerüljük a támadást. Ha minden kutyától félő ember késsel járkálna és első megérzésre szúrna akkor sok olyan kutya nem élne már aki nem is akart rosszat vagy csak kicsit járt a szája. Ha egy nagyobb kutya meg akarna ölni egy embert akkor valószínűleg akkor is sikerülne neki ha kés van nála. Nézd meg ezt a videot, elég jól szemlélteti, 3:17-nél a srácnak mennyi esélye van?
2013. aug. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
2013. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!